REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ptasie śpiewy i las o świcie - Nadleśnictwo Wyszków ogłasza konkurs

Turystyka

8 czerwca o godzinie 3:00 w ośrodku szkoleniowym przy siedzibie biura Nadleśnictwa Wyszków po raz pierwszy zorganizowane zostało wydarzenie pod nazwą „Ptasie śpiewy i las o świcie”.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Leśniczy - ornitolog Rafał Wyszyński oraz przyrodnik - ornitolog Marek Twardowski wspólnie opowiedzieli o komunikacji głosowej u ptaków, rodzajach ptasich głosów i ich znaczeniu, udzielili porad jak zacząć naukę rozpoznawania ptaków po głosach.

Na wstępie, w sali konferencyjnej nadleśnictwa, słuchacze mogli zapoznać się z głosami poszczególnych gatunków, które planowaliśmy usłyszeć. Po wstępnym przygotowaniu teoretycznym, wybraliśmy się w teren by nasłuchiwać ptaków. Wybraliśmy się do lasu w porze dnia, kiedy aktywność głosowa ptaków jest największa, toteż bogactwo gatunkowe śpiewających i porozumiewających się skrzydlatych mieszkańców lasu dopisało nam wyśmienicie. Wśród najciekawszych gatunków, jakie usłyszeliśmy i zaobserwowaliśmy tego dnia znalazły się zniczek i muchołówka mała. Każdy z uczestników zakończył wycieczkę bogatszy o umiejętność rozpoznania po głosie co najmniej kilku gatunków ptaków występujących w naszych lasach. Organizatorzy dziękują uczestnikom za udział w zajęciach o tak nietypowej porze.

Uwaga konkurs!

Pierwsza osoba, która poprawnie rozpozna gatunek ptaka śpiewającego na załączonym nagraniu: http://tubawyszkowa.pl/files/upload/270vCBjs6AsCI2FbLl9KoXHk101PtiPp.mp3  otrzyma płytę z głosami ptaków Polski. Odpowiedzi proszę przesyłać na adres e-mail: piotr.ludwikowski@warszawa.lasy.gov.pl

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


powiat wyszkowskiNadleśnictwo WyszkówPtasie śpiewy i las o świciekonkurs

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Wtorek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Ä?ucji, Witolda, Wilhelma

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org