REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wakacje z EDUKIDO - zabawa i rozwój z klockami LEGO

Rozrywka

W dniach 1 - 5 lipca  wyszkowski oddział Edukido zorganizował po raz drugi w historii półkolonie z klockami LEGO dla dzieci w wieku 6 - 12 lat. 

Galeria zdjęć


REKLAMA

Półkolonie z Edukido rozpoczęły się w drugim tygodniu wakacji. Na dzieci czekały bardzo ciekawe zajęcia. Wakacyjne spotkania rozpoczęły się od "Dnia owocowo - warzywnego" oraz budowania studia Master Chefa. Dzieci wykonały zdrowe jadłospisy, robiły także biżuterię z marchewek i selerów. W programie był również "Dzień z dinozaurami". Organizatorzy przygotowali autorską grę terenową na świeżym powietrzu pod hasłem "Wielki quiz o dinozaurach". Dzieci m.in. wykonywały ogromne dinozaury z kartonów. Kolejną atrakcją był "Dzień teatru", podczas którego dzieci wykonały budowlę wielkiego teatru, odegrały również improwizację teatralną oraz wykonały maski karnawałowe. Odbył się również "Dzień ratowniczy". Najmłodsi udali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie, gdzie mogli zobaczyć z bliska wozy ratowniczo-gaśnicze, sprzęt gaśniczy oraz zwiedzić Komendę. Zorganizowano dla nich również niezwykle cenny kurs z quizem o pierwszej pomocy przedmedycznej. Ostatni dzień obfitował będzie w gry terenowe własnego autorstwa oraz gry planszowe. 

O półkoloniach z Edukido opowiedziała nam organizatorka, Lidia Bajor:

- Nasze zajęcia prowadzone są pod kątem edukacyjnym oraz pod kątem kreatywnej zabawy dzieci. Gdy mamy temat budowy, czy "Dzień ratowniczy", to w ramach budowania dzieci mogą zrobić symulację pożaru z klocków, udzielania pomocy w wypadku, mogą wybudować sobie TOPR, helikoptery, góry. Jest bardzo dużo swoboda i rozpiętość tego, co mogą stworzyć. Stawiam bardzo na kreatywną zabawę, a klocki niezwykle rozwijają. Dzieci szukają różnych rozwiązań, różnych pomysłów, bardzo się rozwijają manualnie, ćwiczą motorykę. Staramy się także jak najwięcej czasu spędzać na dworze. Mamy trzy zestawy klocków, każdy po jedenaście tysięcy elementów. Dzieci zapisywane są na nasze zajęcia nie tylko z potrzeby zapewnienia im opieki, ale też dla urozmaicenia czasu, by nie siedziały przed komputerem czy przed telefonem, ale żeby robiły coś kreatywnego i spożytkowały ten czas rozsądnie - mówi.

Zajęcia prowadzą instruktorki Edukido - Joanna Dąbrowska oraz Karolina Skoczeń, a półkolonie koordynuje Lidia Bajor. Półkolonie z Edukido zostały podzielone na trzy turnusy. Kolejne odbędą się w terminach: 29 lipca - 2 sierpnia oraz 5 - 9 sierpnia. Zapisy pod nr tel.: 510-141-861.

Wyszkowski oddział Edukido prowadzi zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem klocków LEGO. Edukido to unikatowy autorski program niezwykle kreatywnych zajęć konstrukcyjnych dla dzieci w wieku 4 - 12 lat. Celem zajęć jest: rozwijanie umiejętności abstrakcyjnego myślenia, wskazywanie na zależność przyczyna-skutek, łączenie kreatywności z logiką, kształtowanie ciekawości świata, rozwój motoryki i wyobraźni przestrzennej, rozwój społeczny i umiejętności pracy w grupie, przekazywanie wiedzy z zakresu techniki oraz z dziedzin humanistycznych. Edukido nie narzuca szablonów. Praca bez instrukcji sprawia, że ten sam przedmiot wykonywany jest w kilku wersjach, za każdym razem jednak działa, dzięki zachowaniu wpajanych przez Instruktora zasad konstrukcyjnych, praw natury, reguł  fizyki itp. Dzięki eksperymentom dzieci same dochodzą do wniosku co wymaga udoskonalenia i w jaki sposób zniwelować niedociągnięcia. Zabawa klockami plus naturalna dziecięca ciekawość świata prowadzą do eksplozji pomysłowości i rozwoju talentów w niesamowitej atmosferze odkrywczej zabawy.

Fot. "Edukido", Tuba Wyszkowa

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówEdukidopółkolonieklocki LEGO

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Niedziela
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org