REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Życie mnie Mnie!" - wyjątkowe pożegnanie ostatniej klasy Gimnazjum nr 1

Nauka

Klasa IIIb w Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie jest klasą wyjątkową. To ich rocznik jako ostatni kończy erę szkół gimnazjalnych w Polsce. Są także prymusami w swojej placówce. W nagrodę za wyniki w nauce oraz jako oznakę wsparcia przy odbiorze wyników egzaminu gimnazjalnego, otrzymali od rodziców koszulki z napisem „Życie mnie Mnie”.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Napis na koszulkach nie jest przypadkowy. Tekst fraszki „Skarga zmiętego” Jana Izydora Sztaudyngera pojawił się na tegorocznym egzaminie gimnazjalnym.

- Mnie też to życie mnie. Dorosłych mnie, wszystkich mnie. Czasami... - zwróciła się do swoich wychowanków Bożena Michalak. - Dzisiaj jest taki dzień szczególny. Wy jesteście szczególni. Kończycie dwie dekady gimnazjum. Jesteście ostatnim, szczególnym rocznikiem.

Tego dnia gimnazjaliści otrzymali także hasła i loginy niezbędne do zalogowania się na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, aby sprawdzić wyniki z pisanych egzaminów.

- Wiem, że nie zawsze jest tak, że każdy egzamin w życiu wychodzi nam najlepiej. 70 proc. to szczęście, a pozostała część to wiedza. Może komuś ten egzamin niekoniecznie się udał, dlatego to hasło - aby życie Was nie zmięło! Wasi rodzice Was bardzo kochają, wybaczą Wam jeżeli będą jakieś niedociągnięcia. To był ważny egzamin, tzw. mała matura. Przed Wami teraz prawdziwa matura. Już wiecie, jak się uczyć, przygotowywać, tak, abyście się nie stresowali. Przed Wami w życiu jeszcze wiele egzaminów, ten nie był najważniejszy. Nie przejmujcie się, nie denerwujcie się. Napewno wymarzone szkoły Was przyjmą - kontynuowała wychowawczyni.

Klasa IIIb ma najwyższą średnią w wygaszanym Gimnazjum nr 1 - 4.45. Wśród uczniów tej klasy znajdują się także prymus z najwyższą średnią w szkole, których poznamy podczas zakończenia roku szkolnego 19 czerwca.

REKLAMA

Aleksandra Szulc

Udostępnij:


gimnazjaliściegzamin gimnazjlanyGimnazjum nr 1

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Sobota
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Alfreda, Izydora, Zoriny

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org