REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

INTERWENCJA. "Fajnie, że u nas się coś dzieje, ale...". Głos mieszkanki osiedla Kościuszki

Miasto

"Może trzeba pomyśleć nad jakimś parkingiem przy stadionie? Może ktoś powinien zadbać o mieszkańców naszego osiedla i osiedla w pobliżu?" - pisze rozgoryczona mieszkanka osiedla Kościuszki, która z powodu niedzielnej imprezy dożynkowej i festynu na stadionie, miała problem z zaparkowaniem przed własnym blokiem.

REKLAMA

18 sierpnia na kontakt@tubawyszkowa.pl otrzymaliśmy interwencje od naszej Czytelniczki:

"W dniu dzisiejszym na Stadionie Miejskim odbywa sie koncert. Super. Naprawdę fajnie, że u nas się coś dzieje... ale mieszkam naprzeciwko. Blok nr 43. I co? Nie mam miejsca na zaparkowanie auta. Osoby przyjezdne, które wybraly się na koncert zastawily nam pół osiedla. Może trzeba pomyśleć nad jakimś parkingiem przy stadionie. Może ktoś powinien zadbać o mieszkańców naszego osiedla i osiedla w pobliżu? Może przepustki dla mieszkańców i straż miejska, która jakoś by to kontrolowała? Objechałam osiedle trzy razy z dwójką małych dzieci w aucie. Musiałam zaparkować prawie pod Starostwem, żeby iść do domu. Z nosidełkiem, z płaczącym niemowlakiem i ze śpiącym starszakiem na ręku. Może na przyszłość czas pomyśleć o mieszkańcach okolicznych bloków i jakoś przynajmniej parking dla nas zabezpieczyć? Bo sytuacja jest taka za każdym razem, kiedy na stadionie jest jakaś impreza..." - pisze mieszkanka osiedla.

Z odpowiedzią spieszy Edyta Wittich, naczelnik wydziału promocji w gminie Wyszków:

- Zarządzanie parkingami przy budynkach wielorodzinnych jest w gestii wspólnot mieszkaniowych/ spółdzielni. W ciągu roku organizujemy na stadionie dwie, maksymalnie 3 imprezy (w zależności od roku, w tym akurat odbyły się trzy wydarzenia). Oczywiście przyjezdni mogą stanowić problem, jeżeli chodzi o miejsca postojowe, ale z drugiej strony bądźmy gościnni i pozwólmy na promocję naszego miasta również na zewnątrz. Nasi mieszkańcy przecież także jeżdżą na wydarzenia organizowane chociażby w stolicy i również tam parkują swoje samochody. Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość w te dwa/trzy dni w roku i zachęcamy do brania udziału w wydarzeniach, które są organizowane właśnie z myślą o nich, na które wstęp jest bezpłatny.

Przypomnijmy, że bloki stojące w części osiedla położonej najbliżej stadionu należą do gminnej spółki - Wyszkowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. A przy okazji niedawnej przebudowy ul. Okrzei, powstało kilkanaście miejsc parkingowych dla użytkowników stadionu. Jak widać to jednak za mało do obsługi i zapewnienia zaplecza w przypadku imprezy masowej.

Fot. Archiwum

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org