REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

INTERWENCJA. "Fajnie, że u nas się coś dzieje, ale...". Głos mieszkanki osiedla Kościuszki

Miasto

"Może trzeba pomyśleć nad jakimś parkingiem przy stadionie? Może ktoś powinien zadbać o mieszkańców naszego osiedla i osiedla w pobliżu?" - pisze rozgoryczona mieszkanka osiedla Kościuszki, która z powodu niedzielnej imprezy dożynkowej i festynu na stadionie, miała problem z zaparkowaniem przed własnym blokiem.

REKLAMA

18 sierpnia na kontakt@tubawyszkowa.pl otrzymaliśmy interwencje od naszej Czytelniczki:

"W dniu dzisiejszym na Stadionie Miejskim odbywa sie koncert. Super. Naprawdę fajnie, że u nas się coś dzieje... ale mieszkam naprzeciwko. Blok nr 43. I co? Nie mam miejsca na zaparkowanie auta. Osoby przyjezdne, które wybraly się na koncert zastawily nam pół osiedla. Może trzeba pomyśleć nad jakimś parkingiem przy stadionie. Może ktoś powinien zadbać o mieszkańców naszego osiedla i osiedla w pobliżu? Może przepustki dla mieszkańców i straż miejska, która jakoś by to kontrolowała? Objechałam osiedle trzy razy z dwójką małych dzieci w aucie. Musiałam zaparkować prawie pod Starostwem, żeby iść do domu. Z nosidełkiem, z płaczącym niemowlakiem i ze śpiącym starszakiem na ręku. Może na przyszłość czas pomyśleć o mieszkańcach okolicznych bloków i jakoś przynajmniej parking dla nas zabezpieczyć? Bo sytuacja jest taka za każdym razem, kiedy na stadionie jest jakaś impreza..." - pisze mieszkanka osiedla.

Z odpowiedzią spieszy Edyta Wittich, naczelnik wydziału promocji w gminie Wyszków:

- Zarządzanie parkingami przy budynkach wielorodzinnych jest w gestii wspólnot mieszkaniowych/ spółdzielni. W ciągu roku organizujemy na stadionie dwie, maksymalnie 3 imprezy (w zależności od roku, w tym akurat odbyły się trzy wydarzenia). Oczywiście przyjezdni mogą stanowić problem, jeżeli chodzi o miejsca postojowe, ale z drugiej strony bądźmy gościnni i pozwólmy na promocję naszego miasta również na zewnątrz. Nasi mieszkańcy przecież także jeżdżą na wydarzenia organizowane chociażby w stolicy i również tam parkują swoje samochody. Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość w te dwa/trzy dni w roku i zachęcamy do brania udziału w wydarzeniach, które są organizowane właśnie z myślą o nich, na które wstęp jest bezpłatny.

Przypomnijmy, że bloki stojące w części osiedla położonej najbliżej stadionu należą do gminnej spółki - Wyszkowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. A przy okazji niedawnej przebudowy ul. Okrzei, powstało kilkanaście miejsc parkingowych dla użytkowników stadionu. Jak widać to jednak za mało do obsługi i zapewnienia zaplecza w przypadku imprezy masowej.

Fot. Archiwum

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Jechał slalomem i wyprzedzał na przejściu dla pieszych
No właśnie z powołania menda społeczna.....
S B 125...
"Idźmy zagłosować"
Żaden socjalizm nie jest dobry. A co do Niemców, to się ich nie bać tylko robić swoje. Z ich pomocą czy bez, tak żeby nie być stratnym. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.
Już my się na tym socjalizmie przejechaliśmy, jak
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

11
Sobota
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Benedykta, Kariny, Olgi

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA