REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wykończenie wnętrz - postaw na kamień

Kącik Prasowy

Kamień, materiał coraz częściej stosowany w wykończeniu wnętrz wygląda bardzo elegancko i naturalnie, zarówno we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym czy rustykalnym, jak i w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym.

REKLAMA

Przed wyborem odpowiedniego kamienia

Zanim zdecydujesz się na wykorzystanie kamienia w aranżacji poszczególnych elementów twojego wnętrza, zapoznaj się z jego najważniejszymi parametrami. Zalicza się do nich przede wszystkim klasę, czyli stopień pochłaniania wilgoci (tym bardziej chłonny jest kamień, tym łatwiej się brudzi. Do najmniej chłonnych materiałów zalicza się granit, alabaster, kwarcyt oraz niektóre marmury); twardość mająca bezpośredni wpływ na trwałość oraz odporność na mechaniczne uszkodzenia (do najlepszych materiałów w tej kategorii zaliczyć można granit, bazalt i twardy piaskowiec, które idealnie sprawdzą się jako materiał na podłogi) oraz gatunek – pierwszy zwykle pozbawiony jest wad, jednak często drugi wybierany jest właśnie ze względu na ich występowanie, bowiem nierówne czy poobłamywane brzegi mogą pomóc w uzyskaniu zamierzonego efektu.

Kamienne blaty kuchenne

Coraz popularniejszym trendem staje się zastosowanie kamiennych blatów kuchennych. Dzięki nim każda kuchnia nabiera niezwykłego, eleganckiego charakteru, niezwykle proste jest także utrzymanie jej w czystości – wystarczy woda lub delikatny detergent. Do wyboru jest także mnóstwo materiałów, z których blaty mogą być wykonane (ponad 500 gatunków granitu, marmuru i piaskowca) oraz wiele rodzajów wykończenia kamiennej powierzchni.

A może kamienne parapety?

Również coraz częściej zaobserwować można zastępowanie naturalnym kamieniem materiałów sztucznych, dotychczas stosowanych do wykonania domowych parapetów. Są one o wiele bardziej stylowe i eleganckie, a do tego bardzo trwałe. Pasują do każdego wnętrza, stając się automatycznie jego ozdobą. Do wykonania kamiennych parapetów stosuje się zwykle dwa gatunki kamienia, a mianowicie granit oraz marmur jednak można wykorzystać również inne rodzaje dostępne w ofercie marmury.pl. Wybór odpowiedniego dyktowany jest zwykle miejscem przeznaczenia. Parapety granitowe doskonale sprawdzą się nie tylko we wnętrzach, ale także na zewnątrz. Są one bowiem niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie oraz skrajne i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Są też bardzo łatwe w zachowaniu w czystości – zwykle wystarczy bowiem przetrzeć je wodą. Marmur jest materiałem mniej odpornym od granitu, jednak wciąż bardziej odpornym od większości innych materiałów. Zwykle wybiera się go do wnętrz. Jest bardzo efektywny, elegancki i przyciąga spojrzenia.

Art. promocyjny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Sobota
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org