REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Historyczna chwila w Gimnazjum nr 2. Uczniowie ostatniego rocznika zakończyli naukę

Nauka

18 czerwca rozpoczęły się wakacje dla klas III gimnazjalnych wygaszanego Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie. Po raz pierwszy pożegnano także absolwentów klas ósmych w Szkole Podstawowej nr 4 w Wyszkowie. Rok szkolny zakończyło 170 gimnazjalistów tym samym kończących erę gimnazjów, które istniały od 20 lat.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy IIId gimnazjalnej - Ilona Iwańska wraz z Aleksandrem Kasjaniukiem.

- Dzisiejsza chwila jest historyczna, bowiem ostatni rocznik gimnazjalistów kończy swoją edukację. Po 20 latach gimnazjum staje się historią. Dwadzieścia lat tradycji, pełne trudów, strachu i nadziei na lepsze jutro. Siedemnaście lat temu, możliwe, że właśnie w tym miejscu, stał pierwszy rocznik kończący tę szkołę po trzyletnim toku nauczania. Czy czuli to samo co my? Strach przed przyszłością i nieznanym? Po raz pierwszy ósmoklasiści zdali egzamin i opuszczają mury szkoły podstawowej. Dziś wasze serca przepełnia nie tylko radość z otrzymania świadectwa ukończenia gimnazjum, ale także smutek z powodu rozstania z tym, co stanowiło istotę waszego życia w ciągu ostatnich lat. I choć nie raz przysparzaliście wielu zmartwień nauczycielom, zapewne chcielibyście, aby w ich pamięci pozostały tylko te lepsze chwile. Każdy z nas wie, że całe życie jest szkołą - mówili uczniowie.

Przypomnieli początki powstania gimnazjum oraz nauczycieli pracujących przez te 20 lat.

- 1 września w 1999 roku dzwonek przywitał pierwszy rocznik gimnazjalistów, który liczył 364 uczniów. Klas było 13. Przez te lata kadra pedagogiczna się uszczypliła, jednak są tacy, którym udało się dotrzeć do końca. Są to panie: Hanna Czyżo, Ewa Nowak - Kowalska, Dorota Świerczewska, Ineza Pieniążek, Joanna Sarnacka, Elżbieta Dobrzyńska, Iwona Dudek, Jolanta Sieńkowska, Ewa Decyk, Beata Kamińska, Bogusława Gemza, Małgorzata Kocięcka, Magdalena Kozon, Bożena Lewandowska, Urszula Wierzchoń, Jolanta Paczkowska.

Wzruszającą przemowę wygłosiła również dyrektor szkoły Ewa Runo.

- Spotykamy się w takiej okoliczności można by rzec historycznej. Ten moment przechodzi do historii. Dzisiaj odchodzą ostatni absolwenci Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie. Gimnazjum kończy właśnie swoją misję, którą rozpoczęło 20 lat temu. Z powodu zmiany reformy oświaty, zmienia się system oświaty i gimnazja z tego systemu niestety giną. Dzisiaj żegnamy tę szkołę, ale żeby nie było tak smutno, to chciałabym wam powiedzieć, że tak naprawdę najważniejsi jesteście wy, uczniowie. Kończycie pewien etap, robicie swój pierwszy krok w dorosłe życie. Każdy, kto kieruje swoją drogę w przyszłość zawsze się obawia. Przed wami nowe, nieznane. Wy nie musicie się niczego obawiać, jesteście świetnie przygotowani, macie świetne fundamenty, ta szkoła dała wam świetne i mocne fundamenty do tego, żebyście mogli sięgać po każde marzenia, jakie tylko wymyślicie, po to, czego pragniecie. Nasza szkoła daje właśnie te uniwersalne wartości - pracowitość, uczciwość, odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i za innych. Tak wychowuje ta szkoła, tak wychowywało to gimnazjum – mówiła.

Dyrektor  Ewa Runo podziękowała również Konradowi Chrzczonowskiemu, Ewie Decyk, Agnieszce Kaczmarczyk, Aleksandrze Lange, Krzysztofowi Ogrodzińskiemu, Agnieszce Pałce, Maryli Piech, Urszuli Siankowskiej, Ninie Szawie, Danucie Świerczewskiej, Agnieszce Trzcińskiej, Elżbiecie Włodarczyk i Katarzynie Zarzyckiej.

Głos zabrał przewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy Karol Garlacz.

- Jest to miejsce, w którym wiele, naprawdę wiele się działo, wiele się dzieje do tej pory. Mimo że gimnazjum przechodzi do historii, to wiem, że i tak nadal będzie się tu wiele działo, ponieważ atmosfera jaka tutaj panuje jest po prostu wyjątkowa. To, że udało wam się skończyć gimnazjum, ósmą klasę nie musicie się martwić na pewno, ze wszystkim sobie poradzicie to jest tylko jeden etap w waszym życiu, który mam nadzieję, będziecie wspominali z taką radością i pasją w swoim życiu – mówił.

