REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Węzeł czeka na odbiór, kierowcy czekają na węzeł

Powiat

Do szewskiej pasji doprowadza wielu kierowców inwestycja prowadzona na węźle północnym Wyszkowa w Turzynie. Stojąc w korkach, zdenerwowani obserwują powolny postęp prac i pytają, kiedy zostanie przywrócony normalny ruch na S8. Z naszych ostatnich informacji wynika, że utrudnienia potrwają do 19 czerwca.

REKLAMA

Przedłużają się prace remontowe na drodze ekspresowej S8 i związane z tym utrudnienia na węźle drogowym w Turzynie. Początkowo lewy pas ruchu w kierunku Wyszkowa miał zostać wyłączony w dniach 13-31 maja. Wykonawca do dzisiaj nie zakończył prac. Kierowcy nie szczędzą mocnych słów. Wielu z nich interweniowało w naszej redakcji.

- Przejeżdżam tamtędy codziennie i tam się nic nie dzieje - mówi jeden z nich. - Roboty na trzy dni, a tyle ludzi od kilku tygodni codziennie stoi w korkach. To nasz czas, to zatruwanie środowiska, przecież "żywego ducha" nie ma tej budowie - skarży się.

Powodem opóźnienia jest długi czas oczekwiania na wyniki ekspertyzy gęstości i jakości podbudowy drogi.

- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych dokonała standardowego przeglądu ukończonych w ubiegłym roku prac przy budowie węzła i w efekcie nakazała wykonawcy sfrezowanie niewłaściwej jakości nawierzchni. Po sfrezowaniu pobrała do badania próbki podbudowy. Do czasu otrzymania wyników ekspertyzy nie zezwoliła wykonawcy na ułożenie warstwy wierzchniej asfaltu - wyjaśnia nam urzędnik miejski z Wyszkowa. Przedstawiciele gminy interweniowali w tej sprawie w GDDKiA. Z ostatnich informacji wynika, że ruch wahadłowy na węźle w Turzynie potrwa jeszcze do 19 czerwca. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


węzeł PólnocnyWyszkówS8remont

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Niedziela
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org