REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Zgłaszamy naszą dezaprobatę do wyniku konkursu". Społeczność Leszczydołu Starego domaga się przywrócenia dyrektora szkoły

Miasto

Ponad 230 osób podpisało się pod listem do burmistrza w sprawie pozostawienia Agnieszki Drążewskiej (na zdj.) na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym. 9 lipca delegacja mieszkańców osobiście przekazała pismo burmistrzowi Wyszkowa. Grzegorz Nowosielski mówi stanowczo: "Rozdział z powołaniem nowego dyrektora jest zamknięty".

REKLAMA

9 lipca grupa uczniów, absolwentów, rodziców dzieci z SP w Leszczydole Starym oraz mieszkańców sołectwa udała się do burmistrza Wyszkowa, aby osobiście przekazać mu swój list i prośbę o to, by nie zmieniał kierownictwa miejscowej szkoły. Pod listem poparcia podpisało się ponad 230 osób. To odpowiedź na wyniki konkursu na stanowisko dyrektora SP w Leszczydole Starym, który odbył się 1 lipca. Dotychczasowa, wieloletnia dyrektor przegrała w nim z Agnieszką Lachowską-Marzoch. Mieszkańcy nie mogą się pogodzić z wynikiem konkursu. W swoim piśmie do burmistrza napisali: 

„Jesteśmy zaskoczeni i zszokowani wynikiem rozstrzygniętego konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym. Zgłaszamy naszą dezaprobatę do wyniku konkursu. Uważamy, że takie działanie jest dalece krzywdzące dla dotychczasowego dyrektora szkoły, p. Agnieszki Drążewskiej, oraz dla uczniów i społeczności lokalnej. Pani Agnieszka Drążewska poświęciła 34 lata pracy w Szkole Podstawowej w Leszczydole Starym, w tym 20 lat na stanowisku dyrektora. Prowadziła placówkę z należytą dbałością, godnie reprezentowała ją na zewnątrz, zgodnie z powołaniem sprawowała opiekę nad uczniami, bez zastrzeżeń sprawowała nadzór pedagogiczny, kształcąc pokolenia mieszkańców Leszczydołu Starego i okolicznych miejscowości. Sumiennie i z należytym oddaniem wykonywała swoje obowiązki dyrektora, nauczyciela i wychowawcy pokoleń młodych ludzi, nie budząc zastrzeżeń, zaskarbiając sobie zaufanie uczniów i rodziców naszej szkoły. Za swoją pracę otrzymała bardzo dobrą ocenę.

Dokonano wyboru „lepszej” kandydatki, która ze szkołą w Leszczydole Starym nie miała nic wspólnego, nie była w naszej szkole, nie widziała jej od środka, nie zna historii szkoły ani jej uczniów. Dlatego nie rozumiemy i prosimy o rzetelną odpowiedź, jakimi kryteriami kierowała się komisja konkursowa, ogłaszając taki a nie inny wynik? Jako rodzice chcielibyśmy dowiedzieć się, jakie argumenty zdecydowały o wyborze Pani Agnieszki Lachowskiej-Marzoch na stanowisko dyrektora szkoły w Leszczydole Starym (czy było to większe doświadczenie w kierowaniu placówką oświatową, lepsza wizja rozwoju szkoły?). W związku z tym prosimy o udostępnienie informacji o przeprowadzonym konkursie, w szczególności zgodnie z § 7 ust. 2 rozporządzenia MEN w sprawie regulaminu konkursu na stanowisko dyrektora publicznej szkoły oraz trybu pracy komisji konkursowej:

- informacji o składzie komisji

- uchwałę o dopuszczeniu lub niedopuszczeniu kandydatów do dalszego postępowania konkursowego 

- informację o rozmowach przeprowadzanych z kandydatami, pytania zadane kandydatom w czasie postępowania konkursowego oraz informację o udzielonych odpowiedziach

- informację o liczbie głosów uzyskanych przez poszczególnych kandydatów.

Śmiemy twierdzić, że do tego konkursu zakradła się polityka, która nie powinna mieć miejsca. Nadmieniamy, że zarówno rodzice, jak i uczniowie szkoły w Leszczydole Starym nigdy nie mieliśmy zastrzeżeń co do pracy dyrektor Agnieszki Drążewskiej. Decyzja o przegranej dotychczasowej dyrektor wywołała oburzenie i niedowierzanie wśród społeczności lokalnej i uczniów. Przytaczamy słowa jednego z rodziców, który stwierdził, że „gdyby nie dyrektor, to jego dzieci nie uczęszczałyby do tej szkoły”. Potwierdzamy, że dobroć, czułość i szacunek sprawiały, że bez obaw powierzaliśmy dzieci jej osobie. Uczniowie w naszej szkole czuli się bezpieczni, a rodzice spokojni o swoje dzieci. 

Domagamy się przywrócenia stanowiska dyrektora szkoły w Leszczydole Starym pani Agnieszce Drążewskiej, by mogła doprowadzić do końca rozpoczęte inwestycje szkolne, podtrzymać właściwie ukształtowaną przez lata pracy atmosferę, poziom pracy i kształcenia uczniów w tej placówce. Obecnie trwa budowa sali gimnastycznej, na którą czekaliśmy 16 lat, i to dzięki ogromnej wytrwałości, uporowi i dążeniu do polepszenia warunków, zawdzięczamy dyrektor Agnieszce Drążewskiej. Nie możemy się pogodzić z tym, że 3 lata przed odejściem na zasłużoną emeryturę została pozbawiona pracy na tym stanowisku pracy, którą wykonywała bez zarzutów. Nie dano nam okazji podziękować jej za lata sumiennej pracy, pełnej poświęceń na rzecz naszej szkoły i społeczności lokalnej. Dowiedzieliśmy się od pracujących nauczycieli w naszej placówce, że rezygnują z pracy w naszej szkole, argumentując, że ich decyzja jest związana ze zmianą dyrektora. Jesteśmy niezadowoleni i zdeterminowani. Jesteśmy gotowi nagłośnić sprawę w gazetach lokalnych, TV czy serwisach społecznościowych. Liczymy na mądrą, przemyślaną decyzję, satysfakcjonjuącą obie strony”. 

Sprawa powołania nowej dyrektor jest jednak przesądzona. 

- Jako burmistrz nie mam kompetencji do zmiany decyzji komisji konkursowej. Rozdział z powołaniem nowego dyrektora jest zatem zamknięty - mówi burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Rodzice i dzieci martwią się o przyszłość szkoły. Doceniam współpracę i to, że troszczą się o przyszłość szkoły, ale nie widzę zagrożenia dla jej funkcjonowania. Zapewniam, że szkoła nie obniży swoich standardów, a wręcz będziemy się starali, aby je polepszyła. Proszę o to, by dać szansę nowej pani dyrektor. Dotychczasowa pani dyrektor pozostanie nauczycielem tej szkoły, a jeśli nie wyrazi takiej woli, zrobimy wszystko, żeby spełnić jej oczekiwania - w miarę naszych mozliwości. Choć osobiście namawiałbym ją, żeby została... Zmiana dyrektora - także przed emeryturą - nie jest niczym nowym. Jak każda zmiana wywołuje obawy, ale to nie jest rzecz niespotykana. Myślę, że zmiany - nie tylko w tej szkole - wyjdą wszystkim na lepsze - uważa burmistrz.

Mieszkańcy jednak nie poddają się. Zamierzają ponownie spotkać się z burmistrzem, a swój list przekazali także do wiadomości delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Ostrołęce.

- Nie możemy tak zostawić naszej pani dyrektor - mówią. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


dyrektorkonkursSP w Leszczydole StarymAgnieszka DrążewskaGrzegorz Nowosielskiburmistrz Wyszkowa

Komentarze

zmiana
Dyrektorka zaangażowała rodziców, dzieci, a teraz czas na nauczycieli, Ciekawe, kto będzie następny w kolejce zmuszony do poparcia stanowiska obecnej dyrektorki.Taki cyrk to tylko tu i z tą osobą. Żenada.
pomysł
Pan Burmistrz powinien ogłosić nowy konkurs oczywiście bez udziału tych Pań. Wtedy wszyscy będą zadowoleni.
Anonim
Do pierwszego komentarza pani dyrektor nikogo nie angażowała to rodzice sami wyszli bo stoją murem za panią dyrektor
Mieszkaniec Leszczydołu
Ha,,,..ha rodzice? Może jeden rodzic, którego dzieci już są absolwentami tej szkoły. Pani Sołtys naważyła piwa to niech teraz go hleje tylko szkoda obydwu Pań Dyrektorek ponieważ ani jedna ani druga nie chce tej zadymy. Konkurs się odbył i ludzie z klasą napewno go zaakceptowali. A co do dzieci w to wciągniętych to gwarantuje, że dzieciom to jest wszystko jedno kto będzie stał na czele tej szkoły. Dzieci poszły do Pana Burmistrza ale większość nie wie o co chodzi bo jeszcze do szkoły nie chodzą.
dobra rada
Pani dyrektor obecna powinna przyjąć z pokorą wynik konkursu. Nadal pracować w tej szkole. Społeczność szkolna gwarantuje pani dyrektor właściwy dla jej osoby i zasług szacunek. A pani dyrektor powinna pokazać nauczycielom tym początkującym i starszym jak należy pracować, jak być świetnym nauczycielem, być wzorem dla wszystkich pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych oraz uczniów.
pytanie?
Ta pani ze zdjęcia się domaga przywrócenia dyrektora?. Minę ma nie tęgą. Niech walczy, może się jej to uda coś wywalczyć.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Piątek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Dalidy, Juliusza, Łucji

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org