REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nie będzie przeprawy promowej Brańszczyk-Kamieńczyk

Powiat

Decyzją wójta gminy Brańszczyka w tym roku nie zostanie uruchomiona przeprawa promowa na Bugu, łącząca gminy Brańszczyk i Wyszków. Powodem jest zły stan techniczny promu.

REKLAMA

Przeprawa promowa został uruchomiona w 2010 roku. Szybko stała się lokalną atrakcją turystyczną. W tym sezonie nie będzie jednak dostępny dla mieszkańców i turystów. Decyzją wójta Brańszczyka w tym roku prom nie zostanie uruchomiony z powodu złego stanu technicznego. 

- Okazało się, że trzeba dokonać napraw, pan, który zajmuje sie promem wycofał się z tych czynności, zgłaszajac nam, że są niezbędne prace konserwacyjne. nikt inny nie podejmuje się naprawy, musimy sprawdzić stan promu - informuje naszą redakcję sekretarz gminy Brańszczyk Elżbieta Paziewska.

Kiedy okazało się, że prom jest niezdatny do użytku, w jakim jest stanie, dlaczego prac konserwacyjnych nie przeprowadzono w sezonie zimowym, tego pani sekretarz dokładnie nie wie, bo nie uczestniczyła w rozmowach z operatorem promu. Z wójtem Wiesławem Przybylskim nie udało nam się porozmawiać (przebywał na urlopie). Mimo wielokrotnych prób, nie udało nam się także skontaktować telefonicznie z operatorem promu. Z informacji Elżbiety Paziewskiej wynika, że prom ma być remontowany.

- Do końca nie można w tej chwili stwierdzić, że nie będzie on dostępny w tym sezonie. Musimy dokładnie sprawdzić stan techniczny promu - mówi pani sekretarz.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


promBrańszczykKamieńczykBugprzeprawa promowa

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Piątek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Dalidy, Juliusza, Łucji

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org