REKLAMA

REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zmiany w parafii św. Wojciecha

Miasto

Ks. Grzegorz Dębek kończy posługę kapłańską w parafii pw. św. Wojciecha w Wyszkowie. W niedzielę, 18 sierpnia, wierni podziękowali mu zaangażowanie i pracę na rzecz niepełnosprawnych i młodzieży. Decyzją biskupa jego miejsce zajmie ks. Wojciech Turek (na zdj.).

REKLAMA

Pochodzący z Brańszczyka ks. Grzegorz Dębek w parafii pw. św. Wojciechu służył od 24 sierpnia 2012 r. Zajmował się m.in. przygotowaniem młodzieży do bierzmowania, opiekował się niepełnosprawnymi, uczestniczył w pieszych pielgrzymkach, organizował zimowe i letnie wyjazdy młodzieży, uczył religii w wyszkowskich szkołach. Napisał również pracę doktorską, której efektem jest monografia parafii św. Wojciecha.

- Dziękujemy za życzliwość, troskę o naszą parafię, dzieci, młodzież, niepełnosprawnych, rodziny, posługiwanie w kościele - na niedzielnych Mszach św. dziękował ks. proboszcz Roman Karaś. - Zostawiłeś w naszej parafii wiele serca i wysiłku.

Szczególne podziękowania do ks. Grzegorza, w imieniu rodzin z osobami niepełnosprawnymi, skierowała Urszula Mikołajczyk:

- Pragniemy ci podziękować za obecność wśród nas. Dobre słowo i troskę, zaangażowanie, za Eucharystię, za nasze spotkania, rozmowy, wspólne wyjazdy. Dziękujemy za przykład miłości do bliźniego. Znaleźliśmy w księdzu prawdziwego przyjaciela, który wspierał nas i rozumiał nasze problemy. Życzymy błogosławieństwa Bożego, wytrwałości. Pokora, gorliwość w modlitwie i poczucie humoru niech cię nigdy nie opuszczają. Obiecujemy pamięć modlitewną i prosimy, módl się również za nami.

Za zaangażowanie dziękowali również przedstawiciele innych wspólnot parafialnych, m.in. za poczucie humoru i uśmiech podczas pieszych pielgrzymek na Jasną Górę.

- To był piękny okres mojego życia. To zawsze będzie moja parafia, zawsze będę czuł się tutaj jak w domu - zapewnił ks. Grzegorz. - Dziękuję, że otoczyliście mnie taką serdecznością. Doświadczyłem tu wiele ciepła i wsparcia.

Wikariusz podziękował księdzu proboszczowi i wszystkim księżom posługującym w parafii, ruchom, wspólnotom, a szczególnie „kochanym niepełnosprawnym”:

- Wy również uczyliście mnie miłości do Pana Boga i niepoddawania się. Jeśli kogokolwiek uraziłem, to wybaczcie i pamiętajcie o mnie w swoich modlitwach. Cóż więcej mogę powiedzieć. Żal odjeżdżać - przyznał ks. Grzegorz.

Rozpoczyna teraz posługę kapłańską w parafii św. Antoniego Padewskiego w Stawiskach, skąd z kolei do wyszkowskiej parafii przeprowadza się ks. Wojciech Turek. Ks. Wojciech ma 30 lat, kapłanem jest od 2014 roku.

Źródło: Parafia św. Wojciecha

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Wyszkówparafia św. Wojciecha w Wyszkowieks. Grzegorz Dębek

Komentarze

Izam
Choć nie należę do tej parafii, często bywam tam na Mszach św. Ksiądz Grzegorz... Ksiądz z prawdziwego zdarzenia, z ogromnym potencjalem, prawdziwy duszpasterz, a nie jakies "bmw". Szkoda, ze już go tam nie będzie...
Kasik
A czy ten starszy ksiądz na zdjęciu to na pewno ks. Grzegorz?
Gość
Na zdjęciu jest ks Wojciech Turek z parafii ze Stawisk ???? ❤️
Jan
Dziękuję Księdzu Grzegorzowi za piękną posługę duszpasterską w naszej parafii, otwarty, życzliwy, przejęty losem ludzi a zwłaszcza niepełnosprawnych i chorych, świetny kaznodzieja i dobry człowiek, będzie nam księdza brakować w naszej parafii, ja w sposób szczególny dziękuję za kolonie letnie i zimowe organizowane przez księdza w naszej parafii niech nowi parafianie otoczą księdza życzliwośią i dobrocią, zapraszamy w odwiedziny do naszej parafii.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Koronawirus. Kolejne przypadki i sto nowych osób w kwarantannie
słuchy ? to sanepid powinien podać takie info żebyśmy mogli wiedzieć kto z nas mógł mieć kontakt z tymi osobami !!!
rafik
Koronawirus. Kolejne przypadki i sto nowych osób w kwarantannie
zbyt mało informacji dotyczących osób zakażonych, tak jak w tym przypadka nie podano nawet w której szkole ci nauczyciele pracują !!!
rafik

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Estery, Kiry, Rudolfa

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA