REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Odebrali swoje granty

Powiat

Polskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wyszkowie oraz Koło Gospodyń Wiejskich "Gajowianki" wygrało w plebiscycie "TESCO" pod hasłem "Decydujesz, pomagamy". To klienci supermarketu wskazali, które projekty organizacji pozarządowych mają otrzymać dofinansowanie. PSOUU wygrało je już po raz czwarty.

Galeria zdjęć


REKLAMA

9 sierpnia w wyszkowskim sklepie Tesco wręczono symboliczne czeki zwycięzcom VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy!”. W województwie mazowieckim, dzięki wsparciu Tesco i Fundacji Tesco, zrealizowanych zostanie 51 inicjatyw społecznych, które korzystnie wpłyną na najbliższe otoczenie. Dwa z nich będą realizowane w powiecie wyszkowskim. Grant w wysokości 5 tys. zł otrzymało Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wyszkowie na projekt "Zdrowie - to najpiękniejsze słowo świata". Grant w wysokości 1 tys. zł wygrało z kolei Koło Gospodyń Wiejskich "Gajowianki" na wykonanie placu integracji - miejsca spotkań.

W imieniu PSOUU czek odebrały Urszula Mikołajczyk - prezes wyszkowskiego Koła oraz koordynatorka projektu Iwona Paszkiewicz.

- "Zdrowie - to najpiękniejsze słowo świata" - to projekt, który promuje zdrowe odżywianie i aktywność ruchową wśród dzieci i rodziców podopiecznych wyszkowskiego OREW. W programie będzie uczestniczyć około 50 osób  - mówi Iwona Paszkiewicz o projekcie PSOUU.

KGW "Gajowianki" po raz pierwszy brały udział w plebiscycie. Po odbiór czeku przybyli w składzie: Anna Kornacka, Arleta Miąśkiewicz, Beata Cieślak - Galicka, Magdalena Kornacka, Julian Kornacki. 

- Za te pieniądze będziemy chcieli zrealizować inicjatywę, która przyczyni się do integracji społeczności Gaju - mówią, dziękując Fundacji Tesco, pracownikom oraz klientom wyszkowskeigo sklepu, którzy oddali na nich swoje głosy. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Tescograntorganizacje pozarządoweWyszkówpowiat wyszkowskiPSOUUKGW Gajowianki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Sierpień 2019
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Apolinarego, Miły, Rżży

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org