REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nadeszły wakacje... Uczniowie SP nr 5 i Gimnazjum nr 1 zakończyli rok szkolny 2018/ 2019

Nauka

952 uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 i wygaszanego Gimnazjum nr 1 Wyszkowie 19 czerwca rozpoczęło wakacje. Mury szkoły opuściło 123 absolwentów gimnazjum. To zakończenie roku szkolnego było wyjątkowe - po raz ostatni żegnaliśmy uczniów klas trzecich gimnazjalnych i po raz pierwszy absolwentów klas ósmych nowej szkoły podstawowej.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy III b gimnazjum  - Michał Deluga wraz z Aleksandrą Sieńkowską.

- Dzień rozdania świadectw to ważny moment w naszym uczniowskim życiu. Najmlisze, najbardziej oczekiwane wydarzenie w roku szkolnym, co zgodnie potwierdzają nauczyciele, rodzice i oczywiście uczniowie. Na dzisiejszej uroczystości po raz ostatni jest obecny sztandar Gimnazjum nr 1, szkoły, która po dwudziestu latach instnienia przechodzi do historii. Nasza "Jedynka" nosiła zaszczytne imię Polskich Mistrzów Olimpijskich od 2004 roku. Ideały mistrzów, których wielu odwiedziło nasze gimnazjum, przyświecały kolejnym pokoleniom gimnazjalistów. Bo jak śpiewaliśmy w pieśni szkoły "Najpiękniejsza to jest walka, co po śladach mistrza mknie, i w ocenach, i w swym życiu, coraz wyżej młodość mknie" - mówili uczniowie.

- Patrzę na was z wielką dumą -  mówił dyrektor szkoły Zbigniew Szczerba. - Rok ten był szczególny, dla wszystkich bardzo trudny, bardzo cieżki, gdzie przede wszystkim zwracaliśmy uwagę na sprawy dydaktyczne, wychowawcze, opiekuńcze, oprócz tego w szkole ogranizowaliśmy szereg uroczystości, konkursów, zajęć pozalekcyjnych. To wszystko było codziennością naszej szkoły. Trudno dzisiaj wymienić wszystkie najważniejsze uroczystości oraz sukcesy. Chciałem ogłosić, że w bieżącym roku szkolnym najlepszymi klasami pod względem nauki w oddziałach IV były klasa IVc i IVd ze średnią 4,6, w klasach V - najlepsza była klasa Vb śr. 4,68, w klasach IV - klasa VId ze średnią 4,38, w klasach VII - klasa VIId ze średnią 4,27, klasach VIII  - klasa VIIIc ze średnią 4,46. Uczniowie, z których jestem najbardziej dumny, czyli gimnazjaliści... w III klasie gimnazjum najlepszą klasą jest klasa IIIb ze średnią 4,33. Większość to są klasy sportowe i oprócz tego, że dzieci się pilnie uczą, również codziennie uczestniczą w zajęciach sportowych. Chciałem z dumą również powiedzieć, że w bieżącym roku szkolnym po raz kolejny wspaniale wyszły nam egzaminy, te egazminy po gimnazjum i szkole podstawowej. Dzisiaj trudno jeszcze porównać wyniki egzaminów po szkole podstawowej z innymi gminami, powiatami czy województwem, ale mamy już szczegółowe wyniki gimnazjum. Z wielką dumą i radością i z podziękowaniem dla dzieci, rodziców i nauczycieli stwierdzam, że po raz kolejny napisaliśmy najlepiej w gminie i powiecie wszystkie części egzaminu, wszystkie są powyżej średniej powiatu i gminy, także serdecznie gratuluję gimnazjalistom. Od razu wymienię tylko dwie osoby, mógłbym wymieniać wiele więcej, ale osobami, które uzyskały największą średnią z egzaminu gimnazjalnego jest uczennica klasy III b - Aleksandra Filipkowska oraz w klasach VIII Marta Sadowska z klasy VIII a. Wielkimi sukcesami zakończyły się także nasze udziały w wojewódzkich konkursach przedmiotowych. Co roku na szczeblu szkoły przygotowujemy uczniów do bardzo trudnej rywalizacji. Mazowiecki kurator od lat organizuje konkursy i one są na naprawdę bardzo wysokim poziomie, niejednokrotnie na poziomie III klasy liceum i w tym  roku również mamy zarówno finalistów jak i laureatów. Trudno wymienić w kilku zdaniach wszystkie konkursy, w których brali udział nasi uczniowie. W szkole, gdzie są klasy sportowe i to za chwilę będzie dwudziestolecie klas pływackich i piętnastolecie klas siatkarskich, były w tych dziedzinach również wielkie osiągnięcia. Zdobywaliśmy zarówno w siatkóce, w pływaniu, ale również w biegach przełajowych, w czwórboju i w lekkiej atletyce, liczne medale i miejsca dyktowane w zawodach wojewódzkich. Startowaliśmy w zawodach różnego szczebla - miejskich gminnych, rejonowych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Setki medali i setki pucharów, które w tym roku zdobyli uczniowie naszej szkoły. Kilka dni temu uczestniczyłem w podsumowaniu rywalizacji powiatowej. We wszystkich dyscyplinach sportu, w których startowało prawie 40 szkół powiatu wyszkowskiego, oczywiście jesteśmy zwycięzcami zarówno w kategorii szkół podstawowych, jak i gimnazjum, okazaliśmy się najlepsi w rywalizacji ogólnej. Dziś prawie 200 uczniów otrzymuje świadectwo z biało - czerwonym paskiem. Tak naprawdę gimnazjum dziś przestaje istnieć. Ci młodzi ludzie, którzy idą w świat mam nadzieję, że będą dumą dla swoich rodziców  i również dla nas. Życzę wam, kochani, żebyście dostali się do wybranych szkół, nie będzie łatwo - rocznik podwójny, ale widziałem wasze średnie, wasze osiągnięcia, widziałem pracę w wolontariacie, wyniki sportowe i mam nadzieję, że większość z was dostanie się do tych wybranych szkół - mówił dyrektor.

