REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Wspólnie stworzymy szkołę na miarę XXI wieku". SP w Rybnie z nową dyrektor

Nauka

2 września rozpoczął się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży w całej Polsce. Pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie  przywitał około 150 uczniów. Jest to rok szczególny dla społeczności szkoły, ponieważ od 1 września stanowisko dyrektora objęła Ewelina Salwin.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Nowa dyrektor w okolicznościowym przemówieniu powitała dzieci po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej.

- Witam was serdecznie po dwumiesięcznej przerwie w nauce i szkolnych obowiązkach, która - jestem tego pewna - zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli minęła zbyt szybko. Czas płynie, płynie nieubłaganie, a z doświadczenia wiem, że najpiękniejsze chwile w życiu mijają najszybciej. Mam nadzieję, że w czasie tych wakacji, które dziś wspólnie pożegnaliśmy, przeżyliście wiele takich chwil - równie pięknych, co szybko przemijających. Spotkaliśy się dziś nietypowo 2 września - wszyscy razem, by wspominać czas wakacji, a także po to, by zastanowić się, w jaki sposób wkroczyć w nowy rok szkolny, by był dla nas źródłem wielu wrażeń i przeżyć, które zapadną głeboko w pamięć. W nowym roku szkolnym czeka nas mnóstwo interesujących wydarzeń, w których - mam nadzieję - weźmiecie czynny udział i które wywołają w waszych sercach wiele pozytywnych emocji i uczuć. Jedynym warunkiem, by tak się stało, jest wasze zaangażowanie i chęć do współpracy - mówiła. - Od 1 września objęłam funkcję dyrektora tej szkoły. Od 16 lat jestem związana ze szkołą w Rybnie jako nauczyciel. Jestem osobą otwartą na nowe sugestie, chętną do współpracy dlatego wierzę, że wspólnie z rodzicami, radą pedagogiczną, pracownikami administracji i obsługi stworzymy szkołę na miarę XXI wieku, w której uczniowie zdobędą niezbędną wiedzę do życia we współczesnym świecie, a także będą traktowali szkolę jak swój drugi dom. Zależy mi na wysokim poziomie nauczania, chętnie przystępuję do projektów, programów, które wychodzą naprzeciw zmieniającym się wymaganiom w edukacji - mówiła dyrektor.

Podczas inauguracji roku szkolnego oddano hołd poległym podczas II wojny światowej. Do uczniów z przesłaniem dotyczącym tamtych wydarzeń zwrócił się Sławomir Cieślak, naczelik wydziału edukacji Urzędu Miejskiego w Wyszkowie.

- Rozpoczyna się nowy rok szkolny, w szczególności będzie to piękny rok szkolny dla was rozpoczynających naukę w Szkole Podstawowej w Rybnie. Szczególnie witam bardzo liczny Oddział Przedszkolny, liczący dwadzieścia czworo przedszkolaków. Pragnę przypomnieć trochę historii... Wasi koledzy i koleżanki osiemdziesiąt lat temu niestety nie mogli pójść do szkoły. Bardzo długo musieli oczekiwać na to, aby zacząć naukę w szkolę. Dlatego proszę was bardzo gorąco, rozmawiajcie ze swoimi rodzicami, dziadkami, pradziadkami, a przede wszystkim z nauczycielami, żeby opowiadali wam o histori Polski, ponieważ jest to bardzo ważne i bardzo potrzebne. Sumienie też jest takim elementem, który buduje tożsamość naszego narodu, czyli - działaj w zgodzie z własnym sumieniem, a jeśli będziecie słuchali sumienia - to zawsze wam podpowie, jak macie godnie spędzić swoje życie - mówił.

Powitano nowych nauczycieli, którzy od tego roku szkolnego rozpoczęli pracę w Rybnie, a są to: Katarzyna Andruchewicz - nauczycielka języka angielskiego, Dominika Martoń-Jaroszewska - pedagog szkolny oraz wychowawca świetlicy Monika Kryszkiewicz - nauczycielka biologii i przyrody, Emilia Wojtkowska - nauczycielka informatyki, Joanna Przychodzka - nauczycielka języka angielskiego.

Wychowawcy klas:

Oddział Przedszkolny - Jolanta Oleksiak

klasa I - Marianna Wołyniec

klasa II - Beata Jakubczak

klasa III - Emilia Gierek

klasa IV - Lidia Groszyk

klasa V - Agata Marciniak

klasa VI - Agnieszka Pietrzak

klasa VII - Maria Kulesza

klasa VIII - Katarzyna Andruchewicz

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówrozpoczęcie roku szkolnegoSP w Rybnierok szkolny 2019/2020

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Środa
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Edwarda, Marleny, Seweryna

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org