REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Strażacy rozpoczęli lato w Długosiodle

Powiat

Powitanie lata w Długosiodle to cykliczna impreza, na której bawią się rodziny z całego powiatu wyszkowskiego. W tym roku odbyła się 23 czerwca. Przed festynem przeprowadzono VII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu wyszkowskiego. Mistrzem powiatu zostali druhowie z OSP Udrzyn.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Niedziela w Długosiodle obfitowała w mnóstwo atrakcji. Jedna z głównych były powiatowe zawody sportowo - pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych, w których udział wzięło dziesięć zastępów: OSP Słopsk, OSP Jaszczułty, OSP Blochy, OSP Poręba, OSP Rząśnik, OSP Udrzyn, OSP Komorowo, OSP Długosiodło, OSP Trzcianka, OSP Prabuty. Strażacy wykonywali ćwiczenia bojowe oraz sztafetę pożarniczą 7 x 50 m z przeszkodami - jak najkrótszym czasie. Drużyną, która zajęła pierwsze miejsce, okazała się jednostka OSP Udrzyn, wykazała ona najlepsze wyszkolenie i przygotowanie. Drugie miejsce przypadło drużynie OSP Trzcianka, natomiast miejsce trzecie przyznano OSP Jaszczułty. Laureatom wręczono puchary oraz nagrody rzeczowe m.in. prądownicę oraz bon na zakup piły spalinowej. Zwycięzcy będą reprezentować powiat wyszkowski na zawodach wojewódzkich. Sędzią głównym powiatowych zmagań był st. kpt. Marcin Turowski z Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.

Podziękowania wszystkim strażakom złożył starosta powiatu wyszkowskiego Jerzy Żukowski.

- Naprawdę konkurencja była olbrzymia, różnice w punktacji, w czasach były tak nieduże, że dla mnie to tak naprawdę wszystkim by się należały te miejsca na podium. Niestety, nie ma takiej możłiwości. Naprawdę jestem pod wrażeniem, nie ukrywam, że jestem pierwszy raz na takich zawodach i gratuluję, że zechcieliście wziąć w nich udział - mówił.

Wyrazy uznania strażakom złożył także gen. Wiesław Leśniakiewicz. 

- Wszyscy znakomicie rywalizowaliście - mówił. - Najważniejsze, że wzięliście udział w tych zawodach, że chcecie się szkolić, że chcecie podnosić swoje umiejętności strażaków. Mam nadzieję, że kolejne zawody będą w równie przyjemnej atmosferze. Mieszkańcy powiatu mogą liczyć na strażaków powiatu wyszkowskiego. Jesteście znakomicie wyszkoleni, macie dobry sprzęt, oby był jak najrzadziej użzywany w działaniach ratowniczych a jak najwięcej w ćwiczenaich i pokazach. Rozpoczęliście lato, bo w Dłgugosiodle jest dziś rozpoczęcie lata i wy tą imprezę zaingurowaliście je - mówił.

Popołudniu rozpoczął się organizowany przez gminę Długosiodło festyn "Powitanie lata". Na otwarcie przygotowano specjalny występ dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle. Grupa czterolatków zaprezentowała wspaniały wakacyjny układ choreograficzny przygotowany pod kierunkiem Ewy Kachel, Elżbiety Wrzesińskiej oraz Grażyny Gałązki. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieczychach klas VI - VIII zaprezentowali układ taneczny z chustą, taniec "belgijka", natomiast uczennica klasy III Laura Wołyniec wykonała utwór pt. "Lato, lato" pod kierunkiem Renaty Pochmary. Uczniowie Zespołu Szkół w Starym Bosewie we wspaniałych, barwnych strojach, wykonali układ choreograficzny pt. "My jesteśmy krasnoludki", zaśpiewały także piosenkę pt. "Meluzyna" pod kierunkiem Teresy Domańskiej oraz Małgorzaty Sarnackiej. 

Ogromne wrażenie zrobił pokaz grupy Studia Tańca FEN Blanki Malinowskiej. Dzieci i młodzież wykonały przepiękne choreografie tańca nowoczesnego, klasycznego oraz hip - hop. Wystąpiło także trio instrumentalne "Violladies" tworzone przez absolwentki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy - Martę Bilińską-Pilch (skrzypaczka), Monikę Kamińską (altowiolistka), Paulinę Kostrzewską (harfistka). Trio zaprezentowało wiązanki największych przebojów muzyki klasycznej oraz filmowej, można było również usłyszeć dźwięki pierwszej w Polsce elektrycznej harfy.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się pokazowa akcja ratownicza w wykonaniu OSP Długosiodło. Strażacy pomagali osobie uwięzionej we wraku auta, przedstawili też cenne wskazówki, jak zachować się w takiej sytuacji. Przygotowana została również prezentacja ratownictwa przedmedycznego w wykonaniu Roberta Maciocha. 

W konkursie rowerowym dla dzieci i młodzieży wraz z rodzicami do pokonania był tor przeszków w jak najkrótszym czasie. Zwycięzcami konursu zostali: Marek Sępkowski, Andrzej Zawadzki, Łukasz Wyszomirski, Jacek Kobiałka, Sylwia Zawadzka oraz Emil Giziewicz. 

W części koncertowej festynu wystąpiły gwiazdy muzyki tanecznej m.in. zespół "Soleo", "Enjoy", a także Dawid Bedecki "Bedi" - pochodzący z Długosiodła, znany z przeboju "To, co chciałbym ci dać". "Bedi", który stawia pierwsze kroki w branży disco polo, wykonał również swój najnowszy taneczny utwór pt. "Jak zrozumieć Cię mam". Gwiazą wieczoru był zespół "Loverboy".

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


powiat wyszkowskiDługosiodłoOSPzawody strażackierozpoczęcie lataOSP Udrzyn

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Obniżyć diety nie tak łatwo
Co to ? Pierwsze słyszę że w Zabrodziu coś obniżyli. Chyba podwyższyli i to jak tylko przyszli.
S
Pandemia nie przeszkadza w odbiorze odpadów
Jestm bardzo ciekawy gdzie jest prowadzona ta dezynfekcjia ? Chyba nie na tym pszoku w Wyszkowie ?
K
Skarga do CBA bez rozpatrzenia
Jak tak się zastanowić, to w Wyszkowie jest trochę jak w takim westernowym miasteczku na dzikim zachodzie. Wszystkim rządzi burmistrz i jego świta i nic nie można z tym zrobić????????????!!!!!!!! A Pani K. - no cóż każdy kto miał z tą panią do czynienia wie o czym pisze Krysia.
już nie wyszkowianka

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Piątek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Benity, Maksymiliana, Teodozji

REKLAMA

pl.jooble.org