REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Oberek" najlepszy w Broku

Kultura

Zespół Pieśni i Tańca "Oberek" z Wyszkowa zajął pierwsze miejsce w Nadbużańskim Festiwalu Folkloru i Kultury w Broku.

Galeria zdjęć


REKLAMA

10 sierpnia w Broku odbył się Nadbużański Festiwal Folkloru i Kultury "Nasze korzenie, nasza tradycja". Scenę rozstawiono na miejskiej plaży, a na niej wystąpiło osiemnaście amatorskich zespołów ludowych z powiatów: ostrowskiego, ostrołęckiego, wyszkowskiego, wołomińskiego, węgrowskiego. Blisko 300 artystów zachwyciło licznie przybyłych mieszkańców gminy Brok oraz gości z całego regionu swoim śpiewem, żywiołowością, kolorowymi strojami ludowymi i nastrojem pięknej folklorystycznej muzyki. Była to pierwsza tego typu impreza w gminie Brok.

Zespół Pieśni i Tańca "Oberek" z Wyszkowa zajął pierwsze miejsce i otrzymał czek na 1000 zł. Warto odnotować, że na scenie festiwalu wystąpiły również inne zespoły reprezentujące powiat wyszkowski: Zespół :udowy "Zabrodzianki" z Zabrodzia, Zespół Śpiewaczy "Wyszkowiacy" z Wyszkowa. 

Występy zespołów ludowych odbywające się w ramach Festiwal w Broku oceniało jury w składzie: Jacek Wójcik – przewodniczący, kierownik artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie”, Małgorzata Marczyk – członek jury, nauczyciel muzyki, folklorystka i Roman Grus - producent muzyczny, muzyk, kompozytor i aranżer. 

Fot. Archiwum zespołu

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


ZPiT "Oberek"WyszkówBrok

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Alany, Damiana, Liwii

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org