REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

„Pupils teach pupils” - zagraniczni uczniowie w Wyszkowie

Nauka

W Zespole Szkół nr 1 w Wyszkowie odbyła się ceremonia otwarcia projektu Erasmus+ „Pupils teach Pupils”. Do końca tygodnia w Wyszkowie będzie gościć wraz z opiekunami młodzież z pięciu krajów: Niemiec, Holandii, Turcji, Hiszpanii i Rumunii.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Młodzież przyleciała do Polski w ramach projektu Erasmus+ „Pupil teach Pupils” i spędzi pięć dni mieszkając u rodzin goszczących. 23 maja w Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie odbyło się oficjalna ceremonia otwarcia z udziałem wicestarosty Leszka Marszała, wiceburmistrz Anety Kowalewskiej, dyrektora ZS nr 1 Mariana Popławskigo oraz przedstawicielki Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 1.

- Bardzo się cieszymy, że Wasza podróż odbyła się bezpiecznie i  spotykamy się właśnie w Wyszkowie. Mam nadzieję, że słoneczna pogoda, jaka Was tutaj powitała, dała Wam pozytywną energię na cały pobyt - zwrócił się do zebranych dyrektor Marian Popławski.

Podczas uroczystości członkom projektu zostały rozdane identyfikatory oraz upominki, a także flagi projektu i wykonane ręcznie przez jednego z nauczycieli „Skłodowskiej” portrety patronki szkoły.

- To bardzo ważny dzień dla całej społeczności szkolnej. Myślę, że patronka szkoły byłaby z Was dumna. Składam ogromne gratulacje dla wszystkich, którzy biorą udział w projekcie. To bardzo odważna i odpowiedzialna decyzja. Słowa uznania kieruję w stronę nauczycieli i organizatorów, a także do Was, młodzieży, za otwartość, energię i pomysłowość. Program Erasmus to nabycie doświadczenia, które zaprocentuje w późniejszym życiu - podkreślił wicestarosta Leszek Marszał.

Głos zabrała także wiceburmistrz Aneta Kowalewska, która zaprosiła wszystkich w odwiedziny do Urzędu Miejskiego. Wszystkie wystąpienia były na bieżąco tłumaczone na język angielski tak, aby wszyscy goście mogli zrozumieć ich treść. Przed przybyłymi gośćmi zaprezentowała się także młodzież ze „Skłodowskiej”, która zaśpiewała m.in. hymn Unii Europejskiej w różnych językach, a także wykonała układ taneczny.

Po spotkaniu uczniowie udali się na lekcję kulturową w świetlicy szkolnej, po czym podzieli się na dwie grupy. Jedna z grup udała się na spacer po Wyszkowie, podczs którego goście mogli zapoznać się z najpiękniejszymi fragmentami miasta. Druga z grup została natomiast w szkole, gdzie w pracowni gastronomicznej wykonywała tradycyjne, polskie pierogi. Wieczorem, uczestnicy projektu zostali zaproszeni do Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” na występy taneczne. W harmonogramie projektu zaplanowano jeszcze wiele atrakcji. Na zagranicznych gości czekają jeszcze m.in. wycieczki do Warszawy i Pułtuska oraz zajęcia "Uczniowie uczą uczniów".

REKLAMA

Aleksandra Szulc

Udostępnij:


„Pupils teach pupils”ZS nr 1Zespół Szkół nr 1SkłodowskaErasmus+

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Wtorek
Wrzesień 2019
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Franciszka, Lamberty, Narcyza

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org