REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Złote Gody Koła Gospodyń Wiejskich z Zabrodzia

Powiat

Koło Gospodyń Wiejskich z Zabrodzia 31 maja świętowało piękny jubileusz 50-lecia działalności. Z tej okazji  przygotowano program artystyczny, który przedstawił zespół "Sława", działający przy KGW.  

Galeria zdjęć


REKLAMA

Gości powitała Wiesława Oleksiak – przewodnicząca KGW w Zabrodziu, która pełni tę funkcję od 1972 roku.

- Kocham muzykę, kocham śpiew, dostałam propozycję, czy przyjmę pracę w tym zespole i oczywiście przyjęłam to chętnie, chociaż z początku trochę się obawiałam, że może sobie nie poradzę. Ale okazało się, że wszystko poszło po mojej myśli i jestem bardzo zadowolona - mówiła. - Koło Gospodyń Wiejskich to korzenie naszej tradycji i zwyczajów, to podwaliny naszych domowych ognisk. Śpiewamy, gramy, gotujemy, wykonujemy rękodzieło, wyjeżdżamy do teatru i na różne ciekawe wycieczki. Przygotowywaliśmy także spektakl teatralny. Mamy satysfakcję, że wspólnie zbieramy się i przy tej okazji razem ugotujemy sobie zupę, razem pośpiewamy i to jest taka nasza rozrywka. Śpiew jest naszym całym życiem. My chyba jesteśmy od podstaw zrodzone do śpiewania i tańczenia. Jesteśmy taką wspólną rodziną - dodała.

Życzenia w imieniu marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika przekazał Marian Krupiński.

- Dzisiaj można śmiało powiedzieć, że ta długoletnia historia działalności Koła, liczne sukcesy i osiągnięcia, które tutaj mieliśmy okazję zobaczyć i o których mogliśmy usłyszeć, ale również to pięćdziesięcioletnie podtrzymywanie tożsamości regionalnej, podtrzymywanie tradycji, obyczajów, to wszystko sprawia, że naprawdę macie powody do radości, do dumy, bo to nie kto inny, a wy przez te lata uświetniacie swoimi występami, dając radość, dając piękno, dając zabawę. Uświetniacie większość imprez, które są organizowane na terenie gminy, powiatu a nawet na terenie województwa mazowieckiego. Uświetniając te imprezy, promujecie swoją miejscowość, promujecie gminę i powiat na terenie kraju. Naprawdę robicie dużo dobrego, potrzebnego dla lokalnej społeczności. Jesteście takim zespołem, który nadaje rytm życiu społecznemu i publicznemu. Życzę oczywiście wielu, długich lat działalności z samymi sukcesami - mówił.

W imieniu burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego życzenia przekazała Edyta Wittich - naczelnik wydziału promocji, kultury i sportu Urzędu Miejskiego w Wyszkowie.

- Gratuluję tak zacnego jubileuszu, gratuluję poczucia humoru i pogody ducha. To naprawdę jest godne podziwu. Życzę wielu kolejnych lat zaangażowania w upowszechnianie kultury i tradycji polskiej wsi, życzę kolejnych lat takiej energii jak dziś, tak pozytywnego myślenia i oczywiście zdrowia - mówiła.

Z życzeniami przybył także wójt gminy Zabrodzie Krzysztof Jezierski. 

- Jeszcze raz bardzo wam dziękuję, że reprezentujecie gminę w całym województwie mazowieckim. Robicie to bardzo dobrze. Życzę wam dużo zdrowia, abyście mogli godnie reprezentować gminę Zabrodzie - mówił wójt.

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się od wystawienia humorystycznego spektaklu pt. "Starość przychodzi na swój sposób" - warsztaty teatralne prowadzone były pod kierunkiem Jolanty Fijałkowskiej-Pilarczyk oraz Joanny Lissner. Seniorzy zaprezentowali również wiele piosenek m.in. "Wesołe jest życie staruszka", "Używaj dziewczyno", "Ale to już było", "Uroda, uroda przemija jak woda", "Miała baba chłopa".

Na ręce przewodniczącej powędrowały od gości życzenia, kwiaty i upominki m.in. od radnych powiatowych, przewodniczącej Rady Gminy Zabrodzie, prezesa Lokalnej Grupy Działania Równiny Wołomińskiej, wójta gminy Jadów, prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Strachówki, dyrektora CKSiR w Tłuszczu, sióstr zakonnych ze Zgromadzenia  Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego oraz z OPS w Gaju - Fiszorze, prezesa Stowarzyszenia na Rzecz gminy Zabrodzie "Bractwo Zabrodzkie", dyrektora GOK w Zabrodziu, założyciela Środowiskowego Uniwersytetu Ludowego przy ZS w Zabrodziu, zespołu Seniorów z Tłuszcza "Uśmiech jesieni", Koła Gospodyń Wiejskich "Kalinki", Koła Gospodyń Wiejskich  "Norwidzianki" z Głuch, Koła Gospodyń Wiejskich "Gajowianki".

Z okazji jubileuszu KGW w Zabrodziu zostało odznaczone pamiątkowym medalem Pro Masovia - to medal nadawany instytucjom, osobom, organizacjom za wybitne zasługi, za całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego. Statuetkę za najładniejszy głos wręczono zaś Hannie Fornal - śpiewaczce Zespołu "Sława". Zebrani odśpiewali gromkie "Sto lat". Na wpisy gości czekała kronika KGW. Przygotowano także poczęstunek.

Założycielką KGW w Zabrodziu jest Natalia Ciepielewska. Część artystyczna uroczystości przygotowana została w ramach trzyletniego programu pod hasłem "Seniorzy na start" realizowanego ze środków Województwa Mazowieckiego przez Towarzystwo Teatralne "Kurtyna".

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


powiat wyszkowskiZabrodzieKoło Gospodyń Wiejskichjubileusz 50 - lecia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Alany, Damiana, Liwii

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org