REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dobra zabawa i wspaniała integracja w Gulczewie

Rozrywka

Od siedemnastu lat Gulczewo jest gospodarzem międzysołeckiego festynu sportowo - rekreacyjnego. Tegoroczny odbył się 7 lipca i zgromadził wielu mieszkańców powiatu wyszkowskiego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Jest to wspaniała integracyjna, rodzinna impreza - mówił, otwierając festyn burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Na początek były fascynujące mecze siatkówki, tak mnóstwo przed nami, konkurencji, niespodzianek, a wieczorem zabawa taneczna. Życzę wszystkim wesołej zabawy i miłej niedzieli. Bawmy się i integrujmy się, cieszmy się własną obecnością.

- Przybyliśmy tu wszyscy z nadzieją na udaną zabawę. Jestem głęboko przekonany, że będzie towarzyszył nam dobry humor, zabawa, muzyka, sportowe emocje i zdrowa rywalizacja. Mam nadzieję, że to niedzielne popołudnie upłynie nam wszystkim pod znakiem dobrej zabawy i dostarczy wielu pozytywnych wrażeń - mówił Sławomir Wróbel, sołtys Gulczewa i prezes Nadbużańskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Gulczewa.

Festyn rozpoczął się otwartym turniejem w piłce siatkowej o Puchar Burmistrza Wyszkowa, w którym udział wzięło sześć drużyn: "KS Camper Wyszków", "Gulczewo", "Pref Bud", "Drink Team", "Przyjaciele Siatkówki", "Młoda Krew". Zwyciężyła drużyna "Przyjaciele Siatkówki" w składzie: Kamil Gołębiewski, Tomasz Gołębiewski, Mariusz Gołębiewski, Andrzej Augustynik, Hubert Hieronimek, Piotr Nowakowski, Mateusz Macioszczyk. Miejsce drugie zdobyła drużyna "Pref Bud": Artur Szymański, Artur Dudek, Adrian Grzybowski, Kamil Grzybowski, Przemysław Czerwiński, Bartosz Przesmycki, Daniel Pędzich. Trzeci miejsce wywalczyła drużyna "KS Camper Wyszków" w składzie: Łukasz Zdrojewski, Karol Wojtkowski, Kacper Wojtkowski, Olek Purgacz, Oskar Jackowski, Szymon Zyśk. Zwycięzcom wręczono puchary. Mecz towarzyski w piłkę siatkową rozegrali także Radni kontra Gospodarze z remisowym wynikiem 1:1. 

Tradycyjnie na festyn przygotowano wiele konkurencji rekreacyjnych wymagających od uczestników siły, sprytu i wytrwałości. Była „ściana płaczu”, polegająca na utrzymanim dwóch 2-kilogramowych hantli na wyprostowanych rękach w jak najdłuższym czasie. Najlepszy okazał się sołtys Rybna - Mariusz Brzeziński z czasem 4 min. 47 sek. Miejsce drugie przypadło Dawidowi Lemańskiemu z Leszczydołu Nowiny z czasem 4 min. 37 sek. zaś miejsce trzecie zdobył Janusz Kraiński z Krąg z czasem 4 min. 15 sek. Konkurencją, którą zorganizowano po raz pierwszy, był "drwal" polegający na piłowaniu bala piłą ręczną. Najlepszy okazał się duet Robert Zalewski i Janusz Kraiński z Krąg, miejsce drugie zajęli Mariusz Brzeziński i Paweł Skoczeń z Rybna, miejsce trzecie przypadło Agnieszce i Witoldowi Gołębiewskim z Łosinna. Wiele emocji wzbudziła również konkurencja polegająca na ułożeniu jak najwyższej piramidy ze skrzynek. Najlepszy okazał się Paweł Skoczeń z Rybna - 16 skrzynek, miejsce drugie zdobył Krzysztof Wielgolewski z Leszczydołu Nowin - 13 skrzynek, miejsce trzecie zdobył Mateusz Murziak z Kozłowa - 12 skrzynek. Odbyła się również konkurencja wciągania na linie 50 kg worka z piaskiem. Najlepszy był Łukasz Głowacki z Rybna, miejsce drugie zdobył Mariusz Brzeziński z Rybna, miejsce trzecie przypadło Adamowi Rosińskiemu z Mystkówca. 

Zorganizowano także konkurencję dla pań polegającą na jak najdalszym rzucie torebką. Najlepsza okazała się Wiesława Bajorek z Leszczydołu Nowiny, miejsce drugie zdobyła Aneta Wiąckiewicz ze Ślubowa, miejsce trzecie powędrowało do Anny Bargieł z Wyszkowa. Zawody poprowadził Łukasz Król, nad prawidłowym przebiegiem czuwali Marek Wiśniewski i Jolanta Mroczek z WOSiR. Dla laureatów zawodów przygotowno puchary, które wręczył burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski. 

Podczas festynu trwała zabawa fantowa, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Przygotowano mnóstwo nagród, można było wygrać m.in. rowery, piłę spalinową, deskorolkę elektryczną, wiertarkę, odkurzacz przemysłowy, myjkę ciśnieniową oraz piłkę z autografem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Mnóstwo atrakcji czekało na dzieci m.in. dmuchane zjeżdżalnie, zabawy w piłeczkach, ścianki wspinaczkowe. OSP zadbało o atrakcyjne zabawy w pianie, największym zainteresowaniem cieszyły się natomiast przejażdżki pojazdem strażackim napędzanym silnikiem elektrycznym. Dla miłośników strzelectwa grupa "Tactical Bears" z Wyszkowa zorganizowała możliwość strzelania z karabinków elektrycznych, gazowych oraz na sprężone powietrze do celu.

Na festynie nie mogło zabraknąć muzycznej gwiazdy i energetycznej muzyki. Na specjalnie życzenie mieszkańców zaproszono zespół muzyki tanecznej – „Soleo” z wokalistą Kamilem Jaworskim. Artysta wystąpił w towarzystwie trzech energetycznych tancerzy. Wystąpił również wokalista, pochodzący z Długosiodła, który stawia pierwsze kroki w branży disco polo - Dawid Bedecki "Bedi". Na zakończenie imprezy zagrał zespół C.O.R.D.

Na stoiskach gastronomicznych można było zasmakować pysznych kiełbasek z grilla przygotowanych przez OSP Gulczewo. Wydarzenie organizowane było przez gminę Wyszków, WOSiR, OSP Gulczewo i Nadbużańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Gulczewa i radę sołecką Gulczewa. 

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


powiat WyszkowskiGulczewofestynzawodyMiędzysołecki festyn sportowo - rekreacyjnyGmina Wyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Sobota
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Alfreda, Izydora, Zoriny

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org