REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ułatwienie w Centrum dla Rodziny

Miasto

Jest reakcja kierownictwa Ośrodka Pomocy Społecznej na interwencję naszej Czytelniczki w sprawie barier w dostępie wózkiem do Centrum dla Rodziny. Zainstalowano tam nowe ułatwienie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W lipcu opublikowaliśmy list naszej Czytelniczki, która skarżyła się na problem z dostępem do Centrum dla Rodziny w Wyszkowie:

"(...) Żadnej windy, żadnego podjazdu. Czy jeśli jest to Centrum dla Rodziny i głównie przychodzą tam Panie składać wnioski o "becikowe", czy "500+", czy inne związane z dziećmi, to czy nikt nie pomyślał, że mogą One przychodzić z dziećmi z wózkami??? A jak dostają się tam osoby na wózkach inwalidzkich?(...) - zastanawiała się młoda mama.  

Interwencję przekazaliśmy kierownictwu Centrum, które wyraziło ubolewanie i przeprosiło. Na tym jednak nie poprzestało. Po naszej interwencji na budynku WOSiR, gdzie mieści się Centrum dla Rodziny, został zainstalowany dzwonek i tablica informacyjna dla interesantów, którzy mają problem z wejściem lub wjazdem do budynku. 

- Wystarczy zadzwonić, a pracownik wyjdzie do interesanta. Dopóki nie zlikwidujemy barier architektonicznych, to rozwiązanie ułatwi załatwienie spraw interesantom niepełnosprawnym i rodzicom z dziećmi w wózkach - mówi Agnieszka Mróz, dyrektor OPS. I dodaje: - Dziękuję tej pani za motywację do uruchomienia nowego rozwiązania.

Biurowiec WOSiR, w którym mieści się Centrum, nie posiada windy, wygodnych podjazdów (poza prowizorycznym przy głównym wejściu, na który nie wjedzie każdy wózek). Do tej pory pracownicy Centrum często pomagali mamom wnosić wózek do budynku albo wychodzili z dokumentami do osób niepełnosprawnych. Dzięki zainstalowaniu dzwonka, ta komunikacja będzie teraz łatwiejsza.

Dziękujemy za szybką reakcję. Miejmy nadzieję, że nie przyjdzie nam długo czekać na rozwiązania docelowe. Przypomnijmy, że trwają prace nad konpcecją nowego zagospodarowania budynku tak, aby mogły w nim bez przeszkód funkcjonować zarówno działy Ośrodka Pomocy Społecznej, jak i Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Po modernizacji obiekt ma być pozbawiony barier architektonicznych.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


centrum dla rodzinyWyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Arety, Marty, Marcina

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org