REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

„Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” - uroczyste podsumowanie konkursu

Powiat

25 czerwca w siedzibie KRUS w Ostrołęce wręczono nagrody laureatom regionalnego etapu XVII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Do konkursu BGR zgłoszono 24 gospodarstwa.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli PT KRUS w Ostrołęce, Mazowieckiej Izby Rolniczej, Państwowej Inspekcji Pracy, Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w dniach 26 kwietnia – 16 maja dokonała wizytacji i oceny 22 gospodarstw, spośród których wytypowała laureatów. Zdobywca I miejsca będzie reprezentował nasz region w etapie wojewódzkim konkursu. Gościom uroczystego finału zaprezentowano film obrazujący najlepsze gospodarstwa, które wzięły udział w konkursie. W tym roku zwyciężyło gospodarstwo Roberta Filochowskiego z Milewa Wielkiego w gminie Troszyn w powiecie ostrołęckim. Drugie miejsce zdobyło gospodarstwo Radosława Lisa z miejscowości Pieczyska w gminie Krasnosielc, powiat makowski. Zaś laureatami trzeciego miejsca zostali - Justyna i Jan Majewscy z miejscowości Jelenie, położonego na terenie gminy i powiatu Ostrów Mazowiecka. Ponadto przyznano dziesięć wyróżnień, wśród których znaleźli się gospodarze z powiatu wyszkowskiego: Hanna i Tadeusz Błońscy z Trzcianki w gminie Brańszczyk, Mateusz Krakowiecki z Nowych Wielątek w gminie Rząśnik oraz Barbara i Mirosław Ciach z Łosinna w gminie Wyszków.

Uczestnicy finału otrzymali cenne nagrody – wyroby zwiększające bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym. Fundatorami nagród była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz współorganizatorzy tj. Państwowa Inspekcja Pracy, Delegatura Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz samorządy, na terenie których znajdują się finałowe gospodarstwa. Laureatom nagrody wręczył Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Ostrołęce – Roman Szewczak wraz z przedstawicielami instytucji i organów samorządowych z poszczególnych gmin. Wyróżnienia rolnikom z powiatu wyszkowskiego wręczył wójt gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski, sekretarz gminy Anna Gołębiewska. W imieniu pana Krakowieckiego nagrodę z rąk kierownika PT KRUS w Ostrołęce odebrała kierownik PT KRUS w Wyszkowie Iwona Wyszyńska. 

Źródło: PT KRUS w Wyszkowie

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


powiat wyszkowskiXVII Ogólnokrajowy Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"PT KRUS w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Czwartek
Sierpień 2019
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Cezarego, Marii, Zygfryda

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org