REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

„Sprawmy, by to miejsce było dla wszystkich jeszcze bardziej przyjazne”. Powitali rok szkolny z nową dyrektor

Nauka

Społeczność Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym rozpoczęła rok szkolny 2019/2020. Ten rok jest rokiem wyjątkowym, na czele placówki stanęła nowa dyrektor Agnieszka Lachowska-Marzoch.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Wraz z pierwszym dzwonkiem, 2 września rozpoczęto nowy rok szkolny m.in. w Szkole Podstawowej w Leszczydole Starym.

- Mam nadzieję, że młodzież wypoczęła i zadowolona wraca do szkoły. Rozpoczynacie nowy rok szkolny z nowym dyrektorem. Zapraszam Państwa do współpracy, do budowania nowej relacji z nowym dyrektorem. Życzę Państwu powodzenia, aby był to spokojny, owocny, wypełniony pracą i sukcesami nowy rok szkolny - rozpoczęła uroczystość zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska.

Przybyłych na uroczystość powitała nowa dyrektor Agnieszka Lachowska-Marzoch, a w szczególności uczniów oddziału przedszkolnego i pierwszej klasy oraz nauczycieli rozpoczynających pracę w tej placówce. W tym roku do zespołu pedagogów dołączyli: mgr Aleksandra Gajkowska (historia, WOS), mgr Jacek Pyt (fizyka), mgr Aneta Kulesza (biblioteka), mgr Edyta Drzymała (nauczyciel wspomagający), mgr Agnieszka Maciejewska (nauczyciel wspomagający) oraz mgr Elżbieta Rogucka (biologia).

- Mam nadzieję, że w trakcie wakacyjnej przerwy wypoczęliście i przeżyliście takie chwile, że jeszcze długo będziecie mogli je wspominać i do nich wracać wspomnieniami. Wszystkim tu zgromadzonym początek września, pierwszy dzień nauki kojarzy się ze szkołą, spotkaniami z kolegami, koleżankami, radością z tego, że coś nowego nas czeka. Nie zawsze tak było. Niektórym naszym bliskim te pierwsze dni września przypominają wojnę. Moja ciocia gdy wybuchła wojna była 7-letnią dziewczynką. Ona i jej rówieśnicy nie mogli wtedy podjąć nauki. Dzięki bohaterskiej postawie naszych przodków żyjemy dziś w wolnej Polsce. Bardzo proszę nauczycieli i rodziców, aby rozmawiali z dziećmi i wyjaśnili, dlaczego pamięć o tych wydarzeniach jest taka ważna - wspomniała historię dyrektor Agnieszka Lachowska-Marzoch. Pamięć o bohaterach uczczono symboliczną minutą ciszy.

- W nowym roku szkolnym czeka nas wiele pracy i interesujących wydarzeń. Mam nadzieję, że w tych wszystkich wydarzeniach weźmiecie czynny udział. Prośbę o zaangażowanie i współpracę w działaniach kieruję nie tylko do uczniów, ale także do nauczycieli i rodziców. Wasz udział jest ogromnie ważny. Szkoła to nasze wspólne miejsce, miejsce pracy, kształcenia, pomocy w wychowaniu. Sprawmy, by to miejsce było dla wszystkich jeszcze bardziej przyjazne. By słyszeć pozytywne opinie na temat szkoły, być dumnym z wyników osiąganych przez uczniów konieczne jest zaangażowanie, pasja i pełna poświęcenia praca nauczycieli i bardzo dobra współpraca szkoły z rodzicami. Potrzebne jest również wsparcie organu prowadzącego, naszej parafii i innych środowisk. Z tego miejsca, jako dyrektor szkoły, bardzo proszę o taką pomoc i zaangażowanie - zwróciła się do zebranych dyrektor.

Agnieszka Lachowska-Marzoch życzyła także wszystkim uczniom, aby odczuwali satysfakcję ze zdobywania wiedzy, a ponadto osiągali jak najwyższe wyniki. Nauczycielom natomiast życzyła, aby pasja związana z nauczaniem napawała ich satysfakcją i spełnieniem oraz uznania w środowisku lokalnym. Społeczność szkolna złożyła na ręce nowej dyrektor bukiet oraz życzenia i gratulacje z okazji objęcia stanowiska.

- Spotykamy się w takim szczególnym dniu. W szczególnym roku 80-lecia wybuchu II wojny światowej. Pamięć i sumienie, to dwa elementy, które świadczą o tożsamości narodu. Pamiętajmy i rozmawiajmy o tych wydarzeniach, pielęgnujmy naszą tożsamość. Pamiętajmy o naszych lokalnych patriotach - odwołał się do historii naczelnik wydziału edukacji Sławomir Cieślak - Życzę wszystkim aby ten rok szkolny był pogodny i pełen przyjemności, zwłaszcza dla tych, którzy rozpoczynają przygodę ze szkołą - dodał.

Uczniowie w roku szkolnym 2019/2020 podejmują naukę w 8 klasach oraz oddziale przedszkolnym, pod opieką wychowawców: Renaty Wróbel, Iwony Sawki, Izabeli Bielickiej, Doroty Kuleszy, Iwony Reising, Anny Wasiak-Fijałkowskiej, Sebastiana Kaczmarskiego, Joanny Kozon oraz Marioli Dworeckiej. W rozpoczynającym się roku szkolnym uczniowie mają możliwość korzystania ze świetlicy szkolnej. Rodzice chcący skorzystać z tej formy opieki nad dziećmi muszą wypełnić odpowiednie deklaracje.

REKLAMA

Aleksandra Szulc

Udostępnij:


rok szkolnywakacjeszkołaLeszczydół StarySzkoła Podstawowa

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Środa
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Edwarda, Marleny, Seweryna

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org