Wyróżniono najlepszych sportowców wśród uczniów klas III gimnazjalnych: Julia Gołębiewska, Filip Augustyniak, Maciej Chaciński, Marcin Dudziński, Amadeusz Kamiński, Mateusz Kmieć, Aleksander Mróz, Franciszek Mielcarz, Konrad Płomiński, Dominik Popławski, Tomasz Wezenfeld, Adrian Więcek, Piotr Zaniewski. Wręczona także nagrody w konkursach historycznych, za zajęcie II miejsca w gminnym konkursie pod hasłem „18 Niepodległa" oraz w konkursie przedmiotowym z historii etap rejonowy Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Nagrodę otrzymał Oliwier Ciskowski z klasy III b. Uczennica klasy VIIIb Aleksandra Wróbel zdobyła II miejsce w gminnym konkursie wiedzy pod hasłem „Niepodległa”. Przyznano także nagrody za udział w etapie rejonowym konkursu polonistycznego – Piotrowi Zaniewskiemu. Wyróżnienie w mazowieckim konkursie recytatorskim „Warszawska Syrenka” otrzymał Oliwier Ciskowski. Wyróżnienie w XXXV Międzynarodowym Konkursie Literackim Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej otrzymała Ewa Czupryniak. Laureatom wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe.

Przyznano również tradycyjne już statuetki „Neptuny 2019” dla najbardziej wyróżniających się uczniów. W kategorii „Najlepszy wynik z egzaminu" nagrodę otrzymał Piotr Zaniewski, w kategorii „Aktywny samorządowiec” nagrodę zdobył Oliwier Ciskowski, w kategorii „Artysta roku” - Nikola Mróz, w kategorii „Top Model” nagrodę zdobyło rodzeństwo Adrian i Patrycja Gasiul, statuetka w kategorii „Pozytywnie zakręcony” powędrowała do Adeli Zadrożnej, a w kategorii „Niewidzialna ręka” nagrodę zdobyła Roksana Tybura.

Podczas uroczystości wystąpili również najmłodsi uczniowie klasy Ib, którzy wykonali utwór pt. "Możesz wszystko". Program artystyczny zaprezentowali także uczniowie klas IIId, IIIc IIIf - gimnazjum oraz klas VIIIa oraz VIIIb, pod kierunkiem Inezy Pieniążek. Wykonali utwory pt. „Stand by me”, „Pół kroku stąd”. 

Wyróżniono także najlepszych uczniów:

Klasa VIII a:

Kinga Adamczyk  5,33

Maja Zawadza  5,22

Igor Grodzki  4,89

Oliwia Szulc  4,83

Klasa VIII b:

Maja Pieniążek  5,17

Martyna Pałka 5,06

Maciej Bajorek 5,06

Aleksandra Wróbel  5,06

Aleksandra Kozon  4,83

Kamila Więcek  4,83

Klasa III a gimnazjalna

Maja Racka  5,28

Parycja Jachimska 5,11

Oliwia Zdun  5,00

Julia Zalewska  4,83

Klasa III b gimnazjalna

Piotr Zaniewski 5,67

Anna Krucińska  5,50

Nikola Mróz  5,39

Marta Pękul  5,39

Aleksander Mróz  5,17

Joanna Wiśniewska 5,06

Maciej Chaciński  4,94

Julia Borek  4,89

Tomasz Wezenfeld  4,83

Oliwier Ciskowski  4,83

Gabriela Strzelińska  4,78

Adrian Więcek  4,78

Anna Gębicka  4,78

Antoni Lisek  4,78

Franciszek Mielcarz 4,78

Klasa III c gimnazjalna

Natalia Sobotka  5,44

Marcelina Kaczmarska  5,33

Zuzanna Cholewińska  5,28

Zofia Liśkiewicz  5,22

Kamila Dzierbun 5,11

Ewa Czupryniak  5,0

Julia Kowalska  4,78

Kalina Siuchno 5,00

Alicja Trociewicz  5,00

Klasa III d gimnazjalna

Paulina Kazimierczyk  5,44

Dawid Archacki  5,33

Daria Dąbrowska  5,33

Julia Gronkiewicz  5,33

Ilona Iwańska  5,22

Amelia Kucińska 5,11

Zuzanna Królikowska  5,11

Julian Obuchowski 5,06

Krystian Uzdowski  5,06

Maja Kowalkowska  5,00

Patrycja Gasiul  4,94

Alicja Liwska  4,94

Roksana Tybura  4,94

Julia Witkowska  4,94

Jakub Popowicz  4,78

Wiktoria Świadkowska  4,78

Klasa III f gimnazjalna

Sandra Iwańska  5,11

Zuzanna Korpikiewcz  5,00

Julia Gołębiewska  4,94

Wiktoria Gaszczyńska  4,89

Laura Iwańska  4,83

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówSP nr 4 w Wyszkowiezakończenie roku szkolnegozakończenie roku gimnazjalistówGimnazjum nr 2 w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Sobota
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Alfreda, Izydora, Zoriny

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org