REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nowy dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku

Powiat

Jan Mroczkowski wygrał konkurs na dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku. Jest mieszkańcem gminy Obryte, ma 59 lat.

REKLAMA

Jest absolwentem Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku na kierunkach ochrona środowiska (specjalność: zarzadzanie środowiskiem) i politologia (specjalność: polityka ekologiczna). Skończył także Szkołę Policealną Pracowników Służb Społecznych w Warszawie na kierunku organizator pomocy społecznej. Ma 25-letnie doświadczenie w pracy w Domu Pomocy Społecznej w Obrytem, gdzie przez blisko 5 lat pełnił funkcję dyrektora. Przez 3 lata był także członkiem zarządu Pułtuskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych sp. z o. o. W latach 2010-2018 pełnił urząd wójta gminy Obryte. Od marca 2019 r. kierował pracami ciechanowskiego wydziału zamiejscowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

- Nowy dyrektor uzyskał pozytywną rekomendację komisji rekrutacyjnej. Nie bez znaczenia przy dokonanym wyborze pozostawało dotychczasowe doświadczenie kandydata w zakresie wielopłaszczyznowej współpracy urzędowej oraz bardzo dobra znajomość tematyki z zakresu funkcjonowania domów pomocy społecznej i ochrony zdrowia psychicznego. Przed nowym dyrektorem stoi z pewnością wiele wyzwań. Praca domu pomocy społecznej to swoista misja. Należy wykazać się z jednej strony dużą wrażliwością i cierpliwością, a z drugiej posiadać kompetencje odpowiedzialnego menadżera i podjąć trafne decyzje - mówi starosta Jerzy Żukowski.

Nowo wybrany dyrektor jest mieszkańcem Psar (gm. Obryte, powiat pułtuski). Żonaty, ma czwórkę dzieci i siedmioro wnucząt. W czasie wolnym interesuje się ekologią, rolnictwem, polityką społeczną i historią.

Nowy kierownik jednostki organizacyjnej powiatu wyszkowskiego pracę w Brańszczyku rozpocznie 29 lipca i zastąpi na tym stanowisku dyrektor Danutę Ziomek, która odchodzi na emeryturę. W Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku obecnie przebywa 194 mieszkańców. DPS ednostka zatrudnia 140 pracowników.

Źródło: Powiat wyszkowski

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


DSP Brańszczykpowiat wyszkowskiJan Mroczkowski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Sierpień 2019
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Apolinarego, Miły, Rżży

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org