REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Interwencja. Zagłuszyli nie tylko ptaki

Miasto

Właściciele ogrodów działkowych przy ul. Leśnej nie moga odpocząć i zrelaksować się we własnych ogródkach przez urządzenie do zagłuszania ptaków, które zainstalowano w sąsiedztwie. Z odsieczą mieszkańcom idzie Urząd Miejski.

REKLAMA

Do naszej redakcji zwrócił się właściciel jednego z ogrodów działkowych przy ul. Leśnej:

- Od kilkunastu lat z małżonką oraz moją najbliższą rodziną jesteśmy użytkownikami Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Altana”, mieszczącego się w Wyszkowie przy ulicy Leśnej. Tuż obok terenu ogródków działkowych stoi stacja przekaźników telefonii komórkowej, na której to w zeszłym roku zamontowano urządzenie do odstraszania ptaków, które działało przez cały okres letni. Obecnie w czerwcu zostało ponownie włączone to urządzenie, które jest bardzo uciążliwe poprzez dźwięki generowane o dużej skali głośności oraz o przeraźliwym tonie imitującym ptaki drapieżne. Częstotliwość tych dźwięków jest duża, co powoduje, że przebywanie na działce w takiej atmosferze powoduje bardzo duży dyskomfort, po prostu jest męczące i nie zapewnia należytego odpoczynku na działce, która została do tego celu przeznaczona. Urządzenie to pracuje nieprzerwanie tzn. od wczesnego rana do wieczora przez cały tydzień od czerwca do października. Chcielibyśmy, aby czas wolny po pracy, jak również urlop, który z żoną spędzamy każdego roku na działce, dawał nam warunki do godnego wypoczynku pozbawionego tej uciążliwości. Nasza prośba nie jest nieuzasadniona, gdyż w rozmowie z wieloma użytkownikami działek opinie na ten temat są takie same - napisał z prośbą o interwencję.

Sprawę bada już Urząd Miejski w Wyszkowie, gdzie także trafiła skarga mieszkańca. Na miejsce udała się komisja, która nie stwierdziła przekroczenia prawnych norm poziomu hałasu. Urzędnicy potwierdzają jednak - ten hałas jest uciążliwy, a zgodnie z przepisami, nie powinien oddziaływać na sąsiednie nieruchomości. Dlatego urząd podjął się interwencji w imieniu właścicieli działek.

-  Ten hałas stanowi uciążliwość. Ustaliliśmy właściciela wieży telefonii komórkowej, właściciela gruntu oraz stacji przekaźnikowej. Wysłaliśmy pismo informujące o tym, że urządzenia nie mogą dokonywać reemisji i nie mogą negatywnie oddziaływać na sąsiednie nieruchomości. Zwracamy się z prośbą o zastosowanie rozwiązania alternatywnego - informuje Iwona Kozon, naczelnik wydziału zagospodarowania przestrzennego i gospodarki nieruchomościami.

Urząd i właściciele działek czekają na odpowiedź i reakcję. 

Imię i nazwisko do wiadomości redakcji

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Poniedziałek
Styczeń 2020
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anieli, Juliana, Przemysława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org