REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Czekając na nowy skatepark...

Miasto

Wyszkowski skatepark jest wyłączony z użytkowania ze względu na fatalny stan techniczny. Doraźnych remontów obiektu nie będzie, bo gmina planuje budowę nowego. Koncepcję skateparku - być może w innym miejscu - poznamy za około cztery miesiące.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Temat wyszkowskiego skateparku wraca jak bumerang. Nie ma tygodnia, aby nasi Czytelnicy nie przesyłali nam zdjęć, obrazujących aktualny stan obiektu na osiedlu Polonez. Obecnie skatepark jest wyłączony z użytkowania. Urządzenia na nim są pozarywane, połamane, stwarzają zagrożenie kontuzji czy wypadku. Zarządca skateparku - dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 - nie planuje na nim remontów ani napraw. 

- Odbył się ostatnio przegląd z wykonawcą. Ten obiekt w porównaniu z innymi podobnymi w Polsce i tak długo wytrzymał. Jego stan obecnie nie pozwala na użytkowanie a remont nie ma sensu, jest zbyt kosztowny. Gmina planuje nowy skatepark - mówi Zbigniew Szczerba.

W tym tygodniu gmina ma podpisać umowę na wykonanie koncepcji wraz z kosztorysem całego kompleksu sportowo-rekreacyjnego na osiedlu Polonez, w skład którego wchodzi także nowy skatepark. Kompleks "Wyszkowski Park Rozrywki i Sportu" miałby powstać na boisku w bezpośrednim sąsiedztwie skateparku, który - niewykluczone - musiałby zosatć przeniesiony w inne miejsce, ale nadal na terenie SP nr 5. W ramach kompleksu planuje się: rozbudowę pływalni o basen odkryty, budowę bieżni, ścianki wspinaczkowej, tężni, pumptrucka (specjalnie przygotowany niewielki tor zbudowany z zakrętów i muld, łączący jazdę jednośladem - np. rowerem i wszechstronny trening), placów zabaw. 

- Wykonawca będzie miał cztery miesiące na przedstawienie nam koncpecji kompleksu. Chcemy zainicjować dyskusję na temat tej inwestycji, ale w dyskusji chcemy przedstawić realną koncepcję - mówi Adam Mróz, naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego. 

Koncepcja ma kosztować 50 tys. zł. Będzie gotowa za około cztery miesiące. Będzie to koncepcja przestrzenno-ekonomiczna i ma stanowić punkt wyjścia do dyskusji, czy w Wyszkowie jest potrzebna i zasadna budowa kompleksu otwartych basenów, które - przy naszym klimacie - będą wykorzystane maksymalnie przez dwa miesiące w roku. Da też odpowiedź na pytanie o wstępne koszty budowy oraz późniejszego utrzymania obiektu. Już dziś mówi się o 8-10 mln zł (koszt budowy). Gmina chce zrealizować zadanie z pomocą funduszy zewnętrznych, jeśli uda się takie pozyskać. Zakłada, że obiekt będzie wykorzystywał odnawialne źródła energii (fotowoltaika, panele słoneczne, być może geotermia). 

Odrębną kwestią, na którą zwracają uwagę nasi Czytelnicy, jest zabezpieczenie istniejącego skatparku. Obiekt jest wyłączony z użytkowania, ale nie ma najmniejszego problemu z dostępem do niego, choć korzystanie grozi wypadkiem. Urządzenia są pozarywane, połamane, wystają z nich metalowe pręty. 

- Ile byśmy nie wywiesili kartek informujących, że z obiektu nie można korzystać, wszystko zostaje zerwane i śladu nie ma - skarży się  dyrektor SP nr 5. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Alany, Damiana, Liwii

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org