REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jest nowy dyrektor szpitala

Powiat

Tomasz Boroński wygrał konkurs na stanowisko dyrektora SPZZOZ w Wyszkowie. Był jednym z dwóch kandydatów. Dotychczasowa dyrektor odchodzi we wrześniu na emeryturę.

REKLAMA

Tomasz Bolesław Boroński wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie. Konkurs został ogłoszony w związku z przejściem na emeryturę z dniem 26 września obecnej od 2003 roku dyrektor Cecylii Domżały.

Komisja konkursowa powołana uchwałą Rady Powiatu rozpatrywała dwie kandydatury, które w terminie złożyły dokumenty i spełniły wymogi formalne. W poniedziałek 19 sierpnia odbyły się ponad godzinne rozmowy kwalifikacyjne, natomiast uchwałę o wyborze kandydata na stanowisko kierownicze na okres 6 lat Zarząd Powiatu Wyszkowskiego podjął jednogłośnie podczas wtorkowego posiedzenia.

Tomasz Boroński ma 53 lata. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej gdzie najpierw ukończył studia inżynierskie na Wydziale Inżynierii Środowiska, a następne kontynuował studia na Wydziale Nauk Społecznych i Administracji otrzymując tytuł naukowy magistra w specjalności zarządzanie nieruchomościami. Ukończył także prestiżowe studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim „Zarządzanie podmiotami leczniczymi w dobie przekształceń własnościowych”. Przez ostatnie 7 lat Tomasz Boroński piastował stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. administracyjno-eksploatacyjnych w Szpitalu Powiatowym w Wołominie.

W wołomińskiej służbie zdrowia odpowiadał m.in. za tworzenie i realizację planów inwestycyjnych, kierowanie zespołem zamówień publicznych, wdrażaniem nowoczesnych Systemów Zarządzania Jakością, gospodarowanie środkami finansowymi, nadzór nad informatyzacją placówki oraz nadzór nad gospodarką techniczną, magazynową, wyposażeniem w sprzęt medyczny i techniczny, realizacją zakupów i zamówień oraz funkcjonowaniem taboru samochodowego szpitala.

W swojej karierze zawodowej pracował również w Telewizji Polskiej S.A. gdzie kierował m.in. zakładem konserwacji i remontów oraz zakładem energetyki i remontów. Od 2012 roku posiada licencję zarządzania nieruchomościami wydaną przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

- Nowy dyrektor jest trenerem i wykładowcą kadr menedżerskich jednostek służby zdrowia z zakresu między innymi optymalizacji finansowej ich działalności. Ma opinię dobrego menedżera i fachowca. Komisję konkursową przekonał między innymi niezwykle profesjonalnym podejściem do koncepcji funkcjonowania szpitala, w tym przygotowaną dokumentacją konkursową. Przed Panem Tomaszem Borońskim stoi z pewnością wiele wyzwań – komentuje wybór Starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski.

Tomasz Boroński w chwili obecnej stoi na czele Zespołu Technicznego ds. uruchomienia szpitala w nowo budowanym na Ursynowie Szpitalu Południowym w Warszawie. Nadzoruje m.in. dostosowanie organizacji i funkcjonalności do kontraktu NFZ, weryfikuje procedury medyczne i wyposażenie w nowo budowanych pomieszczeniach z ponad 300 łóżkami oddziałowymi.

Nowy dyrektor jest mieszkańcem Kobyłki (powiat wołomiński), żonaty, ma dwójkę dorosłych dzieci, córkę 21 lat i syna 29 lat. W czasie prywatnym jest wielkim miłośnikiem historii Polski i literatury okresu międzywojennego i II wojny światowej. W czasie wolnym poznaje nowe techniki informatyczne oraz uprawia piłkę siatkową i piłkę nożną.

 

 

źródło: Powiat Wyszkowski

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


SPZZOZ Wyszkówszpitalpowiat wyszkowskiTomasz Boroński

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Jechał slalomem i wyprzedzał na przejściu dla pieszych
No właśnie z powołania menda społeczna.....
S B 125...
"Idźmy zagłosować"
Żaden socjalizm nie jest dobry. A co do Niemców, to się ich nie bać tylko robić swoje. Z ich pomocą czy bez, tak żeby nie być stratnym. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.
Już my się na tym socjalizmie przejechaliśmy, jak
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

11
Sobota
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Benedykta, Kariny, Olgi

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA