REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Interwencja. Nie wszyscy się bawią...

Miasto

Dlaczego plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 5 jest zamknięty? - pyta nasza Czytelniczka. Okazuje się, że dzieli on los pobliskiego skateparku. Wandale zniszczyli część urządzeń, dlatego plac został czasowo zamknięty do naprawy.

REKLAMA

- "Byłam tam dzisiaj (14.07) z dziećmi, ale niestety - zatrzymała nas furtka okręcona łańcuchem. Minęliśmy się z mieszkańcami, którzy również byli tym zaskoczeni. Nie wiem, jak długo to trwa, jednak jest to dość irytujące, bo place zabaw przy szkołach są gminne i miały być ogólnodostępne. I do tej pory były. Kto i z jakiego powodu zamknął plac zabaw przy SP nr 5? - napisała do naszej redakcji Czytelniczka*.

Plac zamknęła administracja SP nr 5, aby nie stwarzał on zagrożenia dla dzieci i innych użytkowników. 

- Musieliśmy zamknąć plac, aby naprawić i usunąć zniszczenia, których ktoś dokonał w nocy - informuuje Zbigniew Szczerba, dyrektor SP nr 5.

Jest bezsilny wobec wandali. 

- Przychodzą z okolicy pijaczki, przesiadują nocami, tłuką butelki i niszczą mienie - ostatnio np. wyrwali ze ściany przewód do urządzenia wentylacji w szkole. Nie ma na nich siły, szkoły nie mają przecież fizycznej ochrony przez całą dobę - mówi dyrektor Szczerba.

Deklaruje, że plac zabaw będzie wkrótce ponownie otwarty, ale być może nie przez całą dobę.

- Zastanawiamy się, jak to rozwiązać, może zamykać po godz. 19.00-20.00? - mówi.

W rejonie SP nr 5 znajdował się do niedawna także skatepark, gdzie wandale też regularnie dawali o sobie znać. Większość urządzeń została ostatnio zdemontowana, gdyż ich stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu użytkowników 

* Imię i nazwisko do wiadomości redakcji

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Wyszkówplac zabawwandale

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Były starosta przeprasza i prosi o więcej
"Procedura wychodzi od zarządu a pan Marszał nie jest jedyną osobą w zarządzie. Ja pełnię nadzór nad wydziałem edukacji natomiast wszelkie sprawy finansowe, w tym wykonywanie budżetu powiatu, jest od tego organ pięcioosobowy. Proszę nie indywidualizować tak pewnych kwestii oświatowych - odpowiadał na zarzuty wicestarosta Leszek Marszał." Marszał informatyk, nie będący radnym - żołnierz Nowosa, Deluga bokser, karateka i Frąckiewicz z podstawówką - żołnierze Mroza. POwiat w rękach specjalistów. POdniosłeś POprzeczkę Mróz.
"Ojciec chrzestny" sukcesu Mróz
Były starosta przeprasza i prosi o więcej
"Lista hańby jest długa: Ewa Bartosiewicz, Teresa Czajkowska, Paweł Deluga, Marzena Dyl, Bogusław Frąckiewicz, Agnieszka Ołdak, Renata Rębała, Piotr Wykowski, Katarzyna Wysocka, Iwona Wyszyńska, Waldemar Sobczak, Jerzy Żukowski. Miarą naszego człowieczeństwa jest nasz stosunek do osób niepełnosprawnych a to znaczy także wobec ludzi, którzy niosą im pomoc, są ich nauczycielami i przewodnikami przez życie. Ci wyżej wymienieni odbierając wynagrodzenie nauczycielom dzieci niepełnosprawnych nie zdali egzaminu z człowieczeństwa. Wstyd. Ludzie. Pamiętajcie ich nazwiska gdy będą wybory." Za ludźmi szałajdy stał nieobecny na głosowaniu Mróz - główny sprawca w białych rękawiczkach. Cwano.
Zgniły kompromis
Co gmina Wyszków planuje zbudować w 2024 roku?
"Budżet jest nasz, nie wasz" - jak to wypowiedziała się człońkini komitetu "Kobieta z Klasą" Elżbieta Piórkowska.
Pamiętamy
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Piątek
Grudzień 2023
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Blanki, Edmunda, Eligiusza

REKLAMA