REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jak poprawić wydajność w firmie? Wybierz osprzęt do wózków widłowych!

Kącik Prasowy

Szukasz nowych rozwiązań dla swojej firmy? Chciałbyś usprawnić transport ładunków (w tym także sypkich)? Teraz nie musisz zastanawiać się nad zakupem dodatkowego sprzętu! Wystarczy, że posiadasz wózek podnośnikowy jezdniowy! A do niego dobierzesz niezbędny osprzęt!

REKLAMA

Osprzęt do wózków widłowych to wygodne rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy cenią sobie uniwersalne, wielofunkcyjne urządzenia, które nie wymagają nadmiernych nakładów finansowych. Dodatkowe, wymienne elementy osprzętu pozwalają w szybki sposób przekształcić jeden wózek w kilka zupełnie innych pojazdów. Jak prawidłowo dobrać osprzęt do wózków widłowych, na co zwracać uwagę i które elementy przydają się najbardziej - na te pytania odpowiemy w poniższym artykule!

Jak dobrać osprzęt do wózków widłowych?

Z punktu widzenia każdego przedsiębiorcy i posiadacza wózka widłowego bardzo ważne jest, aby pojazd był nie tylko efektywny oraz wydajny ale możliwie jak najbardziej wielofunkcyjny. Umożliwia to właśnie zamontowanie dodatkowych elementów wyposażenia - czyli osprzętu. Jednak, co istotne, elementy te muszą być odpowiednio dobrane, tak aby pasowały do wózka.

Wybierając osprzęt do wózka widłowego zwróć szczególną uwagę na:

 • markę elementu;
 • certyfikaty i dopuszczenie do użytkowania na terenie Unii Europejskiej;
 • zastosowanie;
 • to, czy wybrane akcesoria będą kompatybilne z posiadanym przez Ciebie urządzeniem;
 • udźwig oraz inne parametry elementu;
 • jakość wykonania;
 • stan (istnieje możliwość zakupu używanego osprzętu do wózków widłowych);
 • cenę.

Są to tylko wybrane zagadnienia, jednak decydując się na zakup osprzętu warto zwrócić na nie uwagę, szczególnie analizując je pod kątem przydatności wybranych akcesoriów.

Rodzaje osprzętu do wózków

Kategoria osprzętu do wózków widłowych obejmuje wszystkie wymienne elementy, które można zamontować na wózku w celu ułatwienia obsługi ładunków. Do tych elementów zalicza się m.in.:

- chwytaki;
- czerpaki;
- łyżki;
- wciągarki;
- wysięgniki;
- platformy robocze;
- widły oraz przedłużki.

Należy jednak nadmienić, to o czym wspominaliśmy w poprzednim podpunkcie, iż nie każdy rodzaj osprzętu sprawdza się na każdym rodzaju pojazdu podnośnikowego. I tak np.:

 • chwytaki czy czerpaki stosuje się głównie umieszczając je na wózkach teleskopowych;
 • łyżki z powodzeniem można zamontować na takich jak tutaj - wózkach terenowych;
 • wciągarki, wysięgniki i platformy robocze również przeznaczone są przede wszystkim do pojazdów teleskopowych;
 • widły różnej długości oraz przedłużki można stosować w różnego typu wózkach czołowych.

Chcesz wiedzieć więcej o osprzęcie do wózków widłowych? Czym się charakteryzuje i do jakich prac może być wykorzystywany? Zobacz tutaj!

Jaki osprzęt warto wybrać w zależności od branży

O ile w transporcie magazynowym i pracach polegających głównie na przewożeniu oraz składowaniu palet wystarczającymi elementami osprzętu są widły, o tyle gdy w grę wchodzą materiały sypkie, wielkogabarytowe czy konieczność transportu ludzi - potrzebne jest coś więcej. A tym czymś, są właśnie dodatkowe elementy osprzętu. Poniżej podpowiemy, które akcesoria sprawdzają się w poszczególnych branżach.

Branża budowlana

To właśnie w tej branży najczęściej wykorzystuje się wózki z zamiennym osprzętem. Dzięki chwytakom można z łatwością przetransportować ładunki o nietypowych wymiarach, łyżki umożliwiają dostarczenie piasku czy ziemi na budowę oraz usunięcie gruzu, a stojący na platformie robotnicy mają możliwość wykonywania nie tylko prac budowlanych, ale i dekarskich czy renowacyjnych!

Rolnictwo

Nie każdy wie, ale osprzęt do wózków widłowych sprawdza się także z powodzeniem w rolnictwie. Istnieje nawet szereg akcesoriów przystosowanych tylko i wyłącznie do tej branży, jak np. czerpaki do buraków czy chwytaki do bel siana. Znacząco usprawniają pracę w gospodarstwach rolnych, na fermach drobiu a także w winnicach czy hodowlach zwierząt.

Branża rozrywkowa

Wiele osób może zastanawiać, jak wózki jezdniowe podnośnikowe mogą być użyteczne w branży rozrywkowej? Otóż mogą! Pojazdy te wykorzystuje się np. do transportowania ciężkiego sprzętu (głośników, wzmacniaczy, elementów sceny itp.) a także w pracach związanych z organizowaniem imprez czy pokazów. Dzięki zwyżkom i podestom łatwiej przygotować sceny, rozmieścić nagłośnienie czy punkty monitoringu.

Usługi transportowe

Mówiąc o wykorzystaniu osprzętu w pracach związanych z usługami transportowymi nie chodzi tylko o przewożenie ładunków. Wózki, wyposażone w odpowiednie elementy osprzętu, wykorzystuje się także w portach lotniczych czy morskich oraz w infrastrukturze lądowej w pracach związanych z naprawami, konserwacją czy utrzymaniem infrastruktury. Są to zarówno prace przeładunkowe, jak i np. zapewnienie przejazdu linii kolejowych przez usunięcie przeszkód (m.in. wystających gałęzi na trasie przejazdu składów kolejowych itp.).

Przemysł drzewny

W tej branży także pomocne są wózki podnośnikowe. Wykorzystując widły lub wymienne elementy osprzętu do wózków widłowych takie jak np. chwytaki, pojazdy szybko i sprawnie pobierają, transportują i składują zarówno długie bele, jak i deski czy legary. Zastosowanie tego typu urządzeń ułatwia także przygotowanie oraz załadowanie na ciężarówkę materiałów przeznaczonych do dalszego transportu.

Podsumowanie

Wykorzystanie osprzętu do wózków widłowych w znaczący sposób może podnieść wydajność pracy w przedsiębiorstwie. Dzięki różnorodności dostępnego na rynku osprzętu, z łatwością można dobrać elementy, które będą idealnie odpowiadały bieżącym zapotrzebowaniom biznesu. 

Ponadto, warto wspomnieć, iż montaż dodatkowych elementów oraz akcesoriów jest szybki i łatwy. Wybierając osprzęt do wózków widłowych podnosi się wartość a także zwiększa ilość zastosowań posiadanych pojazdów, poprzez nadanie im wielofunkcyjnego charakteru.

Art. zewnętrzny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Alany, Damiana, Liwii

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org