REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nowy skład rady społecznej szpitala

Powiat

Rada Powiatu powołała nową Radę Społeczną przy SPZZOZ w Wyszkowie na kadencję 2019-2023. Znaleźli się w niej przedstawicele wojewody mazowieckiego, gmin, środowiska lekarzy i pielęgniarek, organu prowadzącego, ale zabrakło miejca dla opozycji.

REKLAMA

Powołaniu RadY Społecznej SPZZOZ w Wyszkowie, której kadencja upłynęła 27 maja, towarzyszyły niemałe emocje. Proponowany skład przedstawił Radzie Powiatu starosta Jerzy Żukowski: Waldemar Sobczak (przedstawiciel wojewody), Roman Olszewski (przestawiciel Naczelnej Izby Lekarskiej), Iwona Kulesza (przedstawiciel Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych), przedstawiciele samorządów - Agnieszka Salwin, Aneta Kowalewska, Paweł Kołodziejski, Stanisław Jastrzębski, Krzysztof Jezierski, Wiesław Przybylski, przedsiębiorxa Jerzy Abramczyk, przedstawiciel świata nauki Józef Kowalewski oraz radne powiatowe Ewa Bartosiewicz, Agnieszka Ołdak, Renata Rębała. Radny Bogdan Pągowski zgłosił kandydaturę Wojciecha Kozona, radnego PSL.

- Bo opozycja nie ma nikogo w radzie społecznej, a chce wiedzieć, co się w szpitalu dzieje teraz i w przyszłości - argumentował były starosta. 

Jego wniosek jednak nie przeszedł a wręcz wywołał burzliwa dyskusję.

- Skoro opozycja tak dba o szpital, dlaczego gdy rządziliście nie zabezpieczyliście i nie pilnowlaiście interesów powiatu i szpitala, w konsekwencji czego powiat być może będzie musiał zapłacić znowu kilka milionów złotych za bezumowne korzystanie z gruntów - pytała radna Ewa Bartosiewicz.

Nawiązała do sprawy sporu między powiatem a spadkobiercami rodziny Skarżyńskch, do których należał teren pod szpitalem. W poprzedniej kadencji zarząd wykupił do niego prawo za 5 mln zł. 

- Życzę, byście wy tyle zrobili dla tego szpitala, co poprzednia Rada Powiatu - odpierał Bogdan Pągowski. - Uregulowaliśmy zakup gruntów za 5 mln zł, bez tego nie zrealizowano by projektów przez szpital. Bezumowne korzystanie - spadkobiercy Skarżyńskich nie chcieli na ten temat rozmawiać i będą się sprawy toczyły przez wiele lat. To nie tylko za szpital. Burmistrz, weterynaria będą mieli z tym problem. Jedynie ZDZ przy woli spadkobierców uregulował tę kwestię. Nie wiem, od kiedy sąd uzna bezumowne korzystanie. Są wyroki 10 lat do tyłu ale też takie, że od czasu uregulowania kwestii gruntów. Jestem w pełni odpowiedzialności za te decyzje, to były dobre decyzje i ostatni okres dla szpitala był dobry.

Powołaniu do rady społecznej Wojciecha Kozona z opozycji sprzeciwiła się większość rządząca. Pierwsze posiedzenie nowej rady społecznej zaplanowano na 12 czerwca.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


szpitalSPZZOZWyszkówrada społeczna SPZZOZpowiat wyszkowski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Alany, Damiana, Liwii

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org