REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nowe dyrektorki podstawówek

Miasto

Od 1 września nowa kadra będzie zarządzać Szkołą Podstawową w Rybnie i Szkołą Podstawową w Leszczydole Starym. Tym samym gmina Wyszków zakończyła cykl konkursów na dyrektorów placówek oświatowych.

REKLAMA

W tym roku kończą się kadencje dyrektorom sześciu placówek oświatowych w gminie Wyszków: Przedszkola nr 4, Przedszkola nr 9, SP w Rybienku Leśnym, SP w Rybnie, SP w Leszczydole Starym i SP w Leszczydole-Nowinach. Gmina Wyszków ogłosiła trzy konkursy na dyrektorów. Znamy już ich rozstrzygnięcie.  

1 lipca wyłoniono kandydatkę na stanowisko dyrektora SP w Leszczydole Starym. Wygrała Agnieszka Lachowska-Marzoch (na zdj. z prawej), obecnie nauczycielka w SP nr 5 w Wyszkowie. W konkursie zmierzyła się z dotychczasową dyrektor Agnieszką Drążewską. W SP w Rybnie także było dwoje kandydatów. Jednak dotychczasowy dyrektor Wiesław Mielczarczyk nie stawił się w dniu konkursu przed komisję. Wygrała nauczycielka z Rybna - Ewelina Salwin (na zdj. z lewej).

Jak już informowaliśmy, nowym dyrektorem SP nr 3 w Rybienku Leśnym został Paweł Deluga, dotychczasowy nauczyciel wychowania fizycznego w tej szkole. Był jedynym kandydatem (dotychczasowa dyrektor Alina Oleksiak odeszła na emeryturę). Także jako jedyny ofertę na dyrektora SP w Leszczydole-Nowinach złożył dotychczasowy dyrektor Krzysztof Ochmański. Kontrkandydata nie miała też Grażyna Wójcik, dyrektor Przedszkola Integracyjnego nr 4. Zmieni się natomiast osoba na stanowisku dyrektora Przedszkola nr 9. Poza Ewą Karpińską w konkursie wystartowała także Amelia Depta, która uzyskała większość głosów. Amelia Depta dotychczas pracowała jako nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie.

Fot. Archiwum SP nr 5/ SP w Rybnie

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


gmina Wyszkówdyrektorszkołakonkurs

Komentarze

Jan 68
Układy i układziki. Od dawna było wiadomo że gmina ma chęć się pozbyć dyrektora z rybna i z leszczydolu. Stanowiska były już obsadzone od dawna więc cały ten konkurs to jedna wielka farsa. Dostaje się człowiek bez wiedzy i doświadczenia ,bez poparcia w radzie rodzicow,wcześniej perfidnie wysadzajac ze stanowiska byłego dyrektora a to wszystko robione w bialych rekawiczkach. WSTYD!!!
Maria
Niestety układy były są i będą, co nie zmienia faktu, że niektórzy dyrektorzy zbyt długo byli na "stołkach" i zwyczajnie się "zasiedzieli". Może wprowadzić zasadę: dwie kadencje i zmiana? A przebieg konkursów powinien być jawny dla wszystkich. Ciekawe z jakimi planami na rozwój placówki stawili się nowi kandydaci, a jakie propozycje mieli urzędujący dyrektorzy. Wątpię, żeby przeszedł ktoś bez wiedzy i doświadczenia. A poparcie rady rodziców? Cóż... to pewne, że każdy urzędujący dyrektor bierze do komisji "kogoś swojego".

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Poniedziałek
Sierpień 2019
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org