REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Gimnastyczno-akrobatyczne show z JK Sport

Sport

Około 250 dzieci i młodzieży wystąpiło 8 czerwca w pokazach grup akrobatyczno-gimnastycznych prowadzonych przez Stowarzyszenie JK Sport Karoliny i Jakuba Szczerbów. W szóstych już w historii pokazach zaprezentowały się gimnastyczki i (w mniejszości) gimnastycy w wieku od 4 do 16 lat.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Był to już szósty pokaz grup JK Sport. Czerwcowy pokaz tradycyjnie jest zwieńczeniem całego roku treningów i przygotowań. Stowarzyszenie rozwija się bardzo dynamicznie - z roku na rok coraz większa grupa dzieci chce pod kierunkiem Karoliny i Jakuba Szczerbów doskonalić swoje umiejętności. 8 czerwca w hali WOSiR zaprezentowało się aż dziesięć grup, około 250 osób. Z widowni ich popisy podziwiało ponad sześćset osób - rodziców, dziadków, rodzeństwa i przyjaciół. Układy poszczególnych grup obfitowały w gimnastyczne i akrobatyczne elementy. Dziewczęta wykonywały gwiazdy, salta, szpagaty, sznurki, mostki, przewroty, stania na rękach i bardzo efektowne podnoszenia. Pokaz to połączenie tańca, gimnastyki, akrobatyki. W układach dziewczęta wystąpiły z profesjonalnymi przyrządami gimnastycznymi, jak wstążki, hula hop, piłki, maczugi. Na zajęcia uczęszczają już czteroletnie dzieci i to one otworzyły sobotni pokaz, zbierając ogromne brawa. Prawdziwy popis umiejętności akrobatycznych dały najstarsze grupy - uczennic nawet szkół średnich. 

- Gratuluję wszystkim występującym. Proszę mi wierzyć, ale każdy taki trzyminutowy pokaz jest poprzedzony miesiącami ćwiczeń i treningów. Dziękuję, że regularnie w nich uczestniczycie - mówiła Karolina Szczerba. 

Jak zwykle pokaz został przyjęty bardzo gorąco przez publiczność. W podziękowaniu za konsekwencję, wytrwałość w treningach oraz zaangażowanie i postępy dziewczęta i chłopcy otrzymali od trenerów medale i upominki. 

Uczestnicy spotykają się raz w tygodniu na zajęciach w Szkole Podstawowej nr 5, gdzie trenują pod kierunkiem magister wychowania fizycznego oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, trenerki gimnastyki artystycznej, instruktor akrobatyki, fitness i gimnastyki korekcyjnej - Karoliny Szczerby oraz magistra wychowania fizycznego, trenera pływania, instruktora gimnastyki sportowej oraz trenera personalnego Jakuba Szczerby. Od 2013 roku prowadzą oni z roku na rok coraz bardziej popularne zajęcia dla dziewczynek w Wyszkowie. Zajęcia obejmują elementy gimnastyki, akrobatyki, tańca i baletu, przeplatane są ćwiczeniami ogólnorozwojowymi oraz z przyborami. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Alany, Damiana, Liwii

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org