REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Młodzi przyrodniczy z SP w Długosiodle z największą wiedzą o lesie

Nauka

Trzydzieści drużyn wystartowało 7 czerwca w V Turnieju Wiedzy o Lesie, organizowanym przez Nadleśnictwo Wyszków. Rywalizowali uczniowie klas IV - VIII szkół podstawowych oraz gimnazjaliści z zasięgu terytorialnego Nadleśnictwa Wyszków. Najlepsi okazali się uczniowie z SP w Długosiodle.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o najbliższym środowisku przyrodniczym, kształtowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie zainteresowań przyrodniczych uczniów.

W zmaganiach wzięło udział trzydzieści drużyn, liczących po trzech uczestników, łącznie wystartowało dziewięćdziesięciu uczniów. Każda z drużyn miała do pokonania około dwukilometrową, bardzo malowniczą trasę w lesie, na terenie Nadleśnictwa Wyszków, gdzie czekały na nią zagadnienia do rozwiązania m.in. rozpoznawanie gatunków drzew, roślin, runa leśnego, rozpoznawanie ssaków po tropach, rozpoznawanie owadów, znajomość form ochrony przyrody. Do rozwiązania była również krzyżówka przyrodnicza. Zawodnicy bardzo skrupulatnie odpowiadali na pytania, poziom był wyrównany. W komisji turnieju zasiedli: Piotr Ludwikowski - przewodniczący, Krzysztof Wyrzykowski, Klaudia Juszczak.

W kategorii klas IV - VI najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Długosiodle: Piotr Kachel, Michał Rychlicki, Roksana Urraso. Drugie miejsce przypadło uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie – Oldze Zdrojewskiej, Nikoli Baranowskiej i Amelii Ponichterze. Miejsce trzecie zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieczychach: Kacper Andryszczyk, Kacper Skoczylas oraz Iwona Rębowska.

W kategorii klas VII - VIII i gimnazjalnych wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej w Długosiodle: Julia Krajewska, Patrycja Szczubełek i Aleksandra Rytelewska. Drugie miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzciance: Agnieszka Kurowska, Oliwia Nasiadka i Zuzanna Zdziarstek. Miejsce trzecie przypadło uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie – Julii Gudanis, Miłoszowi Malinowskiemu oraz Mai Rosińskiej.

Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i upominki, a laureatom puchary oraz nagrody rzeczowe – plecaki, piłki do siatkówki, piórniki, powerbanki, pendrivy.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówpowiat wyszkowskiNadleśnictwo WyszkówturniejV Turniej Wiedzy o Lesielasy, przyroda

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Alany, Damiana, Liwii

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org