Głos zabrała przedstawicielka uczniów Aleksandra Filipkowska.

- Dziś jest ostatni dzień, który spędzamy w tej szkole. W szkole pełnej wspomnień, w której przeżyliśmy najwspanialsze lata naszego życia. Dla zdecydowanej większości tegorocznych absolwentów czas spędzony tutaj to ponad połowa dotychczasowego życia. Życzę każdemu, aby jak najlepiej poradził sobie w nowym środowisku i nie tracił zapału do nauki. Mam nadzieję, że szkoła, którą właśnie opuszczamy, będzie dumna z takich absolwentów jak my - mówiła.

Uroczystość uświetnił dostojny polonez w wykonaniu uczniów klas III gimnazjum. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały uczennice klasy IIIb gimnazjalnej: Aleksandra Sieńkowska, Maja Dąbrowska, Weronika Undziakiewicz, które wykonały utwory pt. "Nawet jeśli" oraz "Mama Mia".

Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Wyróżniono laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych: Szymon Gerej kl. VIII a - laureat konkursu wojewódzkiego z historii oraz finalistka Wiktoria Hyrycz z kl. IIIb, Michał Wilczyński kl. VIII b - finalista konkursu wojewódzkiego z geografii oraz finalistka Aleksandra Filipkowska z kl. IIIb. Nagrodzono także młodych sportowców: II miejsce w wojewódzkim finale XXI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach pzrełajowych chłopców szkół podstaowych zajęli - Jakub Archacki, Bartosz Kucharczyk, Rafał Łysik, Jakub Morka, Paweł rozenek, Szymon Sadowski, Jakub Sema, Kordian Kuchta, Piotr Składanek, Jan Więch. II miesjce w wojewodzkim finale XXI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży szkolnej w pływaniu drużynowym chłopców szkół podstawowych zajęli - Dawid Apelski, Fabian Dyga, Bartosz Borek, Jakub Morka, Marcin Archacki. II miejsce w finale wojewódzkim XXI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minipiłce siatkowej dziewcząt - dwójki - zajęły- Liliana wójcik, Aleksandra Gołębiewska, Amelia Sobczak. 

Dyrektor szkoły postanowił także przyznać nagrody uczniom niepełnosprawnym kończącym szkołę - Mai Roickiej z klasy VIIIa oraz Dawidowi Cholewińskiemu z klasy IIIe.

Miano prymusa szkoły otrzymała Aleksandra Fijałkowska z klasy IIIb gimnazjum z końcową średnią 5,56 oraz wzorowym zachowaniem.

Uczniowie klas gimnazjalnych z najwyższymi średnimi ocen:

Julia Kwiatkwoska 5,44

Adrian Denis 5,44

Wiktoria Szczerba 5,33

Aleksandra Sienkowska 5,29

Bartosz Posiadłowski 5,22

Paweł Gorczyński 5,22

Aleksandra Sztorc 5,17

Kacper Gorczyński 5,00

Weronika Undziakiewicz 5,06

Karolina Kuchta 5,11

Aleksandra Zyśk 5,11

Weronika Bajorek 5,00

Jakub Decewicz 5,17

Bartosz Kośnik 5,00

Uczniowie klas ósmych z najwyższymi średnimi ocen

Marta Sadowska 5,33

Dominika Krzyżewska 5,33

Oliwia Lipska 5,33

Kalina Falba 5,28

Wiktoria Orszulak 5,17

Dawid Bialik 5,17

Mateusz Rudnicki  5,00

Wiktoria Gruchaska 5,00

Mateusz Skrzypek 5,00

Wiktoria Soliwoda 5,06

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówSP nr 5 w Wyszkowiezakończenie roku szkolnegozakończenie gimnazjumGimnazjum nr 1 w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Piątek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Dalidy, Juliusza, Łucji

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org