REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Uczennice z Zabrodzia piąte w unihokeju w Polsce!

Sport

W dniach 7 - 9 czerwca w Elblągu odbył się „XXVI Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży”. Jest to największa impreza unihokeja, która gromadzi najlepsze drużyny szkolne w kraju i ma rangę mistrzostw Polski. Do zawodów przystąpiły dziewczęta z Zabrodzia, które po świetnej grzej zajęły bardzo wysokie V miejsce!

Galeria zdjęć


REKLAMA

W ramach festiwalu rozegrano m.in. X Mistrzostwa Polski Szkół Ponadpodstawowych, XV Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej (VII i VIII klasy szkół podstawowych i III klasy gimnazjów) oraz XIII Ogólnopolskie Igrzyska Szkół Podstawowych (klasy VI i młodsze). Na 6 halach rywalizowało 95 drużyn i ponad 1300 zawodników. W Igrzyskach  grup młodszych do rywalizacji przystąpiło 20 drużyn, które w drodze losowania podzielono na 4 grupy:

Grupa A

1. Wierzchowo

2. Lasocice

3. Żabi Róg

4. Domanowo

5. Łozina

Grupa B

1. Bukowisko

2. Strzelce Krajeńskie

3. Banino

4. Radzewo

5. Płoskinia 

Grupa C

1. Trzebinia

2. Zielona Góra

3. Nowy Dwór Kw. 

4. Góra św. Małgorzaty

5. Orzysz

Grupa D

1. Brudzew

2. Międzylesie

3. Kramarzyny

4. Zabrodzie

5. Godkowo

Wyniki meczów grupowych:

Zabrodzie – Brudzew 3:3

Zabrodzie – Godkowo 2:1

Zabrodzie – Międzylesie 6:0

Zabrodzie – Kramarzyny 4:2

Dzięki dobrym występom w grupie "D" udało się awansować do najlepszej ósemki, z której utworzono kolejne dwie grupy: "E" i "F"

Grupa E

1. Żabi Róg

2. Domanowo

3. Banino

4. Radzewo

Grupa F

1. Nowy Dwór Kw.

2. Orzysz

3. Zabrodzie

4. Brudzew

W grupie "F" rozegraliśmy kolejne dwa mecze (mecz z Brudzewem został zaliczony z poprzedniej fazy rozgrywek). Niestety pierwszy z nich – z Nowym Dworem Kwidzyńskim - przegraliśmy 2:5. Poprzez niekorzystne dla nas wyniki innych meczów w grupie (Orzysz – Brudzew 1:1, Brudzew - Nowy Dwór Kwidzyński 1:2) nawet wygrana w ostatnim meczu z Orzyszem nie dałaby nam awansu do półfinału. Po remisowym meczu z Orzyszem (2:2) stanęliśmy do walki o 5 miejsce. Był to dla nas ostatni meczu turnieju, w którym zmierzyliśmy się z SP Domanowo. Spotkanie było bardzo zacięte i wyrównane. Po regulaminowym czasie gry remisowaliśmy 2:2. O wyniku miały zadecydować rzuty karne... Na szczęście nasze dziewczęta zachowały zimną krew i rozstrzygnęły spotkanie na swoją korzyść. W serii rzutów karnych świetnie spisała się nasza bramkarka – Kinga Skoczeń, która nie dała się ani raz zaskoczyć! Podczas igrzysk ulegliśmy tylko jednemu zespołowi - SP Nowy Dwór Kwidzyński. Jak się później okazało była to drużyna, która ostatecznie zajęła I miejsce w zawodach.

Skład reprezentacji szkoły: Martyna Redlicka, Kinga Skoczeń, Lilianna Getka, Julia Perlan, Ewelina Kryszkiewicz, Natalia Wójcik, Kinga Buczna, Maria Ruszczak, Anna Zaręba, Maria Połodziuk (kapitan), Natalia Wielgolaska, Natalia Górecka, p. Sylwia Zaręba (opiekun), p. M. Mędrzycki (opiekun). Piąte miejsce w największych krajowych zawodach to kolejny ogromny sukces unihokeistek z Zabrodzia. Gratulujemy!

Opracował: MM

Źródło:www.portel.pl, www.szs.pl

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Zabrodzieunihikej„XXVI Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży”Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziuturniej unihokeja w Elblągu

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Alany, Damiana, Liwii

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org