AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Bug wygrywa i wskakuje na "barażowe miejsce"

Wynikiem 7:0 dla Bugu Wyszków zakończyło się sobotnie spotkanie podopiecznych Arkadiusza Mielczarczyka z Promnikiem Łaskarzew. Dzięki zwycięstwu wyszkowianie zostali wiceliderami tabeli. Jeśli je obronią, zagrają w barażu. Bug może awansować bezpośrednio, ale musi liczyć na potknięcie rywali.

Mecz z Promnikiem Łaskarzew był z gatunku tych za sześć punktów. Wygrana dawała awans na pozycję barażową, punkty zgubić musiała także Olimpia Warszawa. W starciu z Promnikiem murowanym faworytem byli piłkarze trenera Mielczarczyka.

Strzelanie Bug rozpoczął bardzo szybko i do przerwy prowadził 5:0. Prowadzenie mogło być wyższe, ale wyszkowski zespół nie wykorzystał rzutu karnego. W drugiej połowie Bug dołożył jeszcze dwa trafienia i pokonał rywali 7:0. Trzy gole w tym spotkaniu strzelił Łukasz Kamiński, dwa Marcin Stańczyk, po jedym golu dołożyli Nico Wouters i Jakub Rejnuś. Dzięki zwycięstwu i stracie punktów przez Olimpię Warszawa, Bug awansował na drugie miejsce w tabeli.

W kolejnym meczu gracze trenera Mielczarczyka podejmą Mazura II Karczew. Przed ostatnią kolejką sytuacja w walce o awans jest niezwykle ciekawa. W grze pozostają trzy zespoły: Olimpia (3 miejsce), Bug (2 miejsce) i liderująca Unia. Liderowi do awansu wystarczy punkt w starciu ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki. Jeżeli Bug chce awansować bezpośrednio, musi liczyć na potknięcie rywali. Trzy punkty zdobyte w meczu z Mazurem wystarczą na obronę drugiego miejsce i grę w barażach. Swoje chce ugrać także Unia, jednak tu mało zależy od graczy z Warszawy a więcej od ich wyprzedzających ich Bugu i Unii. Ostatnia kolejka "okręgówki" zapowiada się zatem niezwykle emocjonująco. Początek spotkania Bug Wyszków - Mazur II Karczew w sobotę, 15 czerwca o godz. 11.00 na sztucznym boisku (wejście od ul. Okrzei).

Promnik Łaskarzew-Bug Wyszków 0:7 (0:5)

Gole dla Bugu: Kamiński (3), Stańczyk (2), Wouters, Rejnuś