REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Czym jest i jak działa irygator do zębów?

Kącik Prasowy

Jeśli zależy Wam na właściwej higienie jamy ustnej i trochę interesujecie się jej tematem, na pewno zdajecie sobie sprawę, że samo szczotkowanie dwa razy dziennie nie wystarczy, by zachować w odpowiedniej kondycji zęby i dziąsła – konieczne jest uzupełnianie tej czynności stosowaniem płynów do płukania i nitkowaniem przestrzeni międzyzębowych. Co jednak, jeśli nie przepadamy za korzystaniem z nici dentystycznej, bądź po prostu nie potrafimy właściwie jej użytkować? Irygatory dentystyczne to urządzenia, dzięki którym standardowe nitkowanie będziemy mogli sobie odpuścić, a które pomogą nam jeszcze lepiej zadbać o wszystkie newralgiczne obszary w jamie ustnej.

REKLAMA

Irygatory dentystyczne to urządzenia służące do zaawansowanego oczyszczania z osadów przestrzeni międzyzębowych i innych trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Działają na bazie płynu wystrzeliwanego ze swoich dysz pod dużym ciśnieniem, który – odpowiednio skierowany – doskonale usuwa zalegające resztki pokarmu ze wszystkich zakamarków jamy ustnej. Za sprawą irygatorów dentystycznych mamy zatem szansę znacznie poprawić ogólną czystość zębów, a co za tym idzie – zminimalizować ryzyko wykształcania się próchnicy, kamienia nazębnego, i stanów zapalnych dziąseł.

W jaki konkretnie sposób działa irygator do zębów?

Jeszcze niedawno irygatory dentystyczne były nad Wisłą urządzeniami kompletnie anonimowymi, jednak ostatnio – wraz ze zwiększeniem się świadomości Polaków w kwestii odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej – ich popularność znacznie wzrosła. Dziś każdy, komu zależy na najwyższej jakości pielęgnacji, doskonale zna te urządzenia i wie, na czym polega ich działanie.

Irygatory stomatologiczne to właściwie swego rodzaju myjki ciśnieniowe, które jednak nie służą do mycia samochodu, a do oczyszczania zębów. Ich miniaturowa pompka wytwarza ciśnienie, dzięki któremu wlana do zbiornika irygatora woda ma szansę pulsacyjnie uwalniać się z urządzenia poprzez jego plastikową dyszę. Strumień wody – mechanicznie nakierowywany przez nas – niezwykle precyzyjnie obmywa z naleciałości wszelkie wskazane obszary, w tym również szczególnie narażone na zaleganie bakterii kieszenie linii dziąseł, czy chociażby zakamarki aparatów ortodontycznych.

Eksperci potwierdzają, że strumień wody generowany przez irygatory nie tylko doskonale usuwa drobnoustroje z wszelkich newralgicznych obszarów, ale również świetnie masuje dziąsła, poprawiając w ten sposób ich ukrwienie; właśnie z uwagi na ten fakt irygatory uchodzą za urządzenia szczególnie polecane osobom cierpiącym na różnego rodzaju stany zapalne.

Jakie są rodzaje irygatorów dentystycznych?

Na rynku znajdziemy obecnie dwa rodzaje irygatorów dentystycznych: stacjonarne i bezprzewodowe. Każdy z nich posiada nieco inną specyfikę i z pewnością będzie odpowiedniejszy dla nieco innej grupy docelowej.

Irygatory stacjonarne charakteryzują się dość dużymi gabarytami, dzięki czemu sprawdzą się przede wszystkim w wypadku osób, które zamierzają przeprowadzać irygację wyłącznie w warunkach domowych. Ich budowa ma jednak swoje wymierne zalety, ponieważ zapewnia większy rozmiar zbiornika na płyn – najczęściej w tego typu urządzeniach posiada on pojemność 600 ml, która pozwala nam na przeprowadzenie pełnej irygacji bez konieczności uzupełniania wody. Sporą zaletą irygatorów stacjonarnych jest również z pewnością fakt, że może korzystać z nich cała rodzina – zwykle dołączone są do nich wymienne końcówki o różnej specyfice, a więc każdy domownik powinien tu znaleźć coś dla siebie.

Irygatory bezprzewodowe posiadają nieco inną specyfikę i dedykowane są głównie osobom, które sporo czasu spędzają poza domem. Już na pierwszy rzut oka możemy dostrzec, że są znacznie mniejsze od swoich stacjonarnych braci, dzięki czemu mamy możliwość bez większego kłopotu przetransportować je ze sobą w dowolne miejsce. Niestety, podobne rozwiązanie ma również swoje wady, ponieważ kompaktowe rozmiary irygatorów bezprzewodowych automatycznie wiążą się mniejszą pojemnością zbiornika – zazwyczaj w tego typu urządzeniach wynosi ona około 130 ml. Co za tym idzie, do przeprowadzenia jednej, pełnej irygacji, konieczne jest zwykle 2-3 napełnienie zbiornika.

Który model irygatora jest lepszy? To oczywiście zależy od naszych indywidualnych preferencji i potrzeb. Oba sprzęty bez wątpienia zagwarantują nam najwyższą jakość czyszczenia trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, a także – dzięki dołączonym do zestawu zróżnicowanym dyszom oraz różnym stopniom regulacji ciśnienia – zapewnią kompleksową ochronę przed próchnicą, kamieniem nazębnym, i stanami zapalnymi dziąseł. Warto też sprawdzić ten ranking irygatorów do zębów.

Czy każdy może korzystać z irygatora dentystycznego?

Irygatory dentystyczne to urządzenia w pełni bezpieczne i dedykowane właściwie wszystkim, którzy chcą wznieść codzienną pielęgnację jamy ustnej na jeszcze wyższy poziom. Urządzenia te szczególnie dobrze sprawdzą się u osób z krwawiącymi dziąsłami, ciasnymi przestrzeniami międzyzębowymi, implantami, mostami, oraz aparatami ortodontycznymi, ponieważ generowany przez nie strumień wody pozwala jeszcze skuteczniej niż nici dentystyczne i wykałaczki zadbać o trudno dostępne miejsca.

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Sprawy w urzędzie znów bezpośrednio
Chętnie bym przeczyta również, które szkoły i przedszkoka pracują, jak wygląda nauka, ile dzieci zgłosiło się do szkół.
Ania
Kanciasty wstęp do "okrągłego stołu" (video)
Wystarczy żeby wszyscy urzędnicy obniżyli sobie 20% z wynagrodzenia i nikt by nie stracił pracy w Wyszkowskich jednostkach Gminnych G.Nowosielski - 149,570,55 + nagroda - 410,18 A.Kowalewska - 117,358,67 zł Skarbnik - 152,384,21 zł Sekretarz - 143,187,98 zł Naczelnicy od 80,000,00 zł do 115, 660,54 zł Dyrektorzy od 100,000,00 zł do 120,000,00 zł Przyjmijmy 20% od 2,000,000,00 zł, daje nam kwotę 400,000,00 zł i nikt by nie musiał być zwolniony w gminnych placówkach. WYSTARCZY OSZCZĘDNOŚCI ZACZĄĆ OD SIEBIE
Weryfikacja

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Wtorek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła

REKLAMA

pl.jooble.org