REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Bo w nas jest radość" - niepełnosprawni świętowali w Brańszczyku

Powiat

"Bo w nas jest radość" - pod takim hasłem 12 czerwca w Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku odbył się piknik, który zorganizowany był już po raz dwunasty. W tym roku udział w nim wzięło dwadzieścia placówek z województwa mazowieckiego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Oficjalnego otwarcia pikniku dokonał starosta powiatu wyszkowskiego Jerzy Żukowski, który objął honorowy patronat nad wydarzeniem.

- Bardzo cieszę się, kiedy tak ważne i tak potrzebne imprezy odbywają się w naszym powiecie - powiedział. - Wierzę, że podczas takich właśnie wydarzeń, dochodzi do budowania trwałych relacji, odnajdywania szczęścia, radości i satysfakcji. Wspólna zabawa, czas spędzony razem stanowił będzie trwały budulec naszej wspólnoty, małej ojczyzny, a przede wszystkim rodziny. Festyny sportowe szczególnie w XXI wieku, gdzie często króluje jedynie smartfon i komputer, są w mym odczuciu swoistą podróżą, której finałem będzie nie tylko szeroki uśmiech, szczera radość, ale co najważniejsze zdrowie i zabawa. Kiedy patrzę na wszystkie twarze zebranych tutaj osób, to wiem, że spotkały się właśnie takie osoby, osoby dla siebie ważne, chcące spędzić kolejny dzień, w swoim gronie. Liczę, że dziesjszy festyn sportowy będzie dla was wszytkich wielką frajdą, czasem na prawdziwy relaks. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego by ten dzień był wyjątkowy i niepowtarzalny. Gorąco pozdrawiam również wszystkich przyjezdnych. Mam nadzieję, że w gościnnym Brańszczyku będziecie czuli się jak w swoim domu - mówił.

Głos zabrała także Elżbieta Piórkowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Wyszkowie, dyrektor ZSS w Brańszczyku.

- Już po raz dwunasty spotykamy się w tak pięknych okolicznościach, osoby z niepełnosprawnościami, które chętnie przyjeżdzają do przeuroczego Brańszczyka - urokliwej wsi polskiej, gdzie możemy pokazać, jakie tradycje na tej wsi polskiej panują. Jednocześnie zapromować naszą gminę Brańszczyk, a przede wszystkim powiat wyszkowski, bo to dwanaście lat temu powiat był inicjatorem tego spotkania na terenie Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku. Dzisiejszy nasz piknik jest bardzo radosny - mówiła. 

Uroczystości rozpoczął barwny korowód, który przeszedł ulicami Brańszczyka. Każdy uczestnik parady niósł kolorowe balony. Część artystyczną zainaugrurowali uczniowie ZSS w Brańszczyku, którzy wykonali piosenkę pt. "Jeśli jesteś dziś szczęśliwy" przy akompaniamencie muzykoterapeuty Adama Chołysa pod kierunkiem Marioli Leśnik. Wygimnastykowana drużyna "Sprężynki" z Zespołu Szkól Specjalnych z Brańszczyka zaprezentowała pokaz piramid gimnastycznych, który zrobił ogromne wrażenie na zgromadzonych. Uczniów do występu przygotowały Aneta Kania oraz Anna Sakowicz. Animacje taneczne poprowadziła Karolina Jastrzębska z ZSS w Brańszczyku. Klasa III ZOP w Brańszczyku zaprezentowała swoje umiejętności wokalne pod kierunkiem Natalii Łapińskiej.

Dla najmłodszych opiekunowie z ZSS w Brańszczyku przygotowali wiele zabaw m.in. tor z przeszkodami, było także malowanie buziek, zabawy z chustą, konkurencja łowienia rybek, skoki przez koła, labirynt, uczestnicy mogli wziąć również udział w „Biegu radości” na dystansie 100 metrów, który nadzorował Marek Zalewski. Można było także spróbować szczęścia w loterii fantowej i zasmakować swojskiego jadła. Przygotowana była również fotobudka. Największą atrakcją pikniku była możliwość popływania kajakami, dzięki uprzejmości "Agroturystyki u Kaflika" oraz pluskania się przy zraszaczu ogrodowym, co sprawiło wiele frajdy najmłodszym. Zorganizowano wiele konkursów, w których niepełnosprawni mogli wykazać swoje umiejętności m.in. gra w szachy oraz warsztaty malarskie.  

Dyplomy z podziękowaniem "A kto potrafi cieszyć się z małych rzeczy, ten mieszka w ogrodzie szcześliwości" wręczono wszystkim Ośrodkom biorącym udział w pikniku. Przygotowano również ognisko z kiełbaskami a na zakończenie czekała zabawa taneczna. Piknik poprowadziły Mariola Leśnik oraz Anna Przybysz oraz z ZSS w Brańszczyku. 

Wspólorganizatorami byli: starosta powiatu wyszkowskiego Jerzy Żukowski, Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Niepełnosprawnym "Dla jednego uśmiechu", Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu w Wyszkowie, ZSS w Brańszczyku, Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku na czele z dyrektor Danutą Ziomek, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku ks. kan. Paweł Stachowski, wójt gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski. W pikniku udział wzięły szkoły, przedszkola i domy pomocy społecznej z Wyszkowa, Brańszczyka, Trzcianki, Pułtuska, Zuzeli, Ostrołęki, Tłuszcza, Gródka Rządowego, Niegowa, Makowa Maz.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


powiat wyszkowskiBrańszczykpiknikniepełnosprawni"Bo w nas jest radość"Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Alany, Damiana, Liwii

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org