REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Opieka nad zwierzętami hodowlanymi - karmienie

Kącik Prasowy

Każdy rolnik, zajmujący się zwierzętami, musi zapewnić im odpowiednie pożywienie, aby mogły się właściwie rozwijać. Wbrew pozorom nie jest to najłatwiejsze zadanie, a z pewnością wymagające przygotowania. Jak prawidłowo karmić zwierzęta hodowlane? Od czego zacząć? Zapraszamy do lektury artykułu.

REKLAMA

Sama opieka nad zwierzętami hodowlanymi z punktu widzenia zootechniki musi być kompleksowa, a jednocześnie nie pochłaniać nadmiaru pieniędzy. W końcu rolnik zajmuje się nimi także dla zysku, a nie jedynie dla przyjemności czy z powodu pasji. Dlatego też dieta każdego zwierzęcia musi być zbilansowana i przystosowana do jego gatunku. Wtedy można być pewnym, że podopieczni będą rosnąć zdrowo, a sam rolnik na tym nie straci.

Warto rozpocząć od odpowiedniego przygotowania budynku gospodarczego. Przede wszystkim należy ocieplić go w taki sposób, aby zwierzęta przez cały rok mieszkały we właściwej temperaturze. Jeśli będzie im zbyt zimno, to wtedy przeznaczą swoją energię uzyskiwaną z jedzenia paszy głównie na ogrzanie ciała. To zdecydowanie przeszkodzi w ich przyroście masy, a także może wpłynąć na samopoczucie oraz potencjalne złapanie choroby przez dane zwierzę.

Przygotuj odpowiednią przestrzeń

Zdecydowanie wskazane jest ustawienie wystarczającej liczby paśników oraz karmideł. Zwierzęta będą miały wtedy łatwiejszy dostęp do przysługującego im jedzenia. Szczególnie odnosi się to do podgrupy większych zwierząt gospodarskich, takich jak koń czy krowa. Przetrzymywanie ich na zbyt ograniczonej przestrzeni, w połączeniu z nieodpowiednią ilością przyswajanej paszy, ostatecznie może wpłynąć na ich zdrowie i codzienne zachowanie. Warto również zaopatrzyć się w wiszące poidło miskowe, które można zawiesić na wybranej ścianie wewnątrz budynku, dzięki czemu w każdej chwili zwierzę może ugasić swoje pragnienie, szczególnie w gorące dni.

Podstawą jest dobór odpowiedniej paszy do potrzeb i budżetu. Należy dobrać ją tak, aby nie musiała być wyrzucona, z racji braku zainteresowania ze strony zwierząt. Jednak jeśli uda Ci się trafić w gust podopiecznych, możesz zacząć eksperymentować z mieszaniem pasz, do czego polecane są specjalne mieszalniki, zdecydowanie ułatwiające codzienną pracę. Warto także zainwestować w specjalne dodatki energetyczno-witaminowe w płynie, które należy dodawać do przygotowywanego jedzenia i zwiększać jego jakość energetyczną. Poprzez metodę prób i błędów z powodzeniem można dobrać środki, które spełnią oczekiwania zwierząt, jak i samego rolnika.

Zadbaj o higienę

Niezbędna jest także dokładna dezynfekcja, przeprowadzana od czasu do czasu w karmidłach czy paśnikach. Wilgoć i stara pasza potrafią połączyć się w szkodliwą mieszankę, która może narobić problemów rolnikowi, jak i korzystającym z urządzeń zwierzętom. Wymagają tego również przepisy sanitarne, których łamanie jest zdecydowanie niewskazane, między innymi z uwagi na kontrole sanitarne, mogące zakończyć się wieloma nieprzyjemnościami. Do oczyszczenia karmideł i paśników można użyć myjki ciśnieniowej lub przeprowadzić dezynfekcje ręcznie, oczywiście w odpowiednim do tego stroju ochronnym oraz rękawicach. Polecane są specjalnie przeznaczone do tego, rolnicze płyny dezynfekujące.

Tylko do zrobienia, a ty nie wiesz za co się zabrać? W takim razie skorzystaj z pomocy specjalistów, pracujących w sklepie internetowym Poltechparts. Stworzona przez ekspertów oferta karmideł oraz paśników połączona ze specjalistycznymi poradami pomoże Ci dostosować Twoje gospodarstwo do wszystkich potrzeb. Sprawdź i przekonaj się, że naprawdę warto - https://poltechparts.pl/karmidla-pasniki-dla-zwierzat

 Sklep zootechniczny Poltech Parts.

Art. zewnętrzny

 

 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Sobota
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Alfreda, Izydora, Zoriny

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org