REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Prawdziwi twardziele w Tuchlinie (video)

Powiat

22 czerwca w Tuchlinie odbyły się po raz pierwszy zawody strażackie "Strongman Cup OSP". W zawodach uczestniczyły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Brańszczyk. Najlepsi okazali się strażacy z OSP Tuchlin.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Piknik obfitował w mnóstwo atrakcji. Dla najmłodszych przygotowano zawody sportowe, w których udział wzięło dwanaścioro dzieci w wieku 8 - 12 lat. Do pokonania mieli slalom taczką z maskotką strażacką, skoki w workach, bieg z maskotką slalomem. W konkurencjach liczyła się szybkość i precyzja, zadania wykonywane były na czas. Najlepsza w kategorii dziewcząt była Alicja Podleś, miejsce drugie zajęła Sara Lasota, miejsce trzecie przypadło Gabrieli Maciejewskiej. W kategorii chłopców wygrał Jerzy Lasota, miejsce drugie przypadło Damianowi Kuleszy, miejsce trzecie wywalczył Dawid Pałubiński. Wszystkim uczestnikom wręczono maskotki ufundowane przez PSB Mrówka Wyszków, natomiast laureatom - puchary i medale.

Najbardziej oczekiwaną atrakcją pikniku były zawody strażackie "Strongman Cup OSP", w których udział wzięło pięć zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej: OSP Tuchlin, OSP Brańszczyk, OSP Nowe Budy, OSP Udrzyn, OSP Poręba. Zawody polegały na ćwiczeniach sprawnościowych i wytrzymałościowych, wykonanych w jak najkrótszym czasie. Konkurencje to m.in.: przerzucanie opony na długości 10 metrów, spacer strażaka z 20-litrowymi bańkami z wodą. Były także konkurencje drużynowe - przeciąganie wozu strażackiego o masie ok. 3 ton oraz "ratowanie" pluszowych zwierzaków uwięzionych na balach słomy. Drużyną, która wykazała najlepsze wyszkolenie i przygotowanie, okazała się jednostka z OSP Tuchlin w składzie: Marcin Krzeczkowski, Rafał Rosiński, Krzysztof Roguszewski i Paweł Lasota. Drugie miejsce przypadło drużynie z OSP Brańszczyk w składzie: Janusz Kowalski, Rafał Kowalski, Sławomir Dębek i Dariusz Kowalski. Trzecie miejsce przyznano OSP Poręba w składzie: Krystian Kamiński, Michał Sitek, Jakub Chmielewski, Cezary Leszczyński. W klasyfikacji indywidualnej najlepsi okazali się: Rafał Rosiński, przed Marcinem Krzeczkowskim i Krzysztofem Roguszewskim z OSP Tuchlin. Laureatom węczono puchary. Zawody poprowadził Piotr Deptuła.

Głównym celem imprezy była zbiórka pieniędzy na zakup nowej motopompy dla OSP w Tuchlinie. Na licytację wystawiony był także obraz namalowany przez Jerzego Kacpurę z dedykacją "Jak letnikom, emerytom spokoju nad woda, tak strażakom z Tuchlina pompę motorową"

Podczas imprezy przedstawiono pokaz ratownictwa przedmedycznego w wykonaniu wyszkolonych strażaków z OSP Brańszczyk - Piotra Jechny i Janusza Kowalskiego. Na najmłodszych czekały również zabawy na dmuchańcach, dzieci mogły zjeżdżać, skakać i szaleć w dmuchanym domku. Można było również zasmakować waty cukrowej i popcornu, a także kiełbasek z grilla. Dla dorosłych przygotowano stoisko, gdzie zainteresowali mogli przeprowadzić profilaktyczne badanie składu ciała. Ogromną atrakcją dla najmłodszych była możliwość pluskania się przy kurtynie wodnej przygotowanej przez strażaków z OSP Tuchlin. Organizatorem pikniku była Rada Sołecka wsi Tuchlin, Stowarzyszenie Bocian KRiS, OSP Tuchlin i Gmina Brańszczyk. Zawody koordynował sołtys wsi Tuchlin Krzysztof Podleś.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


powiat wyszkowskiTuchlinzawody strongman OSPGmina Brańszczykpiknik

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Piątek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Dalidy, Juliusza, Łucji

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org