REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Gabinety stomatologiczne (nie) w każdej szkole

Miasto

Weszła w życie ustawa, która nakłada na szkoły obowiązek zapewnienia uczniom opieki stomatologicznej. Jeśli w szkole nie ma gabinetu dentystycznego, organ prowadzący ma zawrzeć porozumienie z gabinetem zewnętrznym udzielającym świadczeń stomatologicznych dla dzieci finansowanych przez NFZ. W gminie Wyszków nie będzie gabinetu dentystycznego w każdej szkole. Jedyny powstanie prawdopodobnie w Szkole Podstawowej nr 5.

REKLAMA

Tylko 720 szkół w Polsce ma gabinety dentystyczne, a zaledwie 7 tysięcy zawarło już umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wszystkich szkół w Polsce jest 25 tysięcy. To, czy w szkołach będą stomatolodzy, w dużym stopniu zależy od samorządów - stwierdził minister zdrowia. W gminie Wyszków nie ma funkcjonującego gabinetu stomatologicznego w żadnej szkole, natomiast w SP nr 5 jest przystosowane do tego celu pomieszczenie. To tam burmistrz planuje zlokalizować gabinet, który będzie służył dzieciom z całej gminy. Prowadzeniem gabinetu miałby się zająć lekarz, który ma kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. 

- Prowadzimy już rozmowy z lekarzami. Jesteśmy na dobrej drodze do objęcia opieką stomatologiczną wszystkich uczniów szkół podstawowych. Być może uda się to juz jesienią tego roku, ale wiele nie zależy od nas - mówi Grzegorz Nowosielski.

Wyposażenie gabinetu leży po stronie lekarza. Gmina Wyszków nie ma szans na urządzenie własnego gabinetu - szacuje się, że koszt jego wyposażenia to 100-150 tys. zł. 

- Nie ma też fizycznej możliwości w każdej szkole, bo nie mamy pomieszczeń - mówi burmistrz.

Zapowiada, że gabinet w SP nr 5 będzie czynny dłużej, aby zdążyły do niego popołudniami dojechać dzieci z całej gminy. 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


gabinet stomatologicznyWyszkówdentystaszkołaustawa

Komentarze

xyz
SP4 podnajmuje część innej szkole, a nie znajdzie 1 pomieszczenia na stomatologa? Kompletna bzdura...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Środa
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Edwarda, Marleny, Seweryna

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org