REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Bezpiecznie na wsi" - konkurs rozstrzygnięty

Powiat

Tegoroczna edycja  IX Ogólnokrajowego Konkursu Plastycznego dla dzieci pod hasłem "Bezpiecznie na wsi - maszyna pracuje, a dziecko obserwuje” ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych. 22 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wyszkowie wręczono nagrody laureatom konkursu. Udział w konkursie wzięło 369 uczniów z 29  szkół podstawowych z powiatu wyszkowskiego i powiatu pułtuskiego.  Powiat wyszkowski w etapie wojewódzkim reprezentować będą: Oliwia Jarosik kl. II z SP w Woli Mystkowskiej oraz Natalia Zawadzka kl. VII z SP w Leszczydole Starym.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Gratulacje uczestnikom konkursu złożył starosta powiatu wyszkowksiego Jerzy Żukowski.

- Naprawdę w tej edycji, oceniając te prace, miałem ogromny problem wybrać. Do konkursu złożonych zostało bardzo dużo prac, poziom był bardzo wysoki. Mieliśmy kłopot, ale wybrać trzeba było. My jako powiat uznaliśmy, że jest wiele prac, które należy docenić i jako powiat ufundowaliśmy jeszcze dwadzieścia nagród jako wyróżnienia. Te prace są również na bardzo wysokim poziomie. Gratuluję wszystkim wyróżnionym. Mam nadzieję, że za rok tych prac będzie jeszcze więcej - mówił.

Laureatami konkursu zostali:

Grupa I (klasy 0 - 3)

I miejsce - Oliwia Jarosik kl. II z SP w Woli Mystkowskiej

II miejsce - Igor Maliszewski kl.II z SP w Sokołowie Włościańskim

III miejsce - Lena Deluga kl. "0" z SP w Sieczychach

Grupa II (klasy 4 - 8)

I miejsce - Natalia Zawadzka kl. VII z SP w Leszczydole Starym

II miejsce - Katarzyna Piątek kl. VII z SP w Porządziu

III miejsce - Oliwia Sadolewska kl. VIII z SP w Starym Bosewie

Współorganizator konkursu - Starostwo Powiatowe w Wyszkowie przyznało także wyróżnienia: 

Gabrieli Gładkowskiej kl. III z SP w Porządziu, Patrycji Kucharczyk kl. "0" z SP w Sokołowie Włościańskim, Kindze Turek kl. III z SP w Ulasku, Karolowi Liśkiewicz kl. I z SP w Knurowcu, Gabrieli Składanek kl. "0" z SP w Trzciance, Jakubowi Wiśniewskiemu kl. I z SP w Brańszczyku, Weronice Rutkowskiej kl. II z SP w Sokołowie Włościańskim, Karolowi Stańczak  kl. I z SP w Woli Mystkowskiej, Tymonowi Kołakowskiemu kl. II z SP w Lucynowie, Wiktorii Wojewodzie kl. I z SP w Zambskach Kościelnych, Julii Sokołowskiej kl VI z SP w Woli Mystkowskiej, Paulinie Kaliściak kl. VII z SP w Somiance, Damianowi Komorowi kl. VI z SP w Trzciance, Igorowi Murzy kl V z SP w Zatorach, Julii Falbie kl. VII z SP w Starym Lubielu, Wiktorii Roguszewskiej kl. IV z SP w Nowych Budach, Klaudii Machnowskiej z kl. IV z SP w Zatorach, Dominice Dobrosielskiej kl IV z ZSP w Adelinie, Szymonowi Rudzkiemu kl. V z SP w Leszczydole Starym, Aleksandrze Kurak kl. IV SP w Knurowcu.

Wszystkim  laureatom wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez KRUS w Wyszkowie oraz Starostwo Powiatowe. Wyróżnionym uczniom nagrody przekazali - starosta powiatu wyszkowskiego Jerzy Żukowski oraz kierownik PT KRUS w Wyszkowie Iwona Wyszyńska. Najlepsze prace przekazano do oceny przez komisję konkursową etapu wojewódzkiego. 

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat, wskazującego na prace szczególnie zagrażające bezpieczeństwu najmłodszych mieszkańców wsi. 

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


powiat wyszkowskikonkursKRUSBezpiecznie na wsi - "Maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”konkurs plastycznyWyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Alany, Damiana, Liwii

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org