REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"To są brylanty". Podsumowanie sezonu muzycznego Studia Piosenki

Kultura

Wokaliści ze Studia Piosenki Ireny Zdunek w Wyszkowskim Ośrodku Kultury podsumowali rok nauki koncertem na deskach "Hutnika".

Galeria zdjęć


REKLAMA

24 maja wokaliści w różnym wieku zaprezentowali się na scenie „Hutnika”. Dla niektórych był to kolejny z koncertów, w jakim wzięli udział na przestrzeni wielu lat współpracy z Ireną Zdunek. Inni przed publicznością wystąpili po raz pierwszy.

- Koncert ten jest przeznaczony dla najbliższych naszych wokalistów. Dzisiaj zaprezentują się wszyscy, bez względu na staż, jaki w Studio mają -  podkreśliła prowadząca Irena Zdunek.

Studio Piosenki jest formą kształcenia wokalistów, gdzie mogą śpiewać dzieci, młodzież i dorośli. Irena Zdunek wspomniała, że wie, jak wielu jej podopiecznych, zwłaszcza młodych, marzy o zawodowej karierze wokalisty. Zaznaczyła jednak, że czeka ich jeszcze wiele lat ciężkiej pracy.

- Z Panami, dla mnie jako trenera wokalnego jest taki problem, że jak przychodzą w wieku dziecięcym, to zaczynamy pracować. Pracujemy i nagle przychodzi mutacja. Z głosem dzieją się rzeczy niebywałe, trzeba w tym okresie trochę inaczej pracować z wokalistami. Niektórzy z nich są właśnie w tym okresie, co zapewne da się usłyszeć - usprawiedliwiła swoich podopiecznych. - Grupa dorosłych pań, jest chyba grupą mi najbliższą. Wszystko zaczęło się, gdy przyszły do mnie niezależnie od siebie dwie Panie. Powiedziały tę samą argumentację „całe życie chciałyśmy śpiewać, wcześniej nie miałyśmy takiej możliwości” - wspomniała o kolejnej grupie.

Panie oprócz solowych występów na scenie zaprezentowały się także w trio, do którego dołączyła sama Irena Zdunek. Na zakończenie koncertu zaprezentowały się wokalistki, które na swoim koncie mają nagrody na polskich i zagranicznych festiwalach. Wśród nich znalazły się: Supertalent Wyszkowa 2019 Wiktoria Kukwa oraz wokalistki z grupy „I”.

Irena Zdunek postanowiła wyróżnić osoby, które przez miniony rok pracy osiągnęły największe postępy i odznaczały się wyjątkową systematycznością. Dyplomy otrzymali: Emilia Skowrońska, Bartek Jachacy, Wiktoria Marszał i Małgorzata Wrzeszczak.

- Gratuluję Państwu takich dzieci i takich matek. W czasach, gdy nikomu się nic nie chce, a dzieci siedzą z nosem w telefonie albo w komputerze, to są brylanty. To są dzieci warte wszystkich pieniędzy. Z nich napewno będą wrażliwi i dobrzy ludzie - pochwaliła Irena Zdunek swoich podopiecznych. - Może czasami dziwicie się, czemu ciągam się z nimi na te konkursy, zwłaszcza te zagraniczne. Nic nie dzieje się bez powodu. Oni mogą bez problemu "ścigać się" z dziećmi z całego świata, zresztą udowodniły to nie raz. A poza tym chcę, aby zobaczyli trochę świata oraz zmierzyli się z większym wyzwaniem. Każdy konkurs, wyjazd rozwija ich niebywale, nawet jeśli nie wracają z najwyższą nagrodą.- dodała.

REKLAMA

Aleksandra Szulc

Udostępnij:


Studio PiosenkiIrena ZdunekWOKWOK HUTNIKHUTNIKKoncert

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Wtorek
Wrzesień 2019
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Franciszka, Lamberty, Narcyza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org