REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Cudze chwalicie, swoje niszczycie". Gmina Wyszków wypowiada wojnę wandalom

Miasto

Zniszczenia tablic edukacyjnych, ławek, wiat przystankowych, a nawet całego nowo wybudowanego placu zabaw, czy urządzeń na placu Miejskim - to ostatnio codzienność w Wyszkowie. Samorząd nie zamierza dalej biernie patrzeć na akty wandalizmu. Każdy taki przypadek zgłasza policji, a w internecie będzie publikował zdjęcia z monitoringu.

Galeria zdjęć


REKLAMA

"Cudze chwalicie, swoje niszczycie". Od dłuższego czasu zauważamy liczne zniszczenia na obiektach należących do gminy Wyszków. Początkowo były to zniszczenia tablic edukacyjnych, ławek, wiat przystankowych. Ostatnio niszczone i zaśmiecane są całe place zabaw, czy plac Miejski - nowe, niedawno odebrane inwestycje. W związku powyższym rozpoczynamy akcję „Cudze chwalicie, swoje niszczycie”, w której publikować będziemy na portalu Facebook zdjęcia zniszczeń i niewłaściwego użytkowania, do jakich dochodzi na obiektach infrastruktury miejskiej. Niewłaściwe zachowanie na placu Miejskim, malowanie i oklejanie miejskich obiektów małej architektury, śmiecenie... jednym słowem wandalizm! 

Apelujemy do wszystkich wyszkowian o rozważne korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw naszej gminy. Zwracamy uwagę rodzicom, aby przebywając w miejscach publicznych zwrócili szczególną uwagę na zachowanie swoich dzieci. Dbajmy o nasze obiekty jak o własny dom. Miejskie inwestycje wykonywane są z pieniędzy publicznych, na które składają się wszyscy mieszkańcy. Pamiętajmy, że jeśli jeden obiekt zostanie zniszczony, to przez to nie będzie mógł powstać drugi" - zaapelowała gmina na swoim profilu FB. 

O aktach wandalizmu niestety często piszemy na naszym portalu. Zniszczona ścieżka przyrodniczo-edukacyjna nad Bugiem, zdewastowany i zaśmiecony plac zabaw na os. Matejki - to niektóre przykłady z ostatnich miesięcy. Dobrze, że samorząd nie chce biernie przyglądać się takim zachowaniom, wszyscy powinniśmy je piętnować i nie zgadzać się na nie. Jednak nasilenie ich w ostatnim czasie daje podstawy sądzić, że samo piętnowanie i brak akceptacji społeczej nie wystarczy. Potrzebny jest też brak pobłażania - i tu rola straży miejskiej oraz policji, która - korzystając z dobrodziejstwa monitoringu miejskiego - powinna ustalać tożsamość i wnioskować o ukaranie sprawców zniszczeń. Warto też rozważyć rozbudowę systemu monitoringu w mieście.  

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Zofiia
Może wystarczyło by kilka kontroli straży miejskiej i skończyły by się kąpiele w fontannach...
Gość
Kąpiele?? To jest pryszcz przy tym co dzieje sie wieczorami na fontannach... Zero szcunku dla ludzi ktorzy mieszkaja obok placu. Tam mieszkaja male dzieci troszke wyobraźni... krzyki piski palenie gumy smród. Policja przejeżdża i nie reaguje... Wiec nie dzwmy sie ze każdy robi co chce.
Czesiek
To wszystko to jest wielka kpina, miasto chcialo sie pokazac a dalo pole do popisu idiotom, degeneratom i pajacom. Palenie gumy czy glosne wydechy w samochodach ludziom pod oknami to pokaz bezmyslnosci i ograniczenia umyslowego, kazdy z tych osobnikow mieszka z dala od takiego zgielku i ma to wszystko gdzies, troszke empati ludzie i poszanowania dla innych. Cisza nocna zaczyna sie o 22 wiec to powinno byc egzekwowane nie mowie zeby wszystkich wyprosic ale przyciszyc ten zgielk.
Zofiia
Współczuję pobliskim mieszkańcom...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Sobota
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org