REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Wspólnie stworzymy szkołę na miarę XXI wieku". SP w Rybnie z nową dyrektor

Nauka

2 września rozpoczął się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży w całej Polsce. Pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie  przywitał około 150 uczniów. Jest to rok szczególny dla społeczności szkoły, ponieważ od 1 września stanowisko dyrektora objęła Ewelina Salwin.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Nowa dyrektor w okolicznościowym przemówieniu powitała dzieci po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej.

- Witam was serdecznie po dwumiesięcznej przerwie w nauce i szkolnych obowiązkach, która - jestem tego pewna - zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli minęła zbyt szybko. Czas płynie, płynie nieubłaganie, a z doświadczenia wiem, że najpiękniejsze chwile w życiu mijają najszybciej. Mam nadzieję, że w czasie tych wakacji, które dziś wspólnie pożegnaliśmy, przeżyliście wiele takich chwil - równie pięknych, co szybko przemijających. Spotkaliśy się dziś nietypowo 2 września - wszyscy razem, by wspominać czas wakacji, a także po to, by zastanowić się, w jaki sposób wkroczyć w nowy rok szkolny, by był dla nas źródłem wielu wrażeń i przeżyć, które zapadną głeboko w pamięć. W nowym roku szkolnym czeka nas mnóstwo interesujących wydarzeń, w których - mam nadzieję - weźmiecie czynny udział i które wywołają w waszych sercach wiele pozytywnych emocji i uczuć. Jedynym warunkiem, by tak się stało, jest wasze zaangażowanie i chęć do współpracy - mówiła. - Od 1 września objęłam funkcję dyrektora tej szkoły. Od 16 lat jestem związana ze szkołą w Rybnie jako nauczyciel. Jestem osobą otwartą na nowe sugestie, chętną do współpracy dlatego wierzę, że wspólnie z rodzicami, radą pedagogiczną, pracownikami administracji i obsługi stworzymy szkołę na miarę XXI wieku, w której uczniowie zdobędą niezbędną wiedzę do życia we współczesnym świecie, a także będą traktowali szkolę jak swój drugi dom. Zależy mi na wysokim poziomie nauczania, chętnie przystępuję do projektów, programów, które wychodzą naprzeciw zmieniającym się wymaganiom w edukacji - mówiła dyrektor.

Podczas inauguracji roku szkolnego oddano hołd poległym podczas II wojny światowej. Do uczniów z przesłaniem dotyczącym tamtych wydarzeń zwrócił się Sławomir Cieślak, naczelik wydziału edukacji Urzędu Miejskiego w Wyszkowie.

- Rozpoczyna się nowy rok szkolny, w szczególności będzie to piękny rok szkolny dla was rozpoczynających naukę w Szkole Podstawowej w Rybnie. Szczególnie witam bardzo liczny Oddział Przedszkolny, liczący dwadzieścia czworo przedszkolaków. Pragnę przypomnieć trochę historii... Wasi koledzy i koleżanki osiemdziesiąt lat temu niestety nie mogli pójść do szkoły. Bardzo długo musieli oczekiwać na to, aby zacząć naukę w szkolę. Dlatego proszę was bardzo gorąco, rozmawiajcie ze swoimi rodzicami, dziadkami, pradziadkami, a przede wszystkim z nauczycielami, żeby opowiadali wam o histori Polski, ponieważ jest to bardzo ważne i bardzo potrzebne. Sumienie też jest takim elementem, który buduje tożsamość naszego narodu, czyli - działaj w zgodzie z własnym sumieniem, a jeśli będziecie słuchali sumienia - to zawsze wam podpowie, jak macie godnie spędzić swoje życie - mówił.

Powitano nowych nauczycieli, którzy od tego roku szkolnego rozpoczęli pracę w Rybnie, a są to: Katarzyna Andruchewicz - nauczycielka języka angielskiego, Dominika Martoń-Jaroszewska - pedagog szkolny oraz wychowawca świetlicy Monika Kryszkiewicz - nauczycielka biologii i przyrody, Emilia Wojtkowska - nauczycielka informatyki, Joanna Przychodzka - nauczycielka języka angielskiego.

Wychowawcy klas:

Oddział Przedszkolny - Jolanta Oleksiak

klasa I - Marianna Wołyniec

klasa II - Beata Jakubczak

klasa III - Emilia Gierek

klasa IV - Lidia Groszyk

klasa V - Agata Marciniak

klasa VI - Agnieszka Pietrzak

klasa VII - Maria Kulesza

klasa VIII - Katarzyna Andruchewicz

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówrozpoczęcie roku szkolnegoSP w Rybnierok szkolny 2019/2020

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Idźmy zagłosować"
Żaden socjalizm nie jest dobry. A co do Niemców, to się ich nie bać tylko robić swoje. Z ich pomocą czy bez, tak żeby nie być stratnym. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.
Już my się na tym socjalizmie przejechaliśmy, jak
"Idźmy zagłosować"
Już ten "Niemiec" przypilnuje, żebyśmy się zanadto nie rozwinęli. A co do socjalistycznych rozwiązań - oczywiście, są szkodliwe. Ale lepszy socjalizm patriotyczny, niż lewacko-niemiecki.
Owszem
"Idźmy zagłosować"
Zobaczylibyście jak Niemiec pracuje, też byście tak chcieli. I takie same pieniądze brać. Do dobrobytu dochodzi się pracą i myśleniem, a nie rozdawnictwem i wymachiwaniem dziadkową szabelką, bo coś kiedyś. :)
O czym tu debatować
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Piątek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA