REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Głośmy radość życia". IX wyszkowski Marsz dla Życia i Rodziny

Miasto

IX Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł w niedzielę, 9 czerwca, głównymi ulicami Wyszkowa. Udział w nim wzięły rodziny z dziećmi, aby dać wyraz poparcia dla wartości, na których chcą budować swoje życie. To też wyraz poparcia dla prawa do życia dla każdego człowieka oraz wychowania dzieci według woli ich rodziców.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Celem marszu była promocja życia, rodziny oraz uzmysłowienie, że tradycyjna polska rodzina jest najważniejsza.

- To niezwykły dzień - dzień świętości, życia, rodziny. Świętujemy właśnie niezwykłą sprawę,  jaką jest życie. Warto o to zabiegać, warto troszczyć się i w tej intencji się modlić, nie tylko dzisiaj, ale zachęcam do tej modlitwy „za życiem” każdego dnia – mówił proboszcz parafii św. Rodziny w Wyszkowie ks. kan. Kazimierz Wądołowski.

O „Marszu dla Życia i Rodziny” opowiedziała inicjatorka wyszkowskiego wydarzenia Alicja Śniadała z diecezjalnej Diakonii Życia.

- Mieliśmy rzucane kłody pod nogi, ale mimo wszystko, widzimy dalej sens organizowania tego marszu. Nie można się poddawać. Ogromne podziękowania należą się ks. Jackowi Kotowskiemu – duszpasterzowi diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin, za modlitwę, za wsparcie, katechezę, przede wszystkim, że zawsze nas mobilizuje do tego dzieła. Tym bardziej, że jest to bardzo trudne w dzisiejszych czasach, kiedy mamy taką walkę - atak na rodzinę, na wychowanie, na wzorowy model rodziny, na wychowanie moralne w rodzinie. Dziękuję również wszystkim rodzinom ze wspólnot – Gloriosa, Domowy Kościół, Theoforos, to też takie świadectwo, że się jednoczymy w tak ważnych momentach, że możemy wspólnie, mimo różnych wspólnot, wszyscy w jednym dziele pięknie dać wyraz naszej przynależności do rodziny bożej. Dziekuję duszpasterzom na czele z księżmi proboszczami – św. Rodziny, św. Wojciecha, św. Idziego - mówiła.

Po uroczystej eucharystii odprawionej w Sanktuarium św. Idziego, wierni przeszli ulicami Wyszkowa z modlitwą i śpiewem na ustach. Trasa marszu liczyła ok. 4 kilometrów, prowadziła ze skweru Jana Pawła II, ulicami Daszyńskiego, Pułtuską i Sikorskiego do placu przy Sanktuarium Świętej Rodziny. W marszu uczestniczyły rodziny z dziećmi, które dały wyraz wiary oraz świadectwa ochrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, nierozerwalności rodziny, jej powołania do świętości oraz ojcostwa i macierzyństwa. Wierni przygotowali transparenty nawołujące do poszanowania życia i godności ludzkiej, m.in. „Miłość rodzi życie”, „Rodzina kolebką życia”, „Zwyciężamy miłością”, „Głośmy radość życia”, „Piąte: Nie zabijaj”, „Wybierajcie więc życie”. W marsz włączyły się wszystkie trzy wyszkowskie parafie. Uroczysty przemarsz zakończył się całodziennym piknikiem rodzinnym, na którym przygotowano wiele atrakcji, m.in. zabawy dla rodziny i dzieci oraz poczęstunek. 

Inicjatorem marszu jest Diecezjalna Diakonia Życia pod Patronatem Duszpasterstwa Rodzin. W tym roku w inicjatywie bierze udział 130 miejscowości z całej Polski, w tym sześć z diecezji łomżyńskiej - Wyszków, Ostrów Mazowiecka, Łomża, Jedwabno, Wysokie Mazowieckie, Czyżew.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówmarsz dla Życia i RodzinySanktuarium św. Idziego w WyszkowieSanktuarium św. Rodziny w Wyszkowiemarszdla rodzinypromocja rodziny, życia i świętości

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Alany, Damiana, Liwii

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org