REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nowe pracownie, boiska, place zabaw na wsiach

Powiat

Strumień pieniędzy z budżetu samorządu województwa mazowieckiego popłynie do mniejszych miejscowości powiatu wyszkowskiego. W ramach Mazowieckiego Programu Wsparcia na wsiach powstaną nowe pracownie językowe, place zabaw, strefy rekreacji, boiska, siłownie, wyremontowane zostaną świetlice i remizy.

REKLAMA

Programy Wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego to programy samorządu województwa uruchomiony z myślą o około 7,3 tysiącu sołectw. Nowe boiska, parki, place zabaw czy ścieżki rowerowe – to tylko niektóre z przedsięwzięć, które mazowieckie gminy zrealizują, dzięki dotacjom z budżetu województwa. W tym roku programy wsparcia cieszyły się dużą popularnością. W ramach czterech już rozstrzygniętych konkursów złożono 1674 wnioski, a 1434 zostało dofinansowanych. W sumie na ten cel z budżetu Mazowsza przeznaczono prawie 84,1 mln zł. Wiele skorzystają gminy powiatu wyszkowskiego. 

Gmina Długosiodło otrzymała 47 tys. zł na utworzenie pracowni językowej w Szkole Podstawowej w Długosiodle, zaś gmina Somianka - 49 tys. zł na podobny cel w Szkole Podstawowej w Woli Mystkowskiej. 

95 tys. 250 zł trafi do gminy Somianka na modernizację boiska sportowego do piłki nożnej w Starym Mystkówcu. Kolejne 50 tys. zł dotacji zostanie przeznaczone na realizację pięciu projektów: remont schodów oraz zagospodarowanie terenu wokół świetlicy w Wólce Somiankowskiej; zagospodarowanie terenu wokół Rybackiego Centrum Rekreacyjno-Turystycznego w Jackowie Dolnym; zagospodarowanie terenu wokół budynku świetlicy w Wielęcinie; zagospodarowanie terenu przed budynkiem Centrum Rekreacyjno- Turystycznego w Kręgach; remont strażnicy OSP w Barcicach.

Z kolei gmina Długosiodło otrzymała także po 10 tys. zł na następujące zadania: zakup i montaż urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu - street workout - w Starym Bosewie; zakup sprzętu nagłośniającego dla Gminnego Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle; wykonanie wiaty rekreacyjnej w Ostrymkole Włościańskim; doposażenie świetlicy wiejskiej w Starych Suskach; remont dachu świetlicy wiejskiej w Znamiączkach.

Dofinansowanie na pięć projektów - po 10 tys. zł na każdy - otrzymała także gmina Brańszczyk. Dzięki wsparciu samorząd zrealizuje: zakup urządzeń do ćwiczeń na siłownię plenerową w sołectwie Tuchlin; założenie klimatyzacji w sali OSP w Brańszczyku; wykonanie i wyposażenie zaplecza kuchennego w budynku OSP w Przyjmach; wyposażenie pomieszczenia gospodarczego przy remizie OSP w Turzynie; siłownię plenerową - urządzenia do ćwiczeń w kąciku rekreacyjno-wypoczynkowym w Nowej Wsi.

48 tys. 859 zł otrzyma z kolei gmina Rząśnik, która zrealizuje za te dotacje pięć projektów: modernizację odkrytego basenu w Rząśniku; zakup i montaż dwóch podwójnych siłowni zewnętrznych na placu przy świetlicy wiejskiej w Ochudnie; remont świetlicy wiejskiej Nowych Wielątkach; remont świetlicy strażackiej; remont boiska przy Szkole Podstawowej w Porządziu.

Gmina Zabrodzie pozyskała 50 tys. zł na budowę placów zabaw w Obrębie, Anastazewie, Przykorach, Choszczowych i w Lipinach.

Do budżetu gminy Wyszków także wpłynie 50 tys. zł na realizację pięciu projektów: wyposażenie w małą architekturę miejsca rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców Deskurowa; budowę elektroenergetycznej linii oświetlenia ulicznego przy ul. Łącznej, Kwiatowej i Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lucynowie; budowę linii oświetlenia ulicznego przy ul. Szkolnej w Gulczewie; budowę linii kablowej oświetlenia ulic oraz montaż słupów oświetleniowych w Leszczydole-Pustki; wymianę opraw oświetlenia ulicznego w Fideście. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Programy Wsparcia Samorządu Województwa MazowieckiegoMazowszedotacjesołectwa

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Rząśnik za Dudą
Klase i kulturę osobistą.. ;D chyba nie mówimy o mojej wiosce ;)
Brawoduda
Rząśnik za Dudą
Może i ciemnota ale nie obraża innych. Czyli ma klasę i kulturę osobistą na wysokim poziomie.
Www
Rząśnik za Dudą
Powtórzę: Takie niby drobiazgi: brak polskich flag na wiecu przegranego i fatalnie ubrana pani Małgorzata Trzaskowska "Gosia" (ubrała się nieelegancko, jakby szła z dziećmi na plac zabaw).To mówi wiele o klasie kandydata. Brawo Rząśnik! Brawo my!
Owszem
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Danieli, Irwina, Małgorzaty

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA