REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Mistrz rzemiosła" z Udrzyna. Wielki sukces w niszowej branży

Powiat

- Moja oryginalność polega na tym, że wkładam w to, co robię całego siebie i ta autentyczność jest widoczna w moich pracach - mówi Rafał Bernatowicz z Udrzyna. Niezwykły stolarz, archeolog, tworzący galanterię drzewną dla mistrzów gastronomii, został bohater pierwszego odcinka cyklu "Mistrzowie rzemiosła", zrealizowanego przez portal wGospodarce.pl.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Rafał Bernatowicz, technolog przemysłu drzewnego, archeolog, znany jako BernOnTable, zajmuje się wytwarzaniem oryginalnej galanterii drzewnej w postaci m.in. misek, desek, stołów - słowem oryginalnej i eleganckiej oprawy serwowanych potraw. Głównym odbiorcą jego galanterii jest branża gastronomiczna (restauracje, hotele). Deski i naczynia sygnowane logo BernOnTable można spotkać w najlepszych kuchniach i na stołach Polski i świata. Wiele zamówień przychodzi bowiem zza granicy. Sukces Rafał Bernatowicz z Udrzyna zawdzięcza w dużej mierze mediom społecznościowym, które dają mu nieograniczony zasięg i promocję. Ale zaczęło się sześć lat temu od spotkania z Wojciechem Modestem Amaro. BernOnTable pokazał mu możliwości, jakie daje drewno i sposoby jego wykorzystania w kuchni - tak otrzymał pierwsze zamówienie na kilkadziesiąt desek. Kolejne zamówienia zaczęły napływać błyskawicznie. Klienci doceniają piękno, niepowtarzalność, kunszt wykonania naczyń, ich oryginalność i... duszę. 

- Moja oryginalność polega na tym, że wkładam w to, co robię całego siebie i ta autentyczność jest widoczna w moich pracach. Materiał, na którym pracuję miał 1500 lat (najmłodszy) a najstarszy prawie 4 tysiące lat przed nasza erą. Klienci doceniaja tę historię. To moja pasja, moja praca i uwielbiam to robić - mówi Rafał Bernatowicz.

Materiał pozyskuje z wiatrołomów, czy wycinanych lasów i sadów. Ulubiony - to orzech włoski i czarny dąb. 

- To praca bardzo zmysłowa, kontakt z materiałem organicznym - od spaceru po lesie, gdzie można zobaczyć, jak drzewo rośnie, po jego obróbkę. Zauważam z czasem, że czym mniej ingerencji człowieka, tym lepiej. Staram się wydobywać z drewna jego wady (nierówności, sę, itp.), aby zamienić je w zalety - opowiada rzemieślnik. 

Jego historia i sukces komercyjny zainteresowały portal wGospodarce.pl, który zrealizował cykl reportaży pt. „Mistrzowie rzemiosła”. 

- Razem z polskim oddziałem Facebooka zebraliśmy trzy fascynujące historie sukcesu w zawodach, które uważane są za bardzo niszowe lub wręcz „ginące”. Naszych bardzo różnych bohaterów łączy to, że robią wyjątkowo piękne rzeczy i dzięki szczególnemu naciskowi na promocję w mediach społecznościowych także, udało im się odnieść wielki sukces - mówią pomysłodawcy cyklu.

Link do filmu: https://www.facebook.com/watch/?v=879916855706535

Fot. BernOnTable

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


BernOnTableMistrz rzemiosłaUdrzynstolarz

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Poniedziałek
Styczeń 2020
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anieli, Juliana, Przemysława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org