REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Śpiew, taniec, teatr... Artystyczne wakacje z "Tomitofą"

Rozrywka

W pierwszych dniach wakacji Autorska Szkoła Artystyczna "Tomitofa" zorganizowała Letnie Warsztaty Artystyczne. Dzieci i młodzież podczas zajęć mogły zagłębić różne formy sztuki. Podczas warsztatów "szlifowały" głos, ćwiczyły aktorstwo, było także mnóstwo wspaniałej zabawy. Jest to już czwarta edycja warsztatów w Wyszkowie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Kilkudniowe spotkania ze sztuką adresowane są do dzieci i młodzieży w wieku 9 - 15 lat, które kochają sztukę i pragną spędzić wolny czas aktywnie i twórczo. W ramach zajęć dzieci codziennie uczestniczyły w warsztatach wokalnych, tanecznych oraz teatralnych, mając przy tym mnóstwo wspaniałej zabawy. W ramach zajęć wokalnych odbywały się ćwiczenia z dykcji, emisji głosu, ćwiczenia oddechowe, przygotowywane były także piosenki pod kierunkiem Magdaleny Kamińskiej. Uczestnicy warsztatów aktorskich, pod kierunkiem Piotra Kamińskiego, szlifowali swój warsztat, tradycyjnie przygotowali również krótkie przedstawienie. W tym roku był to spektakl pt. "Tolerancja - nietolerancja", o którym opowiedział Piotr Kamiński.

- Spektakl będzie troszkę dramą. Dzieci same wymyślają sobie scenariusz, a następnie odgrywają dane scenki. Temat naszej dramy to "Tolerancja i nietolerancja". Dzieci same wymyśliły story i improwizują na ten temat. Akcja rozgrywa się w szkole, w klasie, gdzie przychodzi dziewczynka, która przeniosła się z innej szkoły, ponieważ dokuczały jej tam dzieci. Była dyskryminowana z powodu ubóstwa i przychodzi do nowej szkoły, do nowej klasy a tu powtarza się sytuacja. Znowu staje się ofiarą. Jest grupa dzieci, która zaczyna ją dręczyć. Scenariusz "rodzi" się na bieżąco na naszych zajęciach. Dzieci improwizują, same wymyśliły postaci - nauczycielki, pani dyrektor, a nawet  księdza. Historia nie ma końca, na każdych zajęciach dodajemy jakąś scenę. Jest to też forma teatralna, bo dzieci wcielają się w role, wymaga to pewnych zdolności aktorskich i wyobraźni - mówi twórca.

Podczas Letnich Warsztatów Tomitofy przygotowano dla dzieci mnóstwo ćwiczeń i zabaw tj. ćwiczenia "marionetki", "rzeźba", "pomnik", na których dzieci musiały wykazać się ogromną pomysłowością, sprytem oraz wyobraźnią. Na zajęciach tanecznych uczestnicy ćwiczyli układy choreograficzne w stylistyce Broadway Dance pod kierunkiem Piotra Kamińskiego. Warsztaty prowadzone były także na świeżym powietrzu. Na terenie parku miejskiego dzieci brały udział w zajęciach rekreacyjnych oraz zabawach na placu zabaw. Tradycyjnie na pamiątkę każdych Letnich Warsztatów przygotowywany jest także wakacyjny videoclip.

ASA TOMITOFA Magdaleny Kamińskiej to miejsce spotkań wspaniałych, radosnych dzieci i młodzieży, pragnących poznawać świat poprzez twórcze działania artystyczne. Celem i misją ASA TOMITOFA jest zapewnienie najwyższych standardów edukacji artystycznej dla dzieci od 3 lat oraz młodzieży. To miejsce, gdzie dzieci i młodzież mogą spędzić czas w przyjaznej atmosferze, pod okiem artystów scen polskich i zagranicznych. To miejsce spotkań z wykwalifikowanymi instruktorami, którzy wprowadzą Wasze dzieci w tajniki sztuki. ASA TOMITOFA Magdaleny Kamińskiej przygotowuje dzieci i młodzież do dalszego kształcenia w państwowych szkołach artystycznych, udziału w konkursach oraz talent show.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówASA TOMITOFAMagdalena KamińskaPiotr KamińskiLetnie Warsztaty Artystyczne

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Sierpień 2019
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Franciszka, Kazimiery, Ruty

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org