REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jest nowy dyrektor szpitala

Powiat

Tomasz Boroński wygrał konkurs na stanowisko dyrektora SPZZOZ w Wyszkowie. Był jednym z dwóch kandydatów. Dotychczasowa dyrektor odchodzi we wrześniu na emeryturę.

REKLAMA

Tomasz Bolesław Boroński wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie. Konkurs został ogłoszony w związku z przejściem na emeryturę z dniem 26 września obecnej od 2003 roku dyrektor Cecylii Domżały.

Komisja konkursowa powołana uchwałą Rady Powiatu rozpatrywała dwie kandydatury, które w terminie złożyły dokumenty i spełniły wymogi formalne. W poniedziałek 19 sierpnia odbyły się ponad godzinne rozmowy kwalifikacyjne, natomiast uchwałę o wyborze kandydata na stanowisko kierownicze na okres 6 lat Zarząd Powiatu Wyszkowskiego podjął jednogłośnie podczas wtorkowego posiedzenia.

Tomasz Boroński ma 53 lata. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej gdzie najpierw ukończył studia inżynierskie na Wydziale Inżynierii Środowiska, a następne kontynuował studia na Wydziale Nauk Społecznych i Administracji otrzymując tytuł naukowy magistra w specjalności zarządzanie nieruchomościami. Ukończył także prestiżowe studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim „Zarządzanie podmiotami leczniczymi w dobie przekształceń własnościowych”. Przez ostatnie 7 lat Tomasz Boroński piastował stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. administracyjno-eksploatacyjnych w Szpitalu Powiatowym w Wołominie.

W wołomińskiej służbie zdrowia odpowiadał m.in. za tworzenie i realizację planów inwestycyjnych, kierowanie zespołem zamówień publicznych, wdrażaniem nowoczesnych Systemów Zarządzania Jakością, gospodarowanie środkami finansowymi, nadzór nad informatyzacją placówki oraz nadzór nad gospodarką techniczną, magazynową, wyposażeniem w sprzęt medyczny i techniczny, realizacją zakupów i zamówień oraz funkcjonowaniem taboru samochodowego szpitala.

W swojej karierze zawodowej pracował również w Telewizji Polskiej S.A. gdzie kierował m.in. zakładem konserwacji i remontów oraz zakładem energetyki i remontów. Od 2012 roku posiada licencję zarządzania nieruchomościami wydaną przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

- Nowy dyrektor jest trenerem i wykładowcą kadr menedżerskich jednostek służby zdrowia z zakresu między innymi optymalizacji finansowej ich działalności. Ma opinię dobrego menedżera i fachowca. Komisję konkursową przekonał między innymi niezwykle profesjonalnym podejściem do koncepcji funkcjonowania szpitala, w tym przygotowaną dokumentacją konkursową. Przed Panem Tomaszem Borońskim stoi z pewnością wiele wyzwań – komentuje wybór Starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski.

Tomasz Boroński w chwili obecnej stoi na czele Zespołu Technicznego ds. uruchomienia szpitala w nowo budowanym na Ursynowie Szpitalu Południowym w Warszawie. Nadzoruje m.in. dostosowanie organizacji i funkcjonalności do kontraktu NFZ, weryfikuje procedury medyczne i wyposażenie w nowo budowanych pomieszczeniach z ponad 300 łóżkami oddziałowymi.

Nowy dyrektor jest mieszkańcem Kobyłki (powiat wołomiński), żonaty, ma dwójkę dorosłych dzieci, córkę 21 lat i syna 29 lat. W czasie prywatnym jest wielkim miłośnikiem historii Polski i literatury okresu międzywojennego i II wojny światowej. W czasie wolnym poznaje nowe techniki informatyczne oraz uprawia piłkę siatkową i piłkę nożną.

 

 

źródło: Powiat Wyszkowski

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


SPZZOZ Wyszkówszpitalpowiat wyszkowskiTomasz Boroński

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org