REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Wygrał ten, co miał wygrać". Głos w sprawie gminnych konkursów na dyrektorów szkół

Miasto

"Znów polityka wygrała z logiką. Po 34 latach pracy, 3 lata przed przed emeryturą dyrektor szkoły w mojej miejscowości została pozbawiona swojego stanowiska" - tak opozycyjna radna Monika Bieżuńska z Leszczydołu Starego komentuje wyniki konkursu na dyrektora szkoły w jej miejscowości. Wynikom pozostałych tegorocznych konkursów także ma wiele do zarzucenia: "Od kilkunastu dni znane były wyniki konkursów, które dopiero miały się odbyć" - twierdzi radna.

REKLAMA

1 lipca w gminie Wyszków odbyły się ostatnie dwa z sześciu tegorocznych konkursów na dyrektorów placówek oświatowych. Tym razem przed komisją powołaną przez burmistrza stanęli kandydaci na dyrektora szkół podstawowych w Leszczydole Starym i w Rybnie. Pierwszy konkurs wygrała Agnieszka Lachowska-Marzoch, drugi - Ewelina Salwin. Pierwsza jest obecnie nauczycielką w SP nr 5 w Wyszkowie, druga - w SP w Rybnie. Agnieszka Lachowska-Marzoch pokonała wieloletnią dyrektorkę SP w Leszczydole Starym, Agnieszkę Drążewską. W konkursie w Rybnie Ewelina Salwin miała się zmierzyć z dotychczasowym dyrektorem, Wiesławem Mielczarczykiem, ale ten nie stawił się przed komisją, choć wcześniej złożył wszystkie wymagane dokumenty. 

Kilka dni wcześniej konkurs na dyrektora SP nr 3 w Rybienku Leśnym wygrał tamtejszy nauczyciel, Paweł Deluga. Był jedynym kandydatem na dyrektora po odejściu dyrektor Aliny Oleksiak na emeryturę. Konkurs w Przedszkolu nr 9 w Wyszkowie wygrała z kolei Amelia Depta (nauczycielka SP nr 5), która pokonała dyrektor Ewę Karpińską.

W komentarzu na Facebook'u 1 lipca Monika Bieżuńska tak odniosła się do rozstrzygnięcia gminnych konkursów na dyrektorów:

"Znów polityka wygrała z logiką, o której ostatnio tak pięknie się mówi... Po 34 latach pracy, 3 lata przed przed emeryturą Dyrektor szkoły w mojej miejscowości została pozbawiona swojego stanowiska. 34 lata starań i pięknej pracy na rzecz naszej szkoły i społeczności lokalnej. I proszę nie mówić, że w konkursie wygrał lepszy, bo wygrał ten, co miał wygrać. I nie dotyczy to tylko szkoły w mojej miejscowości. Od kilkunastu dni znane były wyniki konkursów, które dopiero miały się odbyć, ale ja cały czas chciałam wierzyć, że jednak zdrowy rozsądek i sumienie osób zasiadających w komisji wezmą górę. Niestety, pomyliłam się. Gdzie w tym wszystkim drugi człowiek i jego dobro? Gdzie ta uczciwość i współpraca, o której tyle się mówi? Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Pani Dyrektor pożegnała się ze swoim stanowiskiem m.in. przeze mnie, przez moje decyzje i przez to, gdzie jestem. Straciłam wiarę w ludzi i sprawiedliwość, o której tyle mówią... Też jestem człowiekiem i popełniam błędy, bo kto ich nie popełnia, ale nigdy moje poglądy polityczne nie miałyby wpływu na to, by skrzywdzić drugiego człowieka. Jestem ufna i naiwna, bo startując w wyborach do samorządu myślałam, że polityka nie ma znaczenia, że naprawdę będziemy się słuchać nawzajem i wspólnie działać na rzecz naszej społeczności, a tu „zonk”. Męczy mnie jeszcze jedno pytanie - gdzie ta dobra zmiana, która miała wcześniej tyle do powiedzenia? No gdzie? Miałam już kilka sytuacji w swoim życiu, w których stwierdziłam, że nie warto przejmować się takimi rzeczami, bo życie jest kruche i trzeba się cieszyć każdą chwilą swojego życia, ale takie sytuacje pokazują nam, że gdzieś ktoś przeżywa swoją tragedię i nie można tego kogoś zostawić samego. Na koniec chciałam podziękować Pani Dyrektor za pracę i za serce, które włożyła w rozwój naszej szkoły. To dzięki Jej staraniom mamy piękną, zadbaną szkołę i to dzięki Niej buduje się sala gimnastyczna, bo to Pani Dyrektor walczyła o to, by powstała. Za wszystko dziękuję! Mam nadzieję, że sumienia niektórych osób kiedyś się odezwą... I jak było Waszym zamiarem mi dopiec i pokazać przewagę nade mną, to się Wam udało. Taka to oto polityka. PS. Nowej Pani Dyrektor życzę powodzenia i owocnej współpracy z gronem pedagogicznym i rodzicami". 

Poproszony o komentarz burmistrz Wyszkowa, podobnie jak radna opozycji, nie kryje oburzenia:

- To jest bardzo poważny zarzut, nie można rzucać oszczerstw bez dowodów. Nie byłem w komisji konkursowej, nie będę się odnosił do nieprawdziwych zarzutów - mówi Grzegorz Nowosielski. Podkreśla, że komisja jest dwunastoosobowa, z przedstawicielami rodziców, rady pedagogicznej, kuratorium, związków zawodowych. - Osoby w komisji mają autorytet. Głosowanie jest tajne. - Zawsze można rzucić błotem, jak się komuś nie podoba wynik konkursu - komentuje burmistrz.  

Jego zdaniem, gdy ktoś zamierza startować z konkursie, nie kryje się z tym i stąd krążące na lokalnej giełdzie nazwiska kandydatów jeszcze przed konkursami.  

- Być może ogłoszenie startu to też strategia na wystarszenie przeciwników - dodaje.

Grzegorz Nowosielski zapewnia, że kandydaci, którzy wygrali, "wypadli super w konkursowych prezentacjach". 

- To młoda, świeża krew - podkreśla.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Gość
Co do młodości wygranych niektórych dyrektorów szkół miała bym zastrzeżenia ????????????????
Kryśka
Niestety wszędzie układy biorą górę, elita zasiadająca w komisjach, kumoterstwo w urzędzie miasta, sądach czy opiece. Tragedia jak ręka rękę myje i najgorsze że nie do ruszenia. Ale to dobra zmiana - chyba dla tych co stołki dostali - bo reszta społeczeństwa tylko obrywa mimo uczciwości, starań i ciężkiej pracy.
Xxxx
Nie tylko Dyrektor Drążewska była 3lata przed emeryturą! Tyczy się to także innych „przegranych”. Konkursy z góry obsadzone, żadna „świeża krew”. Burmistrz oburzony, bo jak tak świetny plan mógł zostać odtajniony! Ciekawe co dalej?
Anonim
A ja uważam, że niektórzy dyrektorzy byli po prostu zbyt pewni swojego stanowiska. Po trzech, czterech kadencjach rządzenia ich starania zdecydowanie słabną... Dobrze, że wygrały młode osoby z nowymi pomysłami.
Rodzic
A gdzie jest powiedziane, że ktoś kto został dyrektorem ma nim być aż do emerytury? Nie wiem jak w innych placówkach, ale ja jako Rodzic dziecka, które uczęszcza do Przedszkola nr 9 cieszę się ze zmiany. Niepokojące było to, że dobrzy nauczyciele odchodzili a zatrudniano osoby, które w ogóle nie powinny pracować z dziećmi
Jola83
Dyrektor z ocena wyróżniająca od kuratorium nie jest dyrektorem do zmiany. Układy, układziki. Nie wiem „Rodzicu” które osoby masz na myśli ale ja bardzo ubolewam nad stratą tak dobrego dyrektora. Pedagog z krwi i kości. Każdy problem był natychmiastowo rozwiązywany. Niepokojące natomiast jest to, że nowa dyrektor jest za blisko związana z niepubliczna szkoła.... przypadek? Nie sadze..... Niemniej jednak gratuluje. Natomiast co będzie okaże się we wrześniu....
Rodzic2
Proszę nie straszyć wrześniem ,,Jolu"",ponieważ większość rodziców miała już dosyć humorów byłej Pani Dyrektor i stając do konkursu każdy Dyrektor zdrowo myślący nie wiąże się z tytułem do emerytury, Dyrektorem się bywa a człowiekiem się jest. Osoby, ktore tak krytykują miały takie same prawo stanąć do konkursu- ale ludzie którzy nic nie mają do zaoferowania swoimi kompetencjami to pozostaje im krytykować innych. Czytając te głupoty kilku osób powiązanych jeszcze rodzinnie - wstyd mi za głuptę ludzką.
Jola83
Drogi Rodzicu2, czekam na Twoja kandydaturę! I naprawdę ostatni komentarz ewidentnie obnaża to, że z przedszkolem jako rodzic to Pan/Pani nie ma nic wspólnego. Pozdrawiam gorąco i zycze udanego weekendu!
człowiek
Niektórzy Rodzice pewnie są zdezorientowani, bo nie będą mieli komu zanosić pełnych kopert ( LS AD) i innych darów.
&pl
Dyrektorowanie + odchodzenie ze stanowiska = brak kultury, taktu, klasy, ogłady, obiektywizmu, pokory...
list?
Szanowni Państwo, ten list to w większości stek kłamstw. A swoją drogą jak się czuje pani, która wygrała konkurs. Ta pani też jest człowiekiem, czyżby pani Monika Bieżuńska o tym zapomniała.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Niedziela
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org