REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Darmowe ogłoszenia

Kącik Prasowy

Polacy coraz chętniej i częściej dokonują zakupów przez internet. Świadczą o tym twarde dane - w ciągu ostatnich 5 lat liczba transakcji dokonywana drogą internetową wzrosła w naszym kraju niemal dwukrotnie.

REKLAMA

Polacy coraz chętniej i częściej dokonują zakupów przez internet. Świadczą o tym twarde dane - w ciągu ostatnich 5 lat liczba transakcji dokonywana drogą internetową wzrosła w naszym kraju niemal dwukrotnie. Jak grzyby po deszczu wyrastają też nowe portale aukcyjne i ogłoszeniowe, a sklepy internetowe cieszą się coraz większym powodzeniem. Co zadecydowało o tym, że nasi rodacy pokochali zakupy online, i stawiają na nie kosztem tradycyjnego chodzenia po sklepach i supermarketach ?

Przede wszystkim wygoda

Na pierwszym miejscu możemy postawić wygodę, która cechuje dokonywanie zakupów przez internet, kosztem tych, robionych w zwykłym sklepie. Zakupy przez internet możemy bowiem dokonywać siedząc wygodnie we własnym domu, w swoich ulubionych kapciach przed komputerem. Większość sklepów i portali z ogłoszeniami w internecie posiada także aplikacje mobilne, które umożliwiają kupowanie za pomocą smartfona. Jest to rozwiązanie podwójnie wygodne, bo wszystko możemy robić dosłownie z poziomu własnego łóżka. Dzisiaj dokonywanie zakupów odbywa się zazwyczaj ekspresowo, a kurier dostarczy nam przesyłkę w ciągu 1-2 dni, co sprawia, że nie opłaca nam się wychodzić do sklepu, w poszukiwaniu produktu, którego akurat potrzebujemy.

Duży wybór i niższe ceny

Kupowanie rzeczy na portalach z ogłoszeniami ma także tę zaletę, że w internecie mamy niemal nieograniczony wybór produktów, dzięki temu możemy wybrać dokładnie taki produkt, jaki chcemy. O wiele wygodniej jest spędzić kilka godzin przed monitorem komputera w poszukiwaniu odpowiedniego dla nas towaru, niż krzątać się po sklepie stacjonarnym. Nie bez znaczenia jest też cena. Sprzedawcy na portalach ogłoszeniowych mocno ze sobą konkurują, co gwarantuje, że ceny są niskie. Nikt przecież nie chce zostać w tyle za konkurencją, dlatego sprzedający obniżają cenę niemal do granic możliwości, na czym korzysta oczywiście klient docelowy.

Podsumowanie

Robienie zakupów przez internet weszło nam już w krew. Wolimy poczekać 1-2 dni na kuriera, niż tułać się po sklepach stacjonarnych i stać w długich kolejkach. Nie chcemy też przepłacać - sklepy stacjonarne świadomie zawyżając ceny swoich towarów sadząc, że klient nie ma wyboru i musi kupić produkt właśnie w tym sklepie. Takie myślenie jest jednak przestarzałe, ponieważ nowoczesny i świadomy klient coraz częściej wybierze internet wiedząc o tym, że tam dostanie ten sam produkt w niższej cenie. Te wszystkie czynniki składają się na fakt rosnącej popularności sklepów internetowych i portali z ogłoszeniami.

Art. promocyjny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org