REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Czołówka" na "ósemce"

Na Sygnale

Do poważnie wyglądającej kolizji drogowej doszło dziś (9 czerwca) przed godziną 15.00 na trasie S-8 w rejonie węzła Mostówka (pas w kierunku Warszawy ).

Galeria zdjęć


REKLAMA

Z ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący busem jechał ze zbyt  dużą prędkością. Mężczyzna stracił panowanie nad samochodem co doprowadziło do jego obrócenia o 180 stopni i czołowego zderzenia z prawidłowo jadącą osobówką. Na szczęście nikt nie został ranny. 

- Choć trudno to sobie wyobrazić, ale przy dobrej pogodzie ryzyko tego, że dojdzie do niebezpiecznego wypadku jest ponad 20 razy większe niż wtedy, kiedy pada śnieg. Do wypadków drogowych dochodzi najczęściej na terenie zabudowanym, choć więcej ofiar śmiertelnych pociągają za sobą wypadki poza terenem zabudowanym.Najwięcej wypadków ma miejsce na prostych odcinkach dróg oraz na skrzyżowaniach z drogą z pierwszeństwem. Podsumowując: największe ryzyko wypadku drogowego występuje tam, gdzie czujemy się bezpiecznie. To właśnie usypia naszą uwagę - mówi policja. - W ciągu dnia, przy dobrych warunkach drogowych, po suchej, prostej trasie poruszamy się z reguły najszybciej, a przez to, że nie czujemy się zagrożeni, często przestajemy uważać, a naszą uwagę pochłania co innego niż prowadzenie auta, np. obsługa radia czy smartfona. Podczas jazdy w dobrych warunkach bardzo szybko tracimy też poczucie prędkości - 100 km/h w słoneczny dzień na prostej drodze może sprawiać wrażenie, że się "wleczemy" . Taka sama prędkość w gorszych warunkach wzbudza już znacznie większe emocje. Za dnia, przy dobrej pogodzie natężenie ruchu jest też z reguły najwyższe, to również sprawia, że prawdopodobieństwo wypadku wzrasta.

Źródło: KPP Wyszków

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Alany, Damiana, Liwii

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org