REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Śpiew, taniec, teatr... Artystyczne wakacje z "Tomitofą"

Rozrywka

W pierwszych dniach wakacji Autorska Szkoła Artystyczna "Tomitofa" zorganizowała Letnie Warsztaty Artystyczne. Dzieci i młodzież podczas zajęć mogły zagłębić różne formy sztuki. Podczas warsztatów "szlifowały" głos, ćwiczyły aktorstwo, było także mnóstwo wspaniałej zabawy. Jest to już czwarta edycja warsztatów w Wyszkowie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Kilkudniowe spotkania ze sztuką adresowane są do dzieci i młodzieży w wieku 9 - 15 lat, które kochają sztukę i pragną spędzić wolny czas aktywnie i twórczo. W ramach zajęć dzieci codziennie uczestniczyły w warsztatach wokalnych, tanecznych oraz teatralnych, mając przy tym mnóstwo wspaniałej zabawy. W ramach zajęć wokalnych odbywały się ćwiczenia z dykcji, emisji głosu, ćwiczenia oddechowe, przygotowywane były także piosenki pod kierunkiem Magdaleny Kamińskiej. Uczestnicy warsztatów aktorskich, pod kierunkiem Piotra Kamińskiego, szlifowali swój warsztat, tradycyjnie przygotowali również krótkie przedstawienie. W tym roku był to spektakl pt. "Tolerancja - nietolerancja", o którym opowiedział Piotr Kamiński.

- Spektakl będzie troszkę dramą. Dzieci same wymyślają sobie scenariusz, a następnie odgrywają dane scenki. Temat naszej dramy to "Tolerancja i nietolerancja". Dzieci same wymyśliły story i improwizują na ten temat. Akcja rozgrywa się w szkole, w klasie, gdzie przychodzi dziewczynka, która przeniosła się z innej szkoły, ponieważ dokuczały jej tam dzieci. Była dyskryminowana z powodu ubóstwa i przychodzi do nowej szkoły, do nowej klasy a tu powtarza się sytuacja. Znowu staje się ofiarą. Jest grupa dzieci, która zaczyna ją dręczyć. Scenariusz "rodzi" się na bieżąco na naszych zajęciach. Dzieci improwizują, same wymyśliły postaci - nauczycielki, pani dyrektor, a nawet  księdza. Historia nie ma końca, na każdych zajęciach dodajemy jakąś scenę. Jest to też forma teatralna, bo dzieci wcielają się w role, wymaga to pewnych zdolności aktorskich i wyobraźni - mówi twórca.

Podczas Letnich Warsztatów Tomitofy przygotowano dla dzieci mnóstwo ćwiczeń i zabaw tj. ćwiczenia "marionetki", "rzeźba", "pomnik", na których dzieci musiały wykazać się ogromną pomysłowością, sprytem oraz wyobraźnią. Na zajęciach tanecznych uczestnicy ćwiczyli układy choreograficzne w stylistyce Broadway Dance pod kierunkiem Piotra Kamińskiego. Warsztaty prowadzone były także na świeżym powietrzu. Na terenie parku miejskiego dzieci brały udział w zajęciach rekreacyjnych oraz zabawach na placu zabaw. Tradycyjnie na pamiątkę każdych Letnich Warsztatów przygotowywany jest także wakacyjny videoclip.

ASA TOMITOFA Magdaleny Kamińskiej to miejsce spotkań wspaniałych, radosnych dzieci i młodzieży, pragnących poznawać świat poprzez twórcze działania artystyczne. Celem i misją ASA TOMITOFA jest zapewnienie najwyższych standardów edukacji artystycznej dla dzieci od 3 lat oraz młodzieży. To miejsce, gdzie dzieci i młodzież mogą spędzić czas w przyjaznej atmosferze, pod okiem artystów scen polskich i zagranicznych. To miejsce spotkań z wykwalifikowanymi instruktorami, którzy wprowadzą Wasze dzieci w tajniki sztuki. ASA TOMITOFA Magdaleny Kamińskiej przygotowuje dzieci i młodzież do dalszego kształcenia w państwowych szkołach artystycznych, udziału w konkursach oraz talent show.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówASA TOMITOFAMagdalena KamińskaPiotr KamińskiLetnie Warsztaty Artystyczne

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Niedziela
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org