REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

„Sprawmy, by to miejsce było dla wszystkich jeszcze bardziej przyjazne”. Powitali rok szkolny z nową dyrektor

Nauka

Społeczność Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym rozpoczęła rok szkolny 2019/2020. Ten rok jest rokiem wyjątkowym, na czele placówki stanęła nowa dyrektor Agnieszka Lachowska-Marzoch.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Wraz z pierwszym dzwonkiem, 2 września rozpoczęto nowy rok szkolny m.in. w Szkole Podstawowej w Leszczydole Starym.

- Mam nadzieję, że młodzież wypoczęła i zadowolona wraca do szkoły. Rozpoczynacie nowy rok szkolny z nowym dyrektorem. Zapraszam Państwa do współpracy, do budowania nowej relacji z nowym dyrektorem. Życzę Państwu powodzenia, aby był to spokojny, owocny, wypełniony pracą i sukcesami nowy rok szkolny - rozpoczęła uroczystość zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska.

Przybyłych na uroczystość powitała nowa dyrektor Agnieszka Lachowska-Marzoch, a w szczególności uczniów oddziału przedszkolnego i pierwszej klasy oraz nauczycieli rozpoczynających pracę w tej placówce. W tym roku do zespołu pedagogów dołączyli: mgr Aleksandra Gajkowska (historia, WOS), mgr Jacek Pyt (fizyka), mgr Aneta Kulesza (biblioteka), mgr Edyta Drzymała (nauczyciel wspomagający), mgr Agnieszka Maciejewska (nauczyciel wspomagający) oraz mgr Elżbieta Rogucka (biologia).

- Mam nadzieję, że w trakcie wakacyjnej przerwy wypoczęliście i przeżyliście takie chwile, że jeszcze długo będziecie mogli je wspominać i do nich wracać wspomnieniami. Wszystkim tu zgromadzonym początek września, pierwszy dzień nauki kojarzy się ze szkołą, spotkaniami z kolegami, koleżankami, radością z tego, że coś nowego nas czeka. Nie zawsze tak było. Niektórym naszym bliskim te pierwsze dni września przypominają wojnę. Moja ciocia gdy wybuchła wojna była 7-letnią dziewczynką. Ona i jej rówieśnicy nie mogli wtedy podjąć nauki. Dzięki bohaterskiej postawie naszych przodków żyjemy dziś w wolnej Polsce. Bardzo proszę nauczycieli i rodziców, aby rozmawiali z dziećmi i wyjaśnili, dlaczego pamięć o tych wydarzeniach jest taka ważna - wspomniała historię dyrektor Agnieszka Lachowska-Marzoch. Pamięć o bohaterach uczczono symboliczną minutą ciszy.

- W nowym roku szkolnym czeka nas wiele pracy i interesujących wydarzeń. Mam nadzieję, że w tych wszystkich wydarzeniach weźmiecie czynny udział. Prośbę o zaangażowanie i współpracę w działaniach kieruję nie tylko do uczniów, ale także do nauczycieli i rodziców. Wasz udział jest ogromnie ważny. Szkoła to nasze wspólne miejsce, miejsce pracy, kształcenia, pomocy w wychowaniu. Sprawmy, by to miejsce było dla wszystkich jeszcze bardziej przyjazne. By słyszeć pozytywne opinie na temat szkoły, być dumnym z wyników osiąganych przez uczniów konieczne jest zaangażowanie, pasja i pełna poświęcenia praca nauczycieli i bardzo dobra współpraca szkoły z rodzicami. Potrzebne jest również wsparcie organu prowadzącego, naszej parafii i innych środowisk. Z tego miejsca, jako dyrektor szkoły, bardzo proszę o taką pomoc i zaangażowanie - zwróciła się do zebranych dyrektor.

Agnieszka Lachowska-Marzoch życzyła także wszystkim uczniom, aby odczuwali satysfakcję ze zdobywania wiedzy, a ponadto osiągali jak najwyższe wyniki. Nauczycielom natomiast życzyła, aby pasja związana z nauczaniem napawała ich satysfakcją i spełnieniem oraz uznania w środowisku lokalnym. Społeczność szkolna złożyła na ręce nowej dyrektor bukiet oraz życzenia i gratulacje z okazji objęcia stanowiska.

- Spotykamy się w takim szczególnym dniu. W szczególnym roku 80-lecia wybuchu II wojny światowej. Pamięć i sumienie, to dwa elementy, które świadczą o tożsamości narodu. Pamiętajmy i rozmawiajmy o tych wydarzeniach, pielęgnujmy naszą tożsamość. Pamiętajmy o naszych lokalnych patriotach - odwołał się do historii naczelnik wydziału edukacji Sławomir Cieślak - Życzę wszystkim aby ten rok szkolny był pogodny i pełen przyjemności, zwłaszcza dla tych, którzy rozpoczynają przygodę ze szkołą - dodał.

Uczniowie w roku szkolnym 2019/2020 podejmują naukę w 8 klasach oraz oddziale przedszkolnym, pod opieką wychowawców: Renaty Wróbel, Iwony Sawki, Izabeli Bielickiej, Doroty Kuleszy, Iwony Reising, Anny Wasiak-Fijałkowskiej, Sebastiana Kaczmarskiego, Joanny Kozon oraz Marioli Dworeckiej. W rozpoczynającym się roku szkolnym uczniowie mają możliwość korzystania ze świetlicy szkolnej. Rodzice chcący skorzystać z tej formy opieki nad dziećmi muszą wypełnić odpowiednie deklaracje.

REKLAMA

Aleksandra Szulc

Udostępnij:


rok szkolnywakacjeszkołaLeszczydół StarySzkoła Podstawowa

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Idźmy zagłosować"
Żaden socjalizm nie jest dobry. A co do Niemców, to się ich nie bać tylko robić swoje. Z ich pomocą czy bez, tak żeby nie być stratnym. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.
Już my się na tym socjalizmie przejechaliśmy, jak
"Idźmy zagłosować"
Już ten "Niemiec" przypilnuje, żebyśmy się zanadto nie rozwinęli. A co do socjalistycznych rozwiązań - oczywiście, są szkodliwe. Ale lepszy socjalizm patriotyczny, niż lewacko-niemiecki.
Owszem
"Idźmy zagłosować"
Zobaczylibyście jak Niemiec pracuje, też byście tak chcieli. I takie same pieniądze brać. Do dobrobytu dochodzi się pracą i myśleniem, a nie rozdawnictwem i wymachiwaniem dziadkową szabelką, bo coś kiedyś. :)
O czym tu debatować
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Piątek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Filipa, Sylwany, Witalisa

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA