REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Społeczność CEZiU uczciła pamięć swojego patrona

Nauka

Na uroczystości z okazji 11. rocznicy nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika zebrali się nauczyciele, uczniowie CEZiU "Kopernik" oraz goście.

Galeria zdjęć


REKLAMA

24 maja społeczność „Kopernika” wraz z gośćmi: wicestarostą powiatu wyszkowskiego Leszkiem Marszałem, zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Wyszkowie mł. inp. Zbigniewem Zięciną, zastępcą dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Wyszkowie bryg. Sławomirem Pietrzakiem, koordynator ds. komunikacji wewnętrznej Quad Graphics Joanną Krzyżaniak, przedstawicielką Rady Rodziców Małgorzatą Składanek, spotkali się na uroczystości poświęconej patronowi szkoły.

- Jest nam bardzo miło, że zdecydowaliście się, aby tak ważne chwile spędzić razem z nami. Za nami 11 lat pracy z patronem. Cały czas doskonalimy się i zwiększamy swoje zasoby. Nie stoimy w miejscu, bo świat nie ma litości dla tych, co stoją w miejscu - zwróciła się do zebranych dyrektor Grażyna Kalinowska.

21 maja 2008 roku Technikum nr 2 i Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 2 wręczony został akt nadania imienia Mikołaja Kopernika oraz akt nadania sztandaru, a w 2013 roku także Liceum Ogólnokształcącemu. W nadchodzącym roku szkolnym placówkę czekają kolejne zmiany, między innymi przyjęcie podwójnego rocznika absolwentów 8-letniej szkoły podstawowej oraz gimnazjum oraz zmiana nazwy Centrum Kształcenia Praktycznego na Centrum Kształcenia Zawodowego.

Tradycje szkolne bardzo często nawiązują do postaci Mikołaja Kopernika. Jedną z nich jest częstowanie podczas święta szkoły piernikami w kształcie serca z odciśniętym logo CEZiU. Warto zwrócić także uwagę na logo placówki - kolorowe kwadraty, układające się w kształt schodów symbolizują min. kwalifikacje zawodowe, projekty i wykształcenie, jakie można zdobyć w szkole i wspiąć się dzięki nim na szczyt.

CEZiU zajmuje powierzchnię ponad 3 hektarów, w budynkach znajduje się 55 sal, w których odbywają się zajęcia teoretyczne, praktyczne, jak również egzaminy zewnętrzne, w zasobach szkoły znajduje się także Schronisko Młodzieżowe „Jowisz” oraz Powiatowe Centrum Doradztwa Zawodowego. Prężnie działa pracownia diagnostyki samochodowej, firma symulacyjna „Helios”. Uczniowie szkoły biorą udział w kursach i szkoleniach, gdzie zdobywają np. uprawnienia do kierowania wózkami widłowymi, wyjeżdżają także na zagraniczne staże europejskie.

- Wasz patron byłby z Was dumny. „Kopernik” zmierza w dobrym kierunku, w kierunku techniki i wiedzy. Sukcesywnie wzbogacana jest baza dydaktyczna, doposażenie, wzbogacane są także pracownie. Prowadzone są prace modernizacyjne, często własnymi siłami. Realizowane projekty, w tym staże zagraniczne i współpraca z firmami odbywają się bardzo dobrze. Nie można zapominać o sukcesach uczniów. Szkoła rozwija się i dostosowuje do wymagań rynku pracy i zainteresowań młodzieży. Jako samorząd staramy się wspierać, doradzać i pomagać. Przed nami wspólne, kolejne wyzwania, wśród nich podwójny nabór. Do rodziny szkolnej dołączy minimum 150 uczniów - podkreślił wicestarosta Leszek Marszał.

CEZiU w roku szkolnym 2019/2020 rozpocznie realizację projektu „Nowe kompetencje inwestycją w przyszłość”. Projekt obejmuje staże zawodowe dla 235 uczniów, praktyki zawodowe w latach 2020/ 2021, doskonalenie zawodowe nauczycieli, doposażenie pracowni elektrycznej, informatycznej i spawalniczej, kursy prawa jazdy kat.B dla 50 uczniów. Samorząd złożył również wniosek o dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Otwarte Strefy Aktywności”, na realizację zadania budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

Uroczystość była także świetną okazją do wręczenie Copernicusów, czyli wyróżnień dla uczniów. W tym roku otrzymali je: Kacper Podleś z kl. II TE („Pomocna dłoń”), Monika Koczara z kl. I TL („Odkrycie roku”), Aleksandra Ciemerych z kl. III TL („Wszechstronny rozwój”), Kacper Jaszewski i Wiktor Sankiewicz z kl. I LBP („Sportowcy Roku”), Aleksandra Ciemerych, Anita Kołek i Milena Głuszak z kl. III TL („Wolontariusze z Sercem”), Wiktoria Pobudkiewicz, Wiktor Stankiewicz, Kacper Śledziak i Kacper Jaszewski z kl. I LBP oraz Michał Oniszk, Maria Kukwa i Maria Tomczak z kl. II LBP („Postawa patriotyczna”), Michał Oniszk, Daniel Śliwka i Alan Falba z kl. II LBP („Charyzma i odwaga do działania”). Copernicusy wręczono także, uczniom którzy aktywnie włączyli się w konkurs „Rozwiń wiedzę projektowo” organizowany przez Quad Graphics i otrzymali wyróżnienia za swoje autorskie projekty, wśród nich znaleźli się: Patryk Salwin i Artur Chrzumicki z kl. II TS za projekt pt. „Program do obliczania i formatowania ładunku na europalecie i wybranym środku transportu”, Łukasz Skoczylas, Dominik Królikowski, Piotr Jaczewski i Damian Gzowski z kl. III TI za projekt pt. „Szkolny sklep internetowy”, Grzegorz Skarpetowski z kl. II TI, Dominik Godlewski z kl. II TH oraz Patrycja Wieczorek i Olga Jusińska z kl. I TS za projekt pt. „Wyszkowskie miasteczko zawodów”.

Tego dnia wręczono także uczniom klas mundurowych mianowania na wyższe stopnie:

do stopnia młodszego kadeta - Daniel Galicki, Igor Kopania, Maria Kukwa, Jakub Mikołajczyk, Alicja Sarnacka, Jakub Kocięcki, Wiktoria Pobudkiewicz i Kacper Śledziak

do stopnia kadeta - Alan Falba, Michał Oniszk, Daniel Śliwka

Od jedenastu lat, w dniu święta szkoły, przyznawane jest wyróżnienie dla osoby, która zasłużyła się swoimi działaniami na rzecz rozwoju uczniów i szkoły. Tegoroczną statuetkę „Serce za Serce” otrzymała wicedyrektor szkoły Dorota Konopka.

Niewątpliwie najbardziej wyczekaną częścią uroczystości była część artystyczna, podczas której uczniowie w epokowych strojach zatańczyli taniec dworski Panama, a także przeprowadzili „Turniej wiedzy o czasach Mikołaja Kopernika”. Na zakończenie odbył się koncert w wykonaniu skrzypaczki Agnieszki Kłosiewicz oraz harfistki Natalii Dymarskiej.

REKLAMA

Aleksandra Szulc

Udostępnij:


CEZiU KopernikCEZiUKopernik

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Alany, Damiana, Liwii

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org