REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nowy dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku

Powiat

Jan Mroczkowski wygrał konkurs na dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku. Jest mieszkańcem gminy Obryte, ma 59 lat.

REKLAMA

Jest absolwentem Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku na kierunkach ochrona środowiska (specjalność: zarzadzanie środowiskiem) i politologia (specjalność: polityka ekologiczna). Skończył także Szkołę Policealną Pracowników Służb Społecznych w Warszawie na kierunku organizator pomocy społecznej. Ma 25-letnie doświadczenie w pracy w Domu Pomocy Społecznej w Obrytem, gdzie przez blisko 5 lat pełnił funkcję dyrektora. Przez 3 lata był także członkiem zarządu Pułtuskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych sp. z o. o. W latach 2010-2018 pełnił urząd wójta gminy Obryte. Od marca 2019 r. kierował pracami ciechanowskiego wydziału zamiejscowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

- Nowy dyrektor uzyskał pozytywną rekomendację komisji rekrutacyjnej. Nie bez znaczenia przy dokonanym wyborze pozostawało dotychczasowe doświadczenie kandydata w zakresie wielopłaszczyznowej współpracy urzędowej oraz bardzo dobra znajomość tematyki z zakresu funkcjonowania domów pomocy społecznej i ochrony zdrowia psychicznego. Przed nowym dyrektorem stoi z pewnością wiele wyzwań. Praca domu pomocy społecznej to swoista misja. Należy wykazać się z jednej strony dużą wrażliwością i cierpliwością, a z drugiej posiadać kompetencje odpowiedzialnego menadżera i podjąć trafne decyzje - mówi starosta Jerzy Żukowski.

Nowo wybrany dyrektor jest mieszkańcem Psar (gm. Obryte, powiat pułtuski). Żonaty, ma czwórkę dzieci i siedmioro wnucząt. W czasie wolnym interesuje się ekologią, rolnictwem, polityką społeczną i historią.

Nowy kierownik jednostki organizacyjnej powiatu wyszkowskiego pracę w Brańszczyku rozpocznie 29 lipca i zastąpi na tym stanowisku dyrektor Danutę Ziomek, która odchodzi na emeryturę. W Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku obecnie przebywa 194 mieszkańców. DPS ednostka zatrudnia 140 pracowników.

Źródło: Powiat wyszkowski

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


DSP Brańszczykpowiat wyszkowskiJan Mroczkowski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Poniedziałek
Styczeń 2020
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anieli, Juliana, Przemysława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org