REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Raport: Jak Polacy spędzają wakacje w Grecji?

Kącik Prasowy

Jak wynika z danych Polskiej Izby Turystyki, Grecja znajduje się na pierwszym miejscu wśród ulubionych kierunków wakacyjnych polskich turystów . Biuro turystyczne Rainbow wzięło pod lupę greckie wakacje Polaków. Z ankiety przeprowadzonej przez operatora wyłania się obraz sielskiego, komfortowego wypoczynku w otoczeniu piaszczystych plaż, ciepłego morza i antycznych zabytków. To właśnie atrakcje regionu skłaniają aż 85% respondentów do odwiedzenia Hellady. Najczęściej decydują się oni także na zorganizowany wyjazd w formule all inclusive. Coraz rzadziej polują za to na okazje typu last minute.

REKLAMA

Zalety Grecji? Atrakcje, korzystne ceny, wycieczki i smaczne jedzenie

Rainbow w swoim raporcie odpowiada na pytanie – dlaczego Grecja jest tak popularnym kierunkiem wakacyjnym Polaków? Kraj na południu Europy od lat przyciąga turystów z uwagi na wiele dostępnych form wypoczynku, liczne zabytki, szerokie plaże i malownicze górskie krajobrazy. Dostęp do ciepłego morza gwarantuje także możliwość uprawiania sportów wodnych. Te wszystkie walory mają pierwszorzędne znaczenie przy wyborze Grecji, jako miejsca idealnego na wakacje. Co drugiego respondenta do wyjazdu skłoniła także korzystna cena wypoczynku w porównaniu z innymi krajami. 21% ankietowanych wskazało na bliską odległość od Polski. Wśród innych zalet Grecji wymieniono m.in.: bogatą ofertę wycieczek na miejscu, smaczne jedzenie, przyjazną atmosferę i miłych ludzi, a także poczucie bezpieczeństwa.

Polacy lubią zwiedzać

Jak wynika z raportu Rainbow, Polacy chętnie zwiedzają podczas wakacji w Grecji. Ponad połowa ankietowanych, która odwiedziła ten kraj przynajmniej raz, zwiedziła część kontynentalną i przynajmniej jedną wyspę. Wśród wysp, najchętniej odwiedzanych przez polskich turystów, jest Kreta, do której podróżuje 58% ankietowanych, a także Rodos, Zakynthos, Korfu (powyżej 35% wskazań) i Santorini (25%). Chętnie odwiedzano także mniejsze regiony m.in.: Kos, Skiathos, Kefalonia, Thassos, Lefkada, Lesbos oraz Mykonos. Z kolei, spośród najchętniej odwiedzanych greckich miast są: Ateny, Heraklion i Saloniki.

Wakacje w Grecji głównie z biurem podróży

Polscy turyści preferują wygodną formę zorganizowanego wypoczynku. Zdecydowana większość (82%) ankietowanych wyjechało do Grecji z biurem podróży i korzystało z oferty all inclusive (72%). Do mniejszości należały za to wyjazdy organizowane na własną rękę. Z raportu Rainbow wynika także, że Grecja to doskonały kierunek na romantyczne wakacje. Z biurami podróży wyjeżdżają bowiem głównie pary (47%), rodziny stanowią 39% ankietowanych, a 24% podróżowało z przyjaciółmi. Zapewne sprzyja temu urok Hellady, wąskie uliczki, liczne restauracje i kafejki – to doskonałe otoczenie do spędzaniu czasu we dwoje. Za to duże rodzinne resorty przyciągają atrakcjami dla podróżnych w każdym wieku. Już na miejscu, zdecydowana większość turystów nie spędza jednak czasu wyłącznie w hotelu, ale decyduje się na zwiedzanie okolicy na własną rękę oraz wybiera środki komunikacji publicznej.

Plażowanie i zwiedzanie na topie

Czas wolny podczas urlopu w Grecji, Polacy najczęściej spędzają plażując. Taką formę aktywności podczas wypoczynku wybiera aż 86% ankietowanych. Z tego też powodu, piękne, szerokie i piaszczyste plaże są głównym powodem tak dużej popularności wyspy Krety, która słynie z atrakcyjnych warunków do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Hellada przyciąga także licznymi, antycznymi zabytkami, spośród których wiele zostało wpisanych na listę UNESCO. Mowa m.in. o zlokalizowanym w Atenach historycznym Akropolu, starym mieście w Korfu czy Rodos, ze średniowieczną zabudową. Zwiedzanie podczas wakacji wybiera aż 82% ankietowanych. Na wycieczki z przewodnikiem decyduje się 65% ankietowanych. Polscy turyści chętnie spędzają także czas na morzu i korzystają z rejsów statkami i promami (62%). Do popularnych form aktywności należą także górskie wycieczki, wybierane przez co piątą osobę. Górzyste tereny pozwalają bowiem na piesze wycieczki, wspinaczkę i turystykę górską.

Chętnie wracamy do Grecji

Niemal co trzeci ankietowany Polak deklaruje przeznaczenie do 2 tys. zł netto na osobę na ośmiodniowy pobyt w Grecji. Co ciekawe, w wydawaniu pieniędzy na urlop bardziej oszczędni są mężczyźni. Kobiety są skłonne przeznaczyć min. 2 tys. zł na osobę. Walory turystyczne Hellady i atrakcyjne ceny wyjazdów sprawiają, że greckie wakacje zwykle nie kończą się na jednym pobycie. Jak czytamy w raporcie R.pl: „O dużej popularności Grecji świadczy również duża liczba osób, które decydują się na ponowne odwiedzenie tego kraju i wracają do niego nawet trzy i więcej razy. Większość osób, która choć raz odwiedziła Grecję, deklaruje chęć powrotu i spędzenia w tym kraju kolejnego urlopu.”

Więcej informacji na temat podróży Polaków do Grecji można znaleźć w raporcie przygotowanym przez R.pl: https://images2.r.pl/R-pl/blog/Wyjazdy_polakow_do_grecji_raport_rainbow_tours.pdf

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Pijany kierowca spowodował kolizję
Denaturat jest mocny.
Stary dynksiarz
Mało uczniów w szkołach
W Wyszkowie są nie tylko szkoły GMINNE. Szkoda, że dziennikarze widzą tylko szkoły pod patronatem BURMISTRZA, innych, często lepszych, nie zauważając. Ciekawe, dlatego...
Ania
Skarga do CBA bez rozpatrzenia
W szczególności Miss Urzędu i.Kozon jest najodpowiedniejsza do wyjasniania takich spraw???? no ludzie serio
Krysia

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Augustyna, Ingi, Jaromira

REKLAMA

pl.jooble